X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Gabinet na poddaszu

biuro
Poddasze, to pod wieloma względami doskonałe miejsce na domowe biuro lub gabinet. Jest dostatecznie odosobnione i oddalone od codziennego zgiełku, co sprzyja efektywnemu wykonywaniu zadań, które wymagają koncentracji i wytężonej pracy.

Przestronna i jasna pracownia na poddaszu nie jest przeznaczona wyłącznie dla artystów i architektów. Duża przestrzeń, profesjonalnie doświetlona zapewnia wysoki komfort pracy. Skosy na poddaszu tworzą niepowtarzalny klimat i wymuszają sposób ergonomicznej aranżacji.


Gabinet na poddaszu wymaga odpowiedniego urządzenia. Gotowe meble pod skosy, szafy, półki i schowki można kupić w sklepach meblarskich bądź zamówić indywidualnie. Odpowiednia zabudowa skosów w schowki pod schodami, olbrzymie szuflady na kółkach, niskie meble i szafy wnękowe pozwalają wykorzystać w 100% powierzchni pomieszczenia.

Światło dzienne z okien połaciowych
biurkoMiejsce do pracy należy dobrze oświetlić. Najlepiej światłem równomiernym. Taki efekt można uzyskać montując okna połaciowe zlokalizowane naprzeciwlegle. Światło z dwóch stron jednakowo oświetli miejsce pracy i zapobiegnie powstawaniu kontrastów. To bardzo ważne dla osób, które aranżują na poddaszu pracownię projektową lub plastyczną.Jak malować skosy?
Wykończenie poddasza to także dobór odpowiedniej kolorystyki.
- Jeśli skosy są krótkie, a mimo to dominują wizualnie nad pomieszczeniem należy je pomalować w kolorze sufitu, najlepiej na jasny kolor.
Skosy niskie schodzące nawet do samej ziemi maluje się tym samym kolorem co ściany.
- Jeżeli poddasze jest długie i wąskie zaleca się kolory pastelowe, które optycznie powiększą pomieszczenie. Jaśniejszym kolorem należy pomalować ściany dłuższe, a ciemniejszym krótsze.
- Jeśli naturalne elementy konstrukcyjne są widoczne, warto je wykorzystać jako element aranżacji. Drewniane słupy i krokwie można wydobyć nadając im kontrastujący kolor lakierem lub farbą do drewna.

Zagospodarowanie poddasza to zadanie wymagające wyobraźni i kreatywności. Odpowiednia aranżacja sprawi, że obowiązek przebywania w tym pomieszczeniu nawet kilku godzin dziennie przyniesie wiele radości.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-06-25 09:04:00
Tagi do artykułu: biuro | gabinet | szafy wnękowe | poddasze
 
Powiązane galerie:
Galeria Poddasza Poddasza      
 
    Najlepsze projekty domów