X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Nowoczesny grzejnik do kuchni

kaloryfer
Wprowadzenie nowoczesnych trendów w aranżacji kuchni często nie idzie w parze z efektywnym ogrzewaniem. Aluminiowe grzejniki Fondital są dobrym sposobem na połączenie wysokiej jakości grzejnika z funkcjonalnością i estetyką.

Wybór grzejnika do kuchni jest zadaniem niełatwym. Zazwyczaj jest to pomieszczenie zabudowane szafkami, sprzętem kuchennym i AGD. Poza tym kuchnie w naszych domach mogą być różnego typu. Często miejsce to jest niewielkich rozmiarów, zdarza się także, że jest pomieszczeniem „nieustawnym”. Coraz częściej, w nowoczesnym budownictwie kuchnia przybiera charakter otwarty i jest połączona z jadalnią. Jak w takim razie wybrać odpowiedni grzejnik do przestrzeni, która łączy w sobie dwa typy pomieszczeń i różne style?


Jednym z rozwiązań, jakie proponują producenci jest grzejnik aluminiowy Garda S/90 firmy Fondital. Wszystkie grzejniki aluminiowe firmy Fondital i Nova Florida, tak odlewane ciśnieniowo jak i dekoracyjne, są łatwe do dopasowania do każdego typu pomieszczenia ponieważ oferują szeroki wybór modeli i cechują się modułowością, co pozwala na pokrycie powierzchni od 350 mm do 2 m. Ponadto jednolity i elegancki design pozwala na zamontowanie ich w różnych miejscach, w kuchni, czy w salonie, zaspokajając każde zapotrzebowanie na ciepło. Na przykład grzejnik Garda S/90 pozwala na wykorzystanie jednostek grzewczych w najbardziej ograniczonych przestrzeniach, z którymi mamy do czynienia w kuchni. Siedem modeli Garda S/90 umożliwia dopasowanie grzejnika do każdej przestrzeni – wysokość od 966 mm do 2066 mm oraz uniwersalna dziewięciocentymetrowa głębokość grzejnika. Dzięki szerokiej gamie modeli grzejników Garda S/90 znika problem z urządzeniem często małej i trudnej przestrzeni w kuchni.Mocną stroną instalacji z grzejników aluminiowych takich jak Fondital jest praca w niskiej temperaturze wody, co powoduje zmniejszenie ruchów konwekcyjnych. Tym samym, unikając ruchów pyłków obecnych w pomieszczeniu. Nie powstają smugi na ścianach spowodowane zwęgleniem kurzu, który miał styczność z gorącymi przedmiotami. Grzejniki aluminiowe Fondital, oprócz możliwości doskonałego funkcjonowania przy niskiej temperaturze zapewniają także wysoki poziom elastyczności, który nie istnieje w przypadku innych systemów. Grzejniki Garda S/90 mogą być regulowane, włączane i wyłączane w sposób bardzo szybki dopasowując się do każdych warunków klimatycznych, nawet w przypadku szybkich skoków temperatury zewnętrznej. W kuchni zmiany temperatur są bardzo częste, co spowodowane jest obecnością różnych źródeł ciepła takich jak na przykład: sprzęt AGD, lampy, płyty grzewcze, czy zmiana poziomu nasłonecznienia w ciągu dnia.

Grzejnik, który potrafi dostosować się szybko do zmian temperatur jest sposobem na oszczędność energii. Ta zdolność dopasowania się nazywana jest niską inercją termiczną i posiadają ją wszystkie grzejniki aluminiowe. Zatem wybór grzejnika Fondital/Nova Florida jest nie tylko sposobem na lepsze ogrzewanie, ale także na oszczędność i mniejsze zużycie energii.

Grzejnik Garda S/90 jest więc dobrym rozwiązaniem, spośród wielu propozycji firmy Fondital/Nova Florida dla tych, którzy cenią funkcjonalność, wydajność
i elegancki styl. Ten wyjątkowy grzejnik poddany jest dwóm etapom lakierowania – metodą anaforezy oraz metoda proszkową, dzięki czemu jego powierzchnia jest idealnie gładka i błyszcząca. Klasyczny wygląd grzejnika nie zakłóci narzuconej stylistyki wnętrza.

