X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Piękno, prostota i funkcjonalność w przedpokoju

Piękno, prostota i funkcjonalność, a więc dewiza designu skandynawskiego, to wartości które bezwzględnie powinny przyświecać całej sztuce aranżacji wnętrz.
Piękno, bo każdy z nas lubi mieszkać estetycznie i zgodnie z własnymi upodobaniami. Prostota, bo jest warunkiem wysmakowanej elegancji. Funkcjonalność, bo na cóż nam te pierwsze dwie wartości, jeśli nie mieszkamy praktycznie?przedpokój
Te uniwersalne zasady dobrego urządzania dotyczą aranżacji każdego, bez wyjątku, pomieszczenia. Jest jednak miejsce wyjątkowo wymagające, miejsce, gdzie każdy szczegół powinien być dobrze przemyślany. To przedpokój lub, jak kto woli, hall. Stanowi naszą wizytówkę, wszak nierzadko to jedyny kawałek naszego mieszkania, jakie widzi sąsiad gdy zamieniamy w progu trzy słowa. Dobrze by przedpokojowe sprzęty wystarczyły za całą dekorację tego miejsca. Estetyka i funkcjonalność w jednym? Jak najbardziej. Meble i dodatki duńskiej marki Skagerak to propozycja właśnie dla tych z nas, którzy pragną pięknego, prostego i praktycznego jednocześnie. Ławka, którą możesz jednym ruchem dłoni złożyć, by nie zabierała niepotrzebnie przestrzeni to nie tylko przydatne akcesorium, ale również bardzo atrakcyjny i nietuzinkowy gadżet. Poza tym – drewniane szuflady, kosze, wieszaki, taborety, czy skrzynka na klucze – wszystko to, by przestrzeń będąca przedsionkiem naszego mieszkania była idealnie zagospodarowana, miała spójną estetykę, świetnie prezentowała się.przedpokój
Wszystkie prezentowane na zdjęciu produkty można znaleźć w internetowym sklepie Calvado.pl.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wnętrza
2011-08-31 11:05:27
Tagi do artykułu: Wnętrza | przedpokój | Skagerak
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Faktura wielce pożądana

szpachlowanie
Wygląd i sposób wykończenia ścian to jeden z ważniejszych elementów nadających estetykę naszym wnętrzom. Jeszcze kilkanaście lat temu na polskim rynku nie było praktycznie żadnych materiałów do wyrównania i wygładzania ścian. Wygładzona ściana, zwłaszcza w budynkach nowych, stanowi standard, ale zgodnie z obowiązującą teraz modą masy szpachlowe wykorzystuje się także do oryginalnej dekoracji ścian.

Specjalistyczne masy szpachlowe KNAUF

Masa szpachlowa
Nowo wybudowane domy nie od razu zdradzają swoje braki. Usterki – czasami błędy wykonawcze, ale też skutek niewłaściwie dobranych materiałów budowlanych – pojawiają się zazwyczaj już w trakcie użytkowania, irytując za każdym razem inwestora, który inwestując środki w nowy dom oczekiwał estetycznego i przede wszystkim długotrwałego efektu.

Problem dotyczy także wykańczania wnętrz, ścian i sufitów podwieszanych, wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych. Najbardziej newralgiczne miejsca to styki płyt, wypełniane masą szpachlową. Od wyboru odpowiedniej masy oraz właściwego poprawnego wykonawstwa zależy, czy unikniemy w przyszłości nieestetycznych pęknięć i rys.

Nastrojowe oświetlenie w sypialni

sypialnia
Przestrzeń mieszkalna, odzwierciedlająca upodobania i preferencje mieszkańców, zaspokaja przede wszystkim potrzebę schronienia i odpoczynku, w atmosferze rodzinnego ciepła. Oświetlenie, jako jeden z najistotniejszych elementów budujących nastrój wnętrza, dobrane indywidualnie do charakteru pomieszczenia, sprzyja wykonywaniu poszczególnych czynności, wpływając uspakajająco i pozytywnie na regenerację sił i witalność organizmu.

PRO100 - Samodzielna aranżacja wnętrz

Okno programu PRO100
PRO100 to program stworzony "dla Meblarzy, pod dyktando Meblarzy". Jest to całkowicie samodzielny, prosty w instalacji i przyjazny Użytkownikowi program, którego zadaniem jest ułatwić pracę stolarza, projektanta, montażysty...