Luksusowe kolory

paleta barw

fot. paleta barw

Egzotyczne wycieczki sprzyjają wypoczynkowi, ale są również doskonałą okazją do poznania kultury, obyczajów i sztuki dalekich zakątków globu. Często nasze wspomnienia z podróży przywołują kolory, kształty i wzory, które kojarzą się nam z konkretnym regionem świata. Jednym z owoców wakacyjnych obserwacji może być przeniesienie egzotycznego klimatu do domowych wnętrz. Taka właśnie idea przyświecała powstaniu trendu „The New Luxury”, który jest kolejnym tegorocznym nurtem księgi inspiracji kolorystycznych „Color Pulse 2010” promowanej przez markę Benjamin Moore.

Autorem trendu kolorystycznego „The New Luxury” jest Benjamin Moore, amerykański producent ekskluzywnych farb do wnętrz. Specjaliści ds. koloru we współpracy z architektami wnętrz, kulturoznawcami i podróżnikami opracowali paletę barw inspirowaną bogactwem Rosji i Chin. Przepych Kremla, zachwycająca stylistyka cesarskich pałaców w Pekinie i Szanghaju znalazły odzwierciedlenie w trendzie „The New Luxury”, który zakłada pełną swobodę w projektowaniu wnętrz i sięga po odważną kolorystykę kojarzoną z luksusem. Symbolem trendu jest również Dubaj, miasto niesamowitych możliwości w zakresie dekoracji i wzornictwa, w którym praktycznie jedynym ograniczeniem w kreacji jest ludzka wyobraźnia. Do bogatej palety barw należy dostosować odpowiednie materiały. Aksamit, satyna, skóra, metal i lustra dodadzą wnętrzu ekskluzywnego charakteru. Takie połączenie kolorów i materiałów jest wyrazem odwagi i indywidualizmu domowników. Nie należy jednak sądzić, że trend marki Benjamin Moore stoi w opozycji do natury. Pod głoszonym hasłem Eco Luxury (ekologiczny luksus) kryje się bliskość przyrody, ale przy jednoczesnym zapewnieniu domownikowi komfortu i wygody.

Paleta barw „The New Luxury” składa się z 10 odcieni pochodzących z różnych rodzin kolorystycznych. Pierwszoplanową rolę ogrywają złoty w wydaniu metalicznym (Gold-10 Metallic) oraz ciepły, lśniący ugier (Glowing Umber 182). To te dwa odcienie budzą najżywsze skojarzenia z luksusem i dominują nad pozostałymi kolorami palety. Dużo do powiedzenia mają fiolety, które obecne są w różnym stopniu nasycenia. Delikatna lawenda (Persian Violet 1419), blady fiolet (Wild Orchid 2072-40) i nasycony śliwkowy (Summer Plum 2074-20) mogą stanowić uzupełnienie dla innych kolorów z kolekcji, jak i samodzielnie wypełnić domowe wnętrze. Inne rodziny kolorów reprezentowane są skromniej, co nie oznacza, że są mniej istotne dla efektu wizualnego w aranżowanym wnętrzu. Niebieski z odcieniu Blue Macaw 784 bardzo ładnie kontrastuje zarówno ze złocistym Glowing Umber 182, jak i spokojnym różem Pale Petal 1178. Całość dopełniają trzy kolory neutralne: intensywny brąz (Caponata AF-650), szarość z nutką beżu (Sandlot Gray 2107-50) oraz szarość w odcieniu granitu (Granite AF-660).

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)