X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Trwały, ładny dach na lata

Dach to niewątpliwe jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Jego konstrukcja powinna zapewnić ochronę wnętrz przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi. Istotne są także walory estetyczne. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór materiałów, by dach spełniał swoje funkcje przez długie lata.


Dach przede wszystkim musi być szczelny i cieszyć oko. By spełniał te kryteria, warto zatrudnić dobrego fachowca, oraz wybrać odpowiedni budulec. Jednym z najlepszych materiałów stosowanych przy pokryciach dachowych jest dachówka bitumiczna (zwana także gontem). Firma Tegola, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii produkcji, stworzyła trwałe dachówki bitumiczne o nazwie Top Stick. Gonty te to połączenie estetycznego wyglądu i wygody instalacji. Poza tym dachówki Top Stick dostępne w ofercie firmy Tegola, to materiał lekki (9 kg/m2), wytrzymały, a do tego znacznie tańszy od klasycznych dachówek.

Trwałość na lata


Dachówki bitumiczne TegolaDachówki bitumiczne Tegola Top Stick, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowca, zachowują swoje pierwotne właściwości przez długie lata. Wielowarstwowa konstrukcja sprawia, że nie ulegają zniszczeniu nawet pod wpływem działania śniegu, deszczu czy gradu. Wierzchnia warstwa, czyli posypka, pełni funkcję nie tylko estetyczną – zapobiega także nadmiernemu rozgrzaniu masy bitumicznej oraz chroni gonty przed niszczącym działaniem promieni UV.

Rdzeń dachówki wykonany jest z dwóch warstw specjalnie selekcjonowanych, wodoszczelnych bitumów oksydowanych. Otrzymywane są one z tzw. ciężkiej ropy naftowej, o dużej zawartości asfaltu i cząsteczek polarnych (dipolowych), które nadają bitumowi pożądaną lepkość. Proces ten doskonale łączy bitumy z pozostałymi elementami dachówki, pozwala także na stabilne związanie gontu z powierzchnią dachową. Środkowa warstwa, którą stanowi osnowa wzmacniająca, wykonana jest z odpornego na uszkodzenia włókna szklanego. Zapewnia to wysoką odporność na wszelkiego typu uszkodzenia, np. butwienie, ruchy podłoża, zsuwający się śnieg czy chodzących po dachu ludzi. Osnowa zapobiega również zmianie geometrii gontu pod wpływem temperatury i wilgoci. Wszystkie warstwy mają istotny wpływ na jakość finalnego produktu, dlatego firma Tegola wprowadziła ostrą selekcję surowców wykorzystywanych do produkcji dachówek bitumicznych.

Wygląd też się liczy

dachSama szczelności i trwałość może nie wystarczyć. Dach po prostu powinien się podobać. Bitumiczne dachówki Top Stick dostępne są w dwóch wariantach - o kształcie prostokąta oraz dobrze znanej karpiówki. Kolorystyka gontów firmy Tegola jest na tyle zróżnicowana, by zadowolić nawet najbardziej wybredne gusta. Zastosowanie nieorganicznych barwników sprawia, że kolor dachówek jest intensywny oraz wyjątkowo trwały. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że gonty Top Stick firmy Tegola nawet po kilkunastu latach nie wyblakną. Materiał ten nadaje się do zastosowania praktycznie na wszystkich obiektach. Elastyczność tego produktu pozwala na dopasowanie go do każdego kształtu dachu. Cecha ta szczególnie pożądana jest w czasach, gdy projektuje się domy o różnorodnych formach. Na uwagę zasługuje także drobnowymiarowość dachówek. Ułatwia to montaż gontów w trudno dostępnych miejscach. Podczas pracy nie powstaje dużo kłopotliwych odpadów, co niewątpliwie ucieszy każdego dekarza.
Jeśli chcemy by nasz dom na lata zachował pierwotny wygląd, a wnętrze pozostało suche nawet po silnych burzach, dachówki bitumiczne firmy Tegola będą odpowiednim wyborem. Na zawsze odeszły czasy, gdy borykaliśmy się z wyborem pomiędzy jakością a atrakcyjnym wyglądem.


Dostępna kolorystyka dachówek Top Stick:

MIXTED GREEN,
MIXTED BROWN,
MIXTED RED,
MIXTED SLATE

Cena za m2 brutto:
Top Stick prostokąt - 31,21 zł;
Top Stick karpiówka - 33,62 zł

Dystrybutor:
Tegola Polonia Ltd,
al. Kościuszki 80/82,
90-437 Łódź,
tel: +48 42 636 2442,
637 5270, 636 8767
www.tegola-polonia.com.pl
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Dachy
2009-03-16 09:25:32
Tagi do artykułu: dachy | dachówki | gont | Tegola
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje Galeria Kuchnie Kuchnie Galeria Wazony Wazony Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Jaki dach do domu?- dobór konstrukcji i materiałów wykończeniowych

dach
Solidny i piękny dach to zwieńczenie i niewątpliwa ozdoba domu. Wybudowany z trwałych materiałów, dokładnie wykończony będzie służył przez wiele lat skutecznie chroniąc mieszkańców przed kaprysami matki natury.

Ozdoby na dach i doświetlenie poddasza

dach
Powszechny trend wśród pokryć dachowych wskazuje na coraz częstsze użycie tradycyjnej dachówki. Odważni mieszkańcy domów pokrytych dachówką mogą nieco urozmaicić krajobraz instalując ozdoby na dach...

Ceramiczne pokrycia dachowe

dach
Ceramiczne pokrycia dachowe od wieków cieszą się poważaniem klientów i uznaniem wykonawców. Zapewne dlatego, że są niepalne, nienasiąkliwe, dźwiękoszczelne, odporne na promieniowanie słoneczne i wahania temperatury. Nie wymagają też konserwacji przez cały czas użytkowania. Ich trwałość może być więc liczona w dziesiątkach, a nawet setkach lat.

Niższe ceny dachówek

dachówki
Witając Nowy Rok każdy z niepokojem próbuje zaplanować wydatki w domowym budżecie i... przewidzieć podwyżki. Większe inwestycje jak np. budowa domu lub remont pokrycia dachowego mogą spędzać sen z powiek...