X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Mobilne biuro – ściany mobilne, przestawne i parawanowe

biuro
Nasze potrzeby zmieniają się w zależności od sytuacji. Jednym z trendów wymuszonym przez ten fakt jest idea „mobilnego biura” w którym każdy element umeblowania będzie mógł szybko i łatwo zmienić swoje miejsce.

Firmy, na bieżąco, starają dopasować wygląd i wyposażenie swoich biur do nowego charakteru pracy w biurze. Współczesne biuro to miejsce pracy, gdzie odbywają się liczne spotkania, konferencje, wykłady i szkolenia. Obecnