X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Drzwi zewnętrzne

drzwi zewnętrzne
Drzwi zewnętrzne oprócz funkcji użytkowej, coraz częściej stanowią ważny element aranżacji budynku. Warto zatem zadbać o odpowiedni materiał i kolor, tak aby współgrały one z charakterem domu. Wybierając, powinniśmy kierować się nie tylko estetyką ale przede wszystkim naszym bezpieczeństwem. Dobre drzwi wejściowe powinny stanowić przeszkodę dla złodzieja, a zarazem powinny być odporne na czynniki atmosferyczne - takie jak deszcz, słońce czy mróz. Innym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest szczelność drzwi, a co za tym idzie dobra ich izolacja termiczna.
Obecnie producenci drzwi oferują szeroką gamę gotowych wzorów. Ze względu na materiał z którego mogą być one zrobione, dzielimy je na:

drzwi zewnętrzne- drzwi aluminiowe – ze względu na swoją konstrukcję, stanowią najtrwalszy rodzaj drzwi. Dodatkową zaletą jest duża dźwiękochłonność. Łatwo zmienić ich kolor i nie wymagają częstej konserwacji;


- drzwi drewniane – do ich produkcji stosuje się drewno dębowe, mahoniowe, sosnowe, świerkowe lub cedrowe. Jeżeli drewno jest klejone, mamy gwarancję że nasze drzwi będą stabilne i nie będą wypaczać się. Dużą zaletą jest też dobra izolacja termiczna i akustyczna. Pamiętać jednak należy, że takie drzwi są ciężkie, dlatego zawiasy powinny być mocne i dobrze osadzone w murze;
- drzwi z PCV – mają szeroki wachlarz kolorów. Często ich powierzchnia oklejona jest powłoką akrylową lub okleiną PCV. Produkowane są z tworzywa wysokoudarowego i utwardzonego. Ten rodzaj drzwi charakteryzuje się lekkością oraz łatwością w montażu. Dodatkowo nie wymagają częstej konserwacji;
- drzwi z włókna szklanego – są bardzo estetyczne. Wypełnione są pianką poliuretanową wkomponowaną w ramę z drewna. Zaletą drzwi z włókna szklanego jest lekkość oraz trwałość;
- drzwi stalowe – ten rodzaj materiału stosuje się do produkcji drzwi antywłamaniowych, przeciwpożarowych oraz drzwi garażowych, które bardzo często obłożone są ozdobnymi wykładzinami z materiałów drewnopochodnych. Zazwyczaj są one docieplane pianką poliuretanową. Skrzydło ze stali jest odporne na rozbicie oraz próbę wyważenia ze względu na swoja mocną konstrukcję.

kołatkaWażnym elementem drzwi są okucia drzwiowe. Aby dobrać odpowiedni zamek czy klamkę warto wziąć po uwagę częstotliwość użytkowania, trwałość, bezpieczeństwo użytkowania oraz stopień zabezpieczenia przed włamaniem. Obecnie na rynku oferowane są klamki o różnych wzorach, kolorach i rodzajach materiału, z którego są wykonane. Istotny jest także odpowiedni dobór zawiasów, które bardzo chętnie pokrywane są listwami maskującymi.
Coraz częściej drzwi ozdabiane są szybami, które mogą być nie tylko okrągłe, prostokątne czy trójkątne ale również kolorowe lub ozdobione witrażem. Aby zwiększyć bezpieczeństwo wstawia się szkło antywłamaniowe, kuloodporne lub ognioodporne.
Elementami wykończeniowymi a zarazem przydatnymi są skrzynki na listy, wizjery, kołatki czy też żaluzje międzyszybowe. Równie ciekawym elementem może być daszek umieszczony nad drzwiami oraz odpowiednio dobrane oświetlenie.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Drzwi zewnętrzne
Autor: Anna Dębiec
2016-02-10 12:19:48
Tagi do artykułu: drzwi wejściowe | drzwi | drzwi aluminiowe | drzwi drewniane | drzwi z PCV | drzwi z włókna szklanego | drzwi stalowe | drzwi antywłamaniowe | drzwi garażowe
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Drzwi wejściowe do domu

drzwi zewnętrzne
Fasada domu wraz ze stolarką drzwiową i okienną dużo mówi o jego mieszkańcach, stanowiąc niepowtarzalną manifestację personalnych gustów i upodobań. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych zdając sobie z tego sprawę dostosowuje wygląd własnych domów do obecnie obowiązującej mody, która obfituje w kolory, ciekawe faktury i zdobienia...

Trwałe i dźwiękochłonne drzwi wewnętrzne

drzwi wewnętrzne
Classen, wiodący producent skrzydeł drzwiowych wewnętrznych, wprowadził do swojej oferty wewnętrzne drzwi wejściowe. Kolekcja Bord to pierwsza tego typu propozycja firmy Classen, skierowana do preferujących prostotę stylu w połączeniu z twardym charakterem i mocną konstrukcją.

Dobry wybór drzwi zewnętrznych w sześciu krokach

dom piętrowyWybierając drzwi zewnętrzne powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie czynniki, które składają się zarówno na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygląd, jak i wieloletnią trwałość. Porad z zakresu odpowiedniego doboru drzwi wejściowych do domu udziela Czesław Suski, ekspert z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

Jak dobrać wkładkę patentową do drzwi?

Klucz Centralny
Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jeśli chodzi o zabezpieczenie drzwi wejściowych jest zamek z wkładką patentową. Pozwala ona otwierać i ryglować drzwi, a co za tym idzie, daje gwarancję bezpieczeństwa, na której wszystkim najbardziej zależy.