X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Odświętne dekoracje kwiatowe w restauracjach

dekoracja świąteczna
Dobra restauracja lub firma cateringowa nie tylko słynie z wyśmienitego jedzenia. Goście oczekują czegoś więcej niż tylko wspaniałej zabawy. Oprócz zaspakajania apetytu, właściciele powinni zadbać o panujący nastrój i komfort miejsca. Dobra atmosfera w restauracji jest źródłem sukcesu a dekoracje kwiatowe odgrywają w niej niezwykle ważną rolę. W zależności od pory roku tworzą miły i przyjemny klimat.


W czasie Adwentu i Bożego Narodzenia, szczególnie polecana jest poinsecja w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, która udekoruje świąteczne stoły i wzbudzi podziw gości.
Atmosfera i panujący nastrój przekształca kulinarne doświadczenie w doznanie, któremu towarzyszą wszystkie zmysły. Kwiaty i rośliny tworzą tło dla towarzyskich spotkań oraz zapewniają przyjemne spędzanie czasu, pozostawiając ciepłe wspomnienia. Niezależnie od tego czy styl wnętrza jest rustykalny, nowoczesny, romantyczny, czy charakterystyczny dla danego regionu, najważniejsze jest by goście od samego początku czuli się dobrze. Gwarancją są starannie dobrane i ułożone dekoracje kwiatowe. Kwiaty bowiem witają gości, zapewniają ciekawą aranżację, podkreślają charakter miejsca i są uzupełnieniem wyśmienitych potraw.Zimowe dekoracje z poinsecją
Bez względu na porę roku lub okazję, rośliny i kwiaty zawsze tworzą dekoracyjne tło w restauracjach. Wiosną i latem, kolorowe kwiaty odgrywają decydującą rolę w dekoracji stołu, podczas gdy owoce i ciepłe kolory zalecane są w jesiennych aranżacjach. W zimowych kompozycjach dominują poinsecje w żywej czerwieni i szlachetnych odcieniach kremowego.
Szczególnie podczas ponurych, chłodnych dni, kolorowe poinsecje wnoszą blask i nadają świąteczny nastrój pomieszczeniom. Te kwitnące zimą rośliny są niezwykle wszechstronne. Posiadają szeroką paletę kolorów, od żywych odcieni czerwonego i różu, po delikatne tonacje kremowego. Występują również nakrapiane odmiany o różnych rozmiarach i kształtach. Właśnie ze względu na wielkość nadają się zarówno do dekoracji małych stołów jak również do obszernych aranżacji kredensów i komód. Starannie wybrane akcesoria i zimowe dodatki stale stwarzają nowe możliwości aranżacyjne.

Przy wyborze odpowiednich dekoracji kwiatowych do punktów gastronomicznych brana jest pod uwagę pielęgnacja oraz wytrzymałość kwiatów i roślin. Niezależnie od tego czy do dekoracji świątecznej zostaną użyte poinsecje cięte czy doniczkowe, są długotrwałe i łatwe w utrzymaniu. Przed włożeniem gałązek ciętej poinsecji do wazonu w celu przedłużenia jej życia, należy przypalić koniec łodygi nad płomieniem świecy lub zanurzyć go we wrzątku. Sposób ten wraz z odżywkami do kwiatów ciętych zagwarantuje żywotność poinsecji nawet do trzech tygodni!

Przez cały zimowy sezon dzięki swojemu wyjątkowemu urokowi aranżacje z poinsecją rozjaśnią wnętrza restauracji. Wraz z dobrym jedzeniem i wyśmienitą obsługą, sprawią, że goście będą mogli w pełni cieszyć się miłą atmosferą, zapominając o codzienności.