Warto pamiętać, że kuchnia, w której będziemy się dobrze czuli to nie tylko wysokiej klasy sprzęt, specjalnie projektowane meble i podążający za trendami wystrój wnętrza. To także ciepło, płynące z właściwie dobranego systemu grzewczego.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Instalacje HVAC
2010-08-31 09:13:22
Tagi do artykułu: grzejniki | Fondital | kuchnie | ogrzewanie
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Wilgoć na ścianie

Osuszacze powietrza

Problemem często pojawiającym się w domu jest zbyt duża wilgoć. Skutkami nadmiernej wilgoci są grzyby, drobnoustroje, złe samopoczucie, a nawet poważne choroby. Jeżeli wilgoć pojawia się okresowo, wystarczy intensywnie wietrzyć i ogrzewać mieszkanie. Jeśli jednak wilgoć jest dość duża, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, warto zaopatrzyć się w odwilżacz powietrza, zwany inaczej osuszaczem.
nagrzewnica gazowa

Nagrzewnice elektryczne i gazowe – specyfikacja

Nagrzewnice powietrza wykorzystuje się do ogrzewania obiektów produkcyjnych, magazynowych, gospodarczych oraz wnętrz jesienią i zimą. Na rynku istnieje wiele urządzeń tego typu, które różnią się między sobą mocą grzewczą i metodą zasilania. Czym kierować się przy wyborze nagrzewnicy?
Wentylator marki First Austria

Jaki wentylator do domu i biura?

Wentylator wciąż kojarzy się z tradycyjnym urządzeniem, w którym kilkuramienne śmigło napędzane jest przez wirnik. Dzięki niemu powietrze rozpędza się i oziębia dając w efekcie przyjemny podmuch, chłód i ulgę w upalne dni.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Kocioł Eko Komfort firmy HKS Lazar

kocioł
Opalane peletami kotły CO Eko Komfort należy do grupy głównych produktów firmy HKS Lazar. Urządzenie jest przeznaczone do zasilania instalacji C.O. i C.W.U...

Grzejniki źródłem ciepła w naszym domu

Grzejnik płytowy
Oczywiste jest, że grzejniki służą do ogrzewania. W tej kwestii od ponad 150 lat nic się nie zmieniło, jednak należy zwrócić uwagę na zmiany jakie zaszły w ich wyglądzie i walorach estetycznych. Pierwsza „ciepła skrzynka” (nazwa wymyślona przez wynalazce – Franza San Galli) została zamontowana już w 1855 roku w Sankt Petersburgu. Jakie są współczesne grzejniki po przebyciu tej długiej drogi? Poniżej przedstawiamy mały przegląd obecnie dostępnych grzejników.

Ogrzewanie u alergika

łazienka
Życie z alergią nie jest łatwe - zarówno dla osoby cierpiącej na tą przypadłość, jak i dla jej najbliższego otoczenia. Wiele zależy od warunków, w jakich przebywa na co dzień osoba z alergią. Odpowiednie przygotowanie domu ma niebagatelny wpływ na samopoczucie i funkcjonowanie alergika.

Rozwój cywilizacyjny nasila występowanie alergii w społeczeństwie. Choroby alergiczne dotykają obecnie blisko 50% populacji. Najczęściej są to uczulenia pokarmowe u dzieci, które zazwyczaj mijają z wiekiem...

Ogrzewanie niskotemperaturowe

łazienka
Przy okazji modernizacji instalacji i zastosowaniu pomp ciepła nie można zapomnieć o wymianie grzejników na modele przystosowane do pracy w systemach niskotemperaturowych.

Duża część budynków w Polsce to obiekty nieefektywne energetycznie. Ilość energii, jaka jest potrzebna do ogrzewania takich domów może sięgać nawet 250 kWh/m2 w skali roku, co oznacza wysokie koszty eksploatacji oraz powoduje zwiększenie zanieczyszczenia środowiska...