X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Księgi wieczyste online

WWW
Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło księgi wieczyste do wglądu przez internet. Zapotrzebowanie na usługę jest ogromne, o czym świadczą statystyki odwiedzin na stronie. W pierwszym dniu liczba użytkowników przeglądarki przekroczyła 100 000.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko ze względu na innowację i udogodnienie dla społeczeństwa. Bezpłatny, publiczny wgląd w ponad 12 mln ksiąg wieczystych, w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych, zwiększa bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami.


Dostęp do księgi wieczystej przez internet możliwy jest za pośrednictwem strony głównej Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl, gdzie znajduje się link do Modułu Dostępu do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych albo pod adresem: ekw.ms.gov.pl.
W zakładce Rejestry i ewidencje, Nowa Księga Wieczysta, należy wprowadzić pełny numer KW.
Dotychczas przeglądanie ksiąg wieczystych było możliwe tylko w sądzie, w wydziale ksiąg wieczystych. Ulgę odczuli pracownicy sądów i petenci.Księgę wieczystą można przeglądnąć wszędzie gdzie zajdzie taka potrzeba i jest dostęp do internetu: siedząc wygodnie w domu, w biurze nieruchomości lub u notariusza podczas finalizacji kupna mieszkania, domu czy działki. Budowa elektronicznej administracji zapewni szybki dostęp do informacji, ułatwi proces inwestycyjny, oszczędzi czas oraz pieniądze pod względem proceduralnym i organizacyjnym.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Budowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-02-06 21:24:02
Tagi do artykułu: Księga wieczysta | kupno mieszkania | elektroniczna administracja
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
formalności

Decyzja o warunkach zabudowy

Obecnie, decyzja o warunkach zabudowy wydawana jest dla terenów, na których nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub trwają nad nim prace.
paragraf

Rozdział 15 - Użytkowanie instalacji elektrycznej

Rozdział 15 reguluje zasady prawidłowego funkcjonowania oraz sposób użytkowania i konserwacji instalacji elektrycznej...
wózek widłowy

BHP pracy wózkiem widłowym

Bezpieczeństwo i higienę pracy z wózkiem widłowym reguluje Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej dnia 14 marca 2000r. (Dz. U. z dnia 10 kwietnia 2000 r.) w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych. Przepisy określają w sposób jednoznaczny i dokładny jak należy transportować przedmioty ze względu na ich ciężar.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Zamów poradę prawną
WYCENA PORADY 0 zł szybko, profesjonalnie i bez wychodzenia z domu
porady prawne
Akceptuję regulamin i zapoznałem się z nim.
Artykuły podobne

Kupno mieszkania: deweloper, pośrednik czy właściciel?

mieszkania
Mieszkanie nowe, możemy kupić bezpośrednio u dewelopera, bądź u agenta nieruchomości. Lokal z rynku wtórnego sprzedać nam może zarówno pośrednik, jak i sam jego właściciel. Od kogo najlepiej kupić mieszkanie? Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jednym słowem - nie można mieć wszystkiego...

Formalne etapy budowy domu

budowa domu
Na hasło „budowa domu” nasze pierwsze skojarzenie to błoto, cegły, taczki i robotnicy. Mało komu przychodzą do głowy tony papierów, dokumentów, zezwoleń i pozwoleń, które trzeba załatwić. A należy pamiętać, że zebranie całej potrzebnej dokumentacji, jest pracą nie wiele lżejszą od samej budowy.

Kupno działki budowlanej

zieleń publiczna
Decydując się na kupno działki budowlanej należy wziąć pod uwagę wiele praktycznych aspektów. Sugerując się jedynie dogodną lokalizacją, wielkością czy lokalnym urokiem możemy popełnić błąd, który będzie nas kosztował majątek lub zniweczy dotychczasowe plany budowlane.

Nieruchomości zabytkowe - prawo pierwokupu

zabytki
Nieruchomości zabytkowe stały się na przestrzeni ostatnich kilku lat cenionym dobrem inwestycyjnym. Nabywcy budowli zabytkowych muszą mieć świadomość, że ich prawo do eksploatowania takiej nieruchomości będzie w pewnej mierze ograniczone...