X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Mermaid Properties rusza z Jasną

Jasna Residence, spółka portfelowa wchodząca w skład grupy Mermaid uzyskała pozwolenie na budowę i rewitalizację prestiżowej kamienicy przy Placu Dąbrowskiego.

biurowcePozwolenie dotyczy przebudowy i rozbudowy kamienicy Jasna Residence zlokalizowanej przy ul. Jasnej 26, która znajduje się w samym centrum Warszawy - niedaleko ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej oraz w sąsiedztwie Parku Saskiego. Nieruchomość zostanie przekształcona w nowoczesną i luksusową wielofunkcyjną kamienicę śródmiejską. W ramach projektu istniejący budynek zostanie całkowicie zrewitalizowany, a dodatkowo inwestor dobuduje nowe skrzydła na wewnętrznym dziedzińcu.

Obecnie nieruchomość przy ul. Jasnej 26 to świetnie zlokalizowana kamienica z lat 40. XX wieku, która powstała na fundamentach przedwojennego hotelu Victoria. Mermaid Properties planuje zakończyć jej rozbudowę oraz rewitalizację do końca IV kwartału 2010 roku. Sprzedaż lokali rozpocznie się w połowie 2009 roku.W rozbudowanej kamiennicy powstanie 37 lokali o powierzchni od 80 mkw. do 192 mkw. oraz 2 lokale komercyjne na parterze. Budynek posiadać będzie dwupoziomowy garaż podziemny z 52 miejscami parkingowymi, z wjazdem od ulicy Jasnej. Na ostatnim piętrze znajdować się będą zielone tarasy z widokiem na Plac Dąbrowskiego i okolicę. Projekt przewiduje powstanie mini centrum rekreacyjnego z sauną, jacuzzi oraz siłownią. Inwestor planuje rozpocząć prace budowlane w II kwartale przyszłego roku.
- Obecnie obserwujemy znacznie więcej zapytań ze strony osób chcących zakupić lokale z przeznaczeniem na biura niż na mieszkania w segmencie 100 – 200 m2 – mówi Wojciech Witkowski, Wiceprezes Mermaid Properties Sp. z o.o. – Dlatego też kamienica, która pierwotnie miała być jedynie rezydencją, będzie, na wzór miast zachodniej Europy typową, nowoczesną, śródmiejską kamienicą o funkcji mieszanej. Wystąpiliśmy już o stosowne zgody na modyfikację funkcji.

Mermaid Properties Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w budowie i rewitalizacji budynków mieszkalnych oraz biurowych. W jej portfolio znajdują się m.in. projekty takie jak: Pałac Młodziejowskiego na warszawskiej Starówce oraz budynki biurowe: Prosta 69 Bussines Centre w Warszawie, Cross Point Łódź. Spółka realizuje projekty dla inwestorów z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Polski.
2009-03-19 12:46:38
Tagi do artykułu: Jasna Residence | kamienice | biuro | mieszkania | Mermaid Properties | rewitalizacja | Warszawa | Cross Point | Łódź
 
Powiązane galerie:
Galeria Biurowce Biurowce      
Inne wiadomości
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
salony

Jak urządzić salon

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem, które stanowi wizytówkę każdego domu. Jest to miejsce odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Urządzając go warto zachować równowagę pomiędzy funkcjonalnością, a wystrojem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Podsumowanie 20. edycji targów MIPIM

Pałac Młodziejowskiego
Skończyła się 20. edycja największych targów nieruchomości MIPIM w Cannes. Cztery marcowe dni upłynęły na licznych spotkaniach biznesowych i dyskusjach o sytuacji na światowych rynkach. Na Lazurowym Wybrzeżu zaprezentowała się również Warszawa, z projektami rewitalizacji, w tym restauracji Pałacu Młodziejowskiego na warszawskim Starym Mieście.

Moda na lofty

salony
Moda na lofty w Europie trwa od kilkudziesięciu lat. Do Polski dotarła niedawno. Słowo Loft, z języka angielskiego, oznacza poddasze lub strych. Częściej jednak kojarzy się z zabytkowymi obiektami poprzemysłowymi, lub innymi obiektami kubaturowymi (np. użyteczności publicznej jak dworce, koszary i hale)...

Biuro jak loft

loft
Charakter i wystrój biura sprzedaży inwestycji Woronicza Qbik doskonale oddają koncepcję inwestycji – pierwszych soft loftów w Warszawie.

Ghelamco to kolejna firma, która w ostatnim czasie potwierdza, że odnotowała wyraźnie ożywienie w sektorze mieszkaniowym...

Mieszkanie pokazowe w River House

osiedle
W jednym z budynków osiedla River House otwarto apartament pokazowy. Kompleks mieszkaniowy spółki Mermaid Properties znajduje się na warszawskim Mokotowie przy ulicy Bluszczańskiej.