X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Ciepły i oszczędny dom dzięki ścianom bez docieplenia

ściana jednowarstwowa
Ostatnie analizy rynku budowlanego pokazują, że w znacznym stopniu drożeją materiały izolacyjne. Ta informacja nie musi jednak zasmucać osób, które planują niebawem budowę domu. Można bowiem zastosować nowoczesne rozwiązania, jakimi są zewnętrzne ściany nośne niewymagające docieplenia. Dzięki jednowarstwowym ścianom budowa ciepłego i przytulnego domu staje się korzystniejsza ekonomicznie, łatwiejsza i szybsza w realizacji.


Gdy planujemy budowę naszego wymarzonego domu, dbamy o to by spełniał on zarówno wszystkie wymogi techniczne, jak i nasze oczekiwania i wyobrażenia. Często jednak jedno z drugim nie idzie w parze. Serce podpowiada, że dom powinien być duży, przestronny, a zarazem przytulny i ciepły. Rozum kontroluje, by nasze marzenia zmieściły się w budżecie. Jak to pogodzić? Jest na to sposób.

Budowa domów z jednowarstwowymi ścianami bez docieplenia jest coraz bardziej popularna na całym świecie. Ściany jednowarstwowe z cegieł Porotherm są z powodzeniem stosowane w całej niemal Europie. Od 15 lat również w Polsce systematycznie rośnie grono inwestorów i wykonawców, którzy wybierają technologię ściany jednowarstwowej z cegieł ceramicznych.- powiedział Grzegorz Sudoł z Działu Zarządzania Produktem firmy Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. Nic w tym dziwnego, bo to rozwiązanie ma wiele zalet.Przede wszystkim - oszczędzamy. Jednowarstwowa technologia budowania jest szybka i ekonomiczna. Całkowite koszty budowy są obniżone, ponieważ ściana nie wymaga stosowania żadnych materiałów termoizolacyjnych, a dzięki dużym wymiarom pustaków prace przebiegają szybciej. Wystarczy, że zainwestujemy w odpowiednie pustaki ceramiczne przeznaczone do budowy ścian jednowarstwowych.

Po drugie, odpowiednia grubość ściany, zaawansowana konstrukcja wewnętrzna pustaków oraz nowoczesny sposób ich łączenia dają w efekcie ciepłą ścianę ceramiczną. Bez dodatkowych materiałów docieplających ściana jednowarstwowa spełnia wysokie wymagania cieplne. Ograniczane są straty ciepła, a temperatura wewnątrz domu jest stabilizowana. Oznacza to miłe ciepło zimą i przyjemny orzeźwiający chłód latem.

Dodatkowym atutem zastosowania ścian bez docieplenia jest dom bez wilgoci, czyli zdrowie i bezpieczeństwo dla naszych bliskich. Ściany jednowarstwowe zbudowane z pustaków Porotherm „oddychają", dzięki czemu nie dochodzi do zawilgocenia ścian i rozwoju pleśni oraz grzybów, będących częstą przyczyną alergii
- dodał Grzegorz Sudoł.

Jak widać, technologia ścian jednowarstwowych daje nam możliwość połączenia wszystkich najważniejszych cech naszego wymarzonego lokum. W rozsądnej cenie możemy wybudować trwały, ciepły, bezpieczny i ekologiczny dom. Warto zatem wziąć to pod uwagę, by wybrać ekonomiczne i przyjazne budownictwo.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ściany
2010-07-06 09:20:50
Tagi do artykułu: materiały izolacyjne | Porotherm | cegły | Wienerberger | pustaki | ściany jednowarstwowe
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Okpol okna

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
tarcica

Drewno i materiały drewnopochodne

Drewno jest najstarszym i najpopularniejszym materiałem budowlanym. Jest wykorzystywane nie tylko przy budowie, ale także przy wykańczaniu wnętrz. Jednak nie samo drewno jest ważne. Materiały drewnopochodne często będąc w ukryciu spełniają równie ważną rolę – tworzą konstrukcję zarówno całej budowli, jak i drobnych elementów, które nas otaczają.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Ściany jednowarstwowe

ściana jednowarstwowa
Ściana jednowarstwowa gwarantuje prostotę i szybkość wznoszenia budynku. Co więcej, ściana taka posiada ogromne zalety energooszczędne, nie ustępujące ścianom wielowarstwowym. Właśnie dlatego dedykowana jest do budowy domów jednorodzinnych.

Wybór technologii budowy domu

budowa domu
Wybór technologii budowy domu dotyczy przede wszystkim wykonania konstrukcji nośnej i ścian zewnętrznych. Wciąż najwięcej domów powstaje w technologii tradycyjnej, murowanej. Warto wiedzieć, że odmiany dzisiejszej cegły, bloczków i pustaków znacznie różnią się od materiałów z których budowali nasi dziadkowie, a alternatywne metody pozwalają na wybudowanie domu szybciej i taniej.

Od wizji do rzeczywistości – Wienerberger wprowadza przyszłościowe, niemal zero energetyczne standardy

dom jednorodzinny
e4 BRICKHOUSE 2020 produkuje więcej energii niż sam zużywa. Projekt największego na świecie producenta cegieł – firmy Wienerberger to kolejny ważny krok w stronę zrównoważonego budownictwa przyszłości.

Dryfix – innowacyjny system murowania na sucho

budowa domu
Murowanie na sucho to jedna z nowości, jakie w ostatnich latach pojawiły się w budownictwie mieszkaniowym. Zastosowanie pustaków szlifowanych montowanych na suchą zaprawę pozwala na skrócenie czasu murowania aż o połowę i znaczne ułatwienie procesu wznoszenia ścian.