projekty domów

Fototapety powiększające wnętrze

fototapety
Aranżacja niewielkiego wnętrza to trudne zadanie. Dzięki prostym sztuczkom, możemy sprawić, że jego proporcje zmienią się, przynajmniej dla naszych oczu. Jak optycznie powiększyć wnętrze? Wśród wypróbowanych metod, najpopularniejsze to zestawienia kolorystyczne, jasnych i ciemnych odcieni, na ścianach i suficie, oraz zastosowanie powierzchni odbijających, takich jak połyskujące fronty i lustrzane płaszczyzny.


Gra w kolory
Zmiana proporcji pomieszczenia przy pomocy kolorów, to najpopularniejsza metoda na powiększenie, obniżenie, lub wydłużenie wnętrza. W pomieszczeniach szerokich, efekt głębi, uzyskamy malując dwie naprzeciwległe ściany ciemniejszym kolorem. Stosowanie ciemniejszego koloru na suficie, zaleca się we wnętrzach wysokich, np. z starych kamienicach. Gdy mieszkanie jest bardzo wysokie, wówczas ciemniejszy sufit obniży optycznie pomieszczenie i sprawi, że będzie ono przytulniejsze. Natomiast zestawienie: ciemnej podłogi, jasnego sufitu i ciemniejszych ścian bocznych, sprawi wrażenie pomieszczenia wyższego niż w rzeczywistości.


W gabinecie luster
Inna metodą na nieproporcjonalne, bądź niewielkie wnętrza, są lustra. Połyskujące płaszczyzny, oprawione w dekoracyjne ramy, już od kilku sezonów podbijają salony. Pasują do każdego typu aranżacji. Efekt dekoracyjny zależy od doboru obramowania. We wnętrzach minimalistycznych można całkowicie zrezygnować z oprawy na rzecz dużego formatu powierzchni odbijającej. Natomiast w kreacjach stylistycznych zaleca się zamanifestowanie obecności lustra przy pomocy odpowiedniej ramy. Ponadto płaszczyzny lustrzane są mile widziane także w przedpokojach i łazienkach. Można je powiesić na ścianie, na drzwiach od szafy lub wejściowych do poszczególnych pomieszczeń.

Fototapeta powiększająca wnętrze
Fototapety powiększające wnętrze, to także znana, ale mniej popularna metoda. Być może ze względu na dawne wspomnienie o fototapetach, które w żadnym stopniu nie mogą równać się ze współczesnymi wyrobami. Fototapety panoramiczne można zastosować w każdym wnętrzu, nawet w kuchni i w łazience. Interesującą propozycją grafiki wielkoformatowej są fototapety optycznie powiększające wnętrze, przyklejane na drzwi. Można je przyklejać na drzwiach, w wąskich wnękach, na całych powierzchniach ścian lub na ich niewielkich fragmentach.
fototapeta
Fototapeta powiększająca pokój powinna mieć charakter przestrzenny: panoramiczny, bądź perspektywiczny. Wśród najpopularniejszych wzorów dominują widoki panoramiczne na miasta, (monochromatyczne lub kolorowe) podcienie i wąskie uliczki. Motywy przyrodnicze, takie jak: kwieciste łąki, parkowe alejki i widoki na morze stosuje się najczęściej w niewielkich sypialniach. Optymistyczny akcent, w postaci kwiecistej łąki, nastraja pozytywnie nawet największych śpiochów.
fototapetafototapetafototapetafototapeta
Przeczytaj też:
Fototapeta z efektem muru bez murowania
Fototapeta z krajobrazem
Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem
Fototapety czarno-białe
Fototapety do biura
Fototapety do kuchni
Fototapety - kawa i przyprawy
Fototapety do pokoju dziecka
Fototapety do restauracji
Fototapety do salonu
Fototapety do sypialni
Fototapety kwiaty
Fototapety nowoczesne
Fototapety powiększające wnętrze
Fototapety z miastem
Fototapety ze zwierzętami
Fototapety - taniec
Fototapety - ludzie
Fototapety abstrakcja
Naklejki na lodówki
Fototapety na drzwi
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2016-07-16 08:59:52