X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Gabinet na poddaszu

biuro
Poddasze, to pod wieloma względami doskonałe miejsce na domowe biuro lub gabinet. Jest dostatecznie odosobnione i oddalone od codziennego zgiełku, co sprzyja efektywnemu wykonywaniu zadań, które wymagają koncentracji i wytężonej pracy.

Przestronna i jasna pracownia na poddaszu nie jest przeznaczona wyłącznie dla artystów i architektów. Duża przestrzeń, profesjonalnie doświetlona zapewnia wysoki komfort pracy. Skosy na poddaszu tworzą niepowtarzalny klimat i wymuszają sposób ergonomicznej aranżacji.


Gabinet na poddaszu wymaga odpowiedniego urządzenia. Gotowe meble pod skosy, szafy, półki i schowki można kupić w sklepach meblarskich bądź zamówić indywidualnie. Odpowiednia zabudowa skosów w schowki pod schodami, olbrzymie szuflady na kółkach, niskie meble i szafy wnękowe pozwalają wykorzystać w 100% powierzchni pomieszczenia.

Światło dzienne z okien połaciowych
biurkoMiejsce do pracy należy dobrze oświetlić. Najlepiej światłem równomiernym. Taki efekt można uzyskać montując okna połaciowe zlokalizowane naprzeciwlegle. Światło z dwóch stron jednakowo oświetli miejsce pracy i zapobiegnie powstawaniu kontrastów. To bardzo ważne dla osób, które aranżują na poddaszu pracownię projektową lub plastyczną.Jak malować skosy?
Wykończenie poddasza to także dobór odpowiedniej kolorystyki.
- Jeśli skosy są krótkie, a mimo to dominują wizualnie nad pomieszczeniem należy je pomalować w kolorze sufitu, najlepiej na jasny kolor.
Skosy niskie schodzące nawet do samej ziemi maluje się tym samym kolorem co ściany.
- Jeżeli poddasze jest długie i wąskie zaleca się kolory pastelowe, które optycznie powiększą pomieszczenie. Jaśniejszym kolorem należy pomalować ściany dłuższe, a ciemniejszym krótsze.
- Jeśli naturalne elementy konstrukcyjne są widoczne, warto je wykorzystać jako element aranżacji. Drewniane słupy i krokwie można wydobyć nadając im kontrastujący kolor lakierem lub farbą do drewna.

Zagospodarowanie poddasza to zadanie wymagające wyobraźni i kreatywności. Odpowiednia aranżacja sprawi, że obowiązek przebywania w tym pomieszczeniu nawet kilku godzin dziennie przyniesie wiele radości.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-06-25 09:04:00
Tagi do artykułu: biuro | gabinet | szafy wnękowe | poddasze
 
Powiązane galerie:
Galeria Poddasza Poddasza      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Urządzamy mini gabinet w niewielkim mieszkaniu

urządzanie
Miejsce do pracy jest potrzebne w każdym domu czy mieszkaniu, niezależnie od metrażu. Jak więc poradzić sobie z wydzieleniem odpowiedniego miejsca na biurko i szafki do przechowywania wszystkich niezbędnych pism, umów i dokumentów?

Adaptacja poddasza

poddasze
Adaptacja strychu bądź poddasza to doskonały pomysł na uzyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej. Innym sposobem zagospodarowania jest samodzielnie funkcjonujący lokal mieszkalny. Wszystko zależy od idei i przydatności przestrzeni pod dachem.

Funkcjonalne pomieszczenie gospodarcze

szafa wnękowa
Funkcjonalne i estetyczne urządzenie pomieszczeń gospodarczych, nie jest wcale przedsięwzięciem pracochłonnym. Nie musimy dokonywać generalnej przebudowy, wystarczy tylko odpowiednie przygotowanie spiżarni, strychu lub zabudowanie niewykorzystanej do tej pory wnęki. Dzięki temu uzyskamy uporządkowaną przestrzeń gospodarczą, a inne części domu staną się bardziej przestronne...

Nowe biurowce w Katowicach

biurowiec
Zarząd Reinhold Polska informuje, iż w dniu 12 grudnia 2008 r. Reinhold Polska Project 4 Sp. z o. o. zawarła umowę z firmą Mostostal Warszawa S.A. dotyczącą realizacji projektu o nazwie „Reinhold Center” zlokalizowanego w Katowicach przy ulicy Korfantego 138, polegającą na budowie kompleksów biurowych „B” i ”C”. Wartość umowy wynosi 43 mln złotych netto.