X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Okna w stylu angielskim

okno angielskie
Angielska zabudowa ma specyficzny i wyjątkowy charakter, cechują ją oszczędność w detalach na zewnątrz oraz ujmujące ciepło wnętrza. Bazuje na klasycznych formach i rozwiązaniach, których nie znajdziemy w żadnym stylu na europejskim kontynencie.

Jej niewątpliwym wyróżnikiem są okna o nietypowym sposobie otwierania na zewnątrz lub w pionie. Firma Stolbud Włoszczowa zainspirowana tym niezwykle praktycznym pomysłem, wprowadziła do swojej oferty kolekcję efektownej stolarki w angielskim stylu.


W ofercie okien angielskich występują dwa modele: okno CASEMENT otwierane na zewnątrz oraz SASHWINDOW, które otwiera się przesuwnie w pionie. Obie propozycje znacząco wyróżniają się spośród tradycyjnej stolarki okiennej, a dzięki nietypowej konstrukcji umożliwiają pełne wykorzystanie przestrzeni oraz stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Piękne i funkcjonalne
Okna angielskie to doskonała propozycja dla miłośników stylowych wnętrz, jak również osób lubiących oryginalne rozwiązania. Okno SASHWINDOW wspaniale komponuje się z tradycyjnymi aranżacjami, natomiast model CASEMENT można łączyć również z nowoczesnymi elementami wyposażenia wnętrz. Oba warianty nie wymagają dodatkowej przestrzeni do otwierania skrzydła, dzięki czemu doskonale nadają się do niewielkich pomieszczeń. Ich konstrukcje, sprawdzone od lat na angielskim rynku, gwarantują proste i wygodne użytkowanie oraz umożliwiają montaż różnego rodzaju żaluzji, rolet, czy zasłon. Okna te są wykonane z naturalnego drewna sosnowego, które dodatkowo podkreśla ich szlachetność. Kolor stolarki może być biały lub dowolnie wybrany spośród bogatej palety RAL. Aby wzmocnić elegancki charakter okien, można w nich zamontować szprosy (konstrukcyjne, wiedeńskie lub naklejane).Prosta i solidna konstrukcja
Okna Angielskie są wykonane z drewna sosnowego, klejonego warstwowo na długość i grubość, które poza pięknym wyglądem nadaje im wieloletnią trwałość. Model CASEMENT ma konstrukcję przylgową, rama jego skrzydła oraz ościeżnica mają grubość 57 mm. Posiada okucia nożycowe z funkcją rozszczelnienia, w zależności od wybranej wersji – rozwieralne, uchylne, odchylne. Okno SASHWINDOW występuje z dwoma skrzydłami przesuwnymi w pionie równolegle względem siebie lub jednym ruchomym i jednym stałym. Jego rama ma grubość 57 mm, natomiast grubość ościeżnicy 170 mm zarówno dla Traditional system jaki i Spiral balance. Okna w systemie Spiral balance wyposażone są w okucia sprężynowe lub stalowe ciężarki, spełniające rolę przeciwwagi i umożliwiające przesuw obu skrzydeł w pionie. Okna w systemie tradycyjnych ciężarków charakteryzują się widocznym mechanizmem rolkowym, który dodaje uroku tego typu oknom, odwołując się do wiktoriańskiego wzornictwa. System Spiral balance wykorzystuje współczesną technologię tak zwanych spirali ciernych, dzięki którym okno ma mniejszą grubość ościeżnicy, a tym samym większą powierzchnię oszklenia, przez co dostarcza więcej światła. Oba modele stolarki są malowane zestawem czterowarstwowym o podwyższonej odporności na działanie czynników atmosferycznych. Do przeszklenia zastosowano zestaw szkła zespolonego, nisko emisyjnego z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem. Ich szczelność zapewniają wymienne gąbkowe uszczelki Q-LON, które w modelu otwieranym na zewnątrz są zabezpieczone folią polietylenową o małej odkształcalności. W oknie przesuwnym dodatkowo w profilach prowadnic są umieszczane uszczelki szczotkowe. Standardowo stolarka jest wyposażona w komplet okuć oraz klamkę (srebrna, bądź złota) w przypadku CASEMENT lub uchwyty do podnoszenia i zameczek na klucz – przy modelu SASHWINDOW.

Okna w stylu angielskim tworzą przytulny klimat wnętrza, a ponadto ze względu na swoją funkcjonalną konstrukcję, umożliwiają nam dowolne kreowanie przestrzeni nawet w małych pomieszczeniach. Ich oryginalny styl i szerokie możliwości zastosowania sprawiły, że stają się one coraz bardziej popularne również w Polsce. Okna CASEMENT i SASHWINDOW firmy Stolbud Włoszczowa to unikalne modele inspirowane brytyjską stolarką okienną, które w pełni oddają jej charakter i szyk.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Okna
2010-07-29 09:52:35
Tagi do artykułu: okna | Stolbud | stolarka okienna
 
Powiązane galerie:
Galeria Okna Okna      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Prawidłowe rozmieszczenie okien w domu

dom jednorodzinny
W projektach domów energooszczędnych duże znaczenie ma dobór odpowiedniej stolarki okiennej. Planując usytuowanie budynku warto wziąć pod uwagę jego położenie względem stron świata. Dzięki temu w efektywny sposób wykorzystamy promieniowanie słoneczne i obniżymy koszty zużycia energii.

Prawdziwa wizytówka Twojego domu

salon
Dobrze wkomponowane w bryłę budynku dodają mu charakteru i podnoszą jego wizualną atrakcyjność. Umiejętnie użyte, pozwalają nawet w małych wnętrzach uzyskać wrażenie dużej, otwartej przestrzeni. Zastosowane w nich rozwiązania i nowoczesne technologie pomagają nie tylko oszczędzać energię, ale także zwiększyć komfort naszego życia. Okna i drzwi – bo o nich mowa – przeszły w ostatnich latach prawdziwą ewolucję i stały się niezwykle ważnym elementem współczesnej architektury.

Nowe kolory okien w ofercie OknoPlus

okna
Z początkiem lipca firma OknoPlus wzbogaciła standardową paletę sześciu kolorów okien o pięć nowych barw inspirowanych naturą: cheyenne, meranti, montana, tiama i vermont, oferując tym samym najszerszą standardową paletę kolorów okien na rynku. Dzięki temu każdy użytkownik może dobrać funkcjonalne okna, idealnie dopasowane do swojego wnętrza.

Stolarka okienna

Stolarka okienna
Rynek stolarki otworowej jest bogaty. Wybierając okna do naszego domu powinniśmy wziąć pod uwagę podstawowe parametry. Dobra izolacyjność cieplna i akustyczna, szczelność i funkcjonalność to cechy pierwszorzędne. Nie bez znaczenia jest więc wybór materiału z którego zostały one wykonane.