Intensywnie czerwone poinsecje na tle konstrukcji z gałązek wierzby tworzą świeżą oraz niezwykle ciekawą dekorację wysokich pomieszczeń. Wspaniałe, pionowe aranżacje z gwiazdami betlejemskimi współgrają i uzupełniają kwiatowe dekoracje stołów.
dekoracja świąteczna
Krok 1
Najpierw, należy wykonać konstrukcję z gałązek dla pionowej aranżacji z poinsecją. Długie gałązki wierzby należy przymocować wokół pnia o średnicy około 15 cm za pomocą śrub i śrubokrętu.

Krok 2
Przerwy między gałązkami są wypełnione mchem. Wysoki, metalowy pojemnik lub osłonkę należy umieścić w przygotowanej konstrukcji i przymocować do gałązek wierzby.

Krok 3
Następnie należy umieścić dereń i gałązki ostrokrzewu z ozdobnymi, czerwonymi owocami w konstrukcji z gałązek wierzby i przymocować je za pomocą drutu. Wystarczy już tylko umieścić poinsecję w gotowej konstrukcji.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Dekoracje
2010-11-18 15:00:24
Tagi do artykułu: Poinsecja | kwiaty | Dekorowanie stołu | dekoracje świąteczne | Gwiazda Betlejemska
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Mylove3

Obrazy z górami – malownicza dekoracja wnętrza w trzech odsłonach

Przyroda to niekończące się źródło zachwytów. Możemy podziwiać malownicze pejzaże, rosnące na łące kwiaty czy zmieniające się pory roku i takie widoki nigdy nie stracą na sile. Dzisiaj przyjrzymy się sięgającym chmur wierzchołkom i ośnieżonym górskim zboczom i zobaczymy, czy takie krajobrazy będą się dobrze prezentować w naszym wnętrzu.
Dekoracje świąteczne

Świąteczne dekoracje

Boże Narodzenie to magiczny i szczególny czas, który kojarzy się z blaskiem świec, zapachem choinki i piernika. To właśnie w święta mamy okazję, aby nasz dom wypełnił się wyjątkowym i szczególnym nastrojem, przy pomocy różnego rodzaju ozdób. Dlatego poza prezentami warto zastanowić się nad świąteczną dekoracją naszych wnętrz.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Świąteczne inspiracje z poinsecją w roli głównej

Dekoracje świąteczne
Z myślą o nadchodzących świętach organizacja Stars for Europe, zrzeszająca producentów gwiazdy betlejemskiej, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, przygotowała w Instytucie Sztuki Współczesnej w Londynie wystawę z kompozycjami bożonarodzeniowymi z gwiazdą betlejemską.

Poinsecja - roślina o niezwykłych walorach dekoracyjnych

dekoracje
W trakcie eleganckiego obiadu czy lunchu odpowiednia dekoracja stołu stworzy odpowiednią atmosferę. Poinsecje idealnie wpisują się w charakter każdej uroczystości. Szczególnie dobrze prezentują się na odświętnie nakrytych stołach.

Świąteczne dekoracje z gwiazdą betlejemską

dekoracja świąteczna
Święta Bożego Narodzenia to najbardziej barwny okres w całym roku kalendarzowym. Dzięki barwnym dekoracjom, światełkom, drzewkom, stroikom i kwiatom, otaczająca nas rzeczywistość zmienia się nie do poznania. Jednym z symboli Świąt, jest gwiazda betlejemska, czyli poinsecja. Podpowiadamy, jak udekorować gwiazdę betlejemską, by stanowiła ciekawą ozdobę domowe wnętrza.

Jak pielęgnować Gwiazdę Betlejemską

kwiaty doniczkowe
Wilczomlecz nadobny (Euphorbia pulcherrima), potocznie nazywany Gwiazdą Betlejemską lub poinsecją, to najpopularniejsza roślina sezonowa będąca świąteczną dekoracją naszych domów. Stała się w pewien sposób symbolem Świąt Bożego Narodzenia i nie ma drugiej rośliny doniczkowej tak doskonale rozweselającej nasze mieszkanie w tym okresie, no może oprócz Amarylisów, których jestem wielkim miłośnikiem.