X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Przestrzeń z duszą

bufet
Współczesne trendy w projektowaniu wnętrz roztaczają przed architektami oraz specjalistami od designu i wzornictwa szerokie pole do popisu. Dzięki wyobraźni i dostępnym na rynku rozwiązaniom każda przestrzeń może stać się wyjątkowa, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki.


Na wystrój wnętrza przestrzeni użytkowej składa się wiele czynników.
O charakterze aranżacji często decyduje cała bryła budynku, ale również funkcja, jaką spełnia obiekt czy dane pomieszczenie. Projektanci mają dziś do dyspozycji bardzo szeroką ofertę produktów wykończeniowych, którą można dostosować nawet do najbardziej nowatorskich wizji. Mogą wybierać spośród ciekawych odcieni farb, oryginalnych mebli czy oświetlenia, ale także łączyć różnorodne materiały – metal, szkło, drewno i tworzywo sztuczne.

Tendencja do tworzenia w nowoczesnych obiektach dużych, otwartych przestrzeni powoduje, że coraz bardziej istotnym i docenianym elementem aranżacji wnętrza staje się również sufit. Architekci i designerzy, traktując sufit jako płaszczyznę o niemal nieograniczonych możliwościach aranżacyjnych, poświęcają mu coraz więcej uwagi w projektach i poddają rozmaitym artystycznym zabiegom dekoracyjnym.Inny wymiar przestrzeni
Każde monotonnie urządzone wnętrze ma szanse wymknąć się standardomi nabrać oryginalnego wyrazu. Naprzeciw utartym schematom wychodzą projektanci firmy Armstrong, którzy dostarczają entuzjastom wysmakowanego designu inspiracji w postaci nowatorskich projektów sufitów INFUSIONS CANOPY.

INFUSIONS CANOPY to system płyt poliwęglanowych mocowanych do sufitu lub ściany na specjalnych, metalowych linkach. Dzięki prostemu systemowi montażowemu, można szybko nadać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Bogata kolorystyka i wygięty w łuk, oryginalny kształt płyt umożliwiają układanie dowolnych kombinacji, w zależności od przyjętej koncepcji. Lekka forma decyduje o naturalnym współgraniu z innymi materiałami, np. z elementami wykończonymi cegłą, drewnem lub metalem. Dodatkowo płyty można umieszczać na różnych wysokościach i w dowolnych odległościach o siebie. Ułożone w asymetryczny sposób „złamią” przestrzeń, sprawią wrażenie „wymykania” się prawom grawitacji, zdynamizują wnętrze.

Dzieł sztuki nie trzeba szukać tylko w galerii…
jadalniaMogą wisieć nad naszymi głowami! Jeśli pomieszczeniu chcemy nadać kameralny charakter, płyty powinny być wklęsłe. Zamocowane stosunkowo nisko stworzą nastrój przytulności i intymności. Takie rozwiązania często spotyka się w salach wystawowych, kawiarniach, galeriach, czyli wszędzie tam, gdzie kluczowym założeniem przy projektowaniu wnętrza staje się stworzenie odpowiednich warunków do skupienia, odpoczynku i chwili wytchnienia. W galeriach sztuki i salonach wystawienniczych sufity podwieszane mogą być samodzielną ekspozycją, dziełem artysty lub też unikatową wizytówką miejsca, które z założenia ma się wyróżniać oryginalnym stylem. Walory sufitów podwieszanych doceniają także właściciele galerii handlowych. Wygląd tych obiektów przestaje kojarzyć się z nieciekawym miejscem przeznaczonym jedynie na zakupy. Coraz częściej projektują je wybitni architekci. Wyposażone w oryginalne sufity wnętrza sprawiają, że klient czuje się w nich wyjątkowo, a sama galeria handlowa staje się czymś więcej niż sklepem – również miejscem spotkań z przyjaciółmi, strefą rozrywki i relaksu. Sufity INFUSIONS CANOPY tworzą przyjazny klimat, sprzyjają także twórczej pracy np. w biurach. Ale nie tylko. Często montuje się je również w holach wejściowych hoteli, w salonach firmowych, halach lotnisk czy pomieszczeniach przeznaczonych na organizację imprez.

Sztuka użytkowa
biuroOprócz paneli INFUSIONS, rodzina sufitów dekoracyjnych CANOPY firmy Armstrong to również płyty o specjalnych właściwościach. Oryginalny sufit może być więc nie tylko gwarancją nowatorskiej, designerskiej estetyki, ale także komfortu akustycznego oraz świetlnego. – Dziś klienci nie muszą rezygnować z funkcjonalności elementów wykończeniowych na rzecz ich designu. Nowatorskie koncepcje specjalistów z firmy Armstrong zakładają bowiem kompromis pomiędzy aspektem pragmatycznym i estetycznym - tłumaczy Anna Baczkowska z firmy Armstrong. Płyty OPTIMA CANOPY to płaskie panele z wełny mineralnej pokryte białym welonem z włókna szklanego. Dostępne są w wielu różnych kształtach - kwadratu, kwadratu o bokach wklęsłych lub wypukłych, koła, trapezu, sześciokąta, prostokąta… Zapewniają przy tym doskonałe pochłanianie dźwięków oraz posiadają znakomite właściwości odbicia światła. Podobne cechy posiadają wygięte w łuk, wklęsłe i wypukłe panele ULTIMA CANOPY.

Dekoracyjne sufity podwieszane mogą więc nie tylko poprawić wygląd przestrzeni, ale również pomóc kontrolować pochłanianie dźwięku oraz kierunek odbicia światła. Dobra akustyka we wnętrzu niweluje natężenie hałasu, a to ułatwia komunikację międzyludzką i wpływa na naszą ogólną kondycje psychofizyczną. Przemyślana kompozycja pozwoli także na oszczędne zarządzanie oświetleniem.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Stropy
2010-08-27 12:03:36
Tagi do artykułu: Wnętrza | sufity | Armstrong | ściany | sufity podwieszane
 
Powiązane galerie:
Galeria Jadalnie Jadalnie Galeria Stoły Stoły    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Okpol okna

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
tarcica

Drewno i materiały drewnopochodne

Drewno jest najstarszym i najpopularniejszym materiałem budowlanym. Jest wykorzystywane nie tylko przy budowie, ale także przy wykańczaniu wnętrz. Jednak nie samo drewno jest ważne. Materiały drewnopochodne często będąc w ukryciu spełniają równie ważną rolę – tworzą konstrukcję zarówno całej budowli, jak i drobnych elementów, które nas otaczają.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Metal, jako materiał wykończeniowy

hol
Metal, to popularny materiał wykończeniowy, który bardzo często pojawia się we współczesnej architekturze. Jest trwały, plastyczny i nowoczesny. Jego industrialny charakter i specyficzną surową estetykę doceniają szczególnie projektanci nowoczesnych obiektów architektonicznych oraz wnętrz.

Idealna powierzchnia sufitu podwieszanego

Sufity
Sufity podwieszane to najpopularniejsze rozwiązanie stosowane we wnętrzach o różnym przeznaczeniu. Dziś montuje się je nie tylko w biurowcach, ale również w budynkach edukacyjnych, placówkach opieki zdrowotnej, centrach handlowych czy w halach lotnisk.

Sufity podwieszane i akustyka wnętrz

Sufit podwieszany
Tradycyjny, otynkowany sufit nie zdaje egzaminu wszędzie tam, gdzie komfort akustyczny odgrywa szczególnie ważną rolę. Zastosowanie sufitu podwieszanego to doskonały sposób na kształtowanie optymalnych warunków akustycznych, pozwalający jednocześnie na pełną swobodę wizualnego kreowania wnętrz.

Wyposażenie placówek służby zdrowia zgodnie z wymogami unijnymi

hol
Polski sektor opieki medycznej przechodzi obecnie okres zmian zakrojonych na szeroką skalę. Jest to związane m.in. z tym, że Polska jako kraj członkowski Unii Europejskiej, zobowiązana jest dostosowywać swoje standardy do wymogów unijnych niemal na każdej płaszczyźnie życia publicznego i społecznego, a szczególnie w odniesieniu do służby zdrowia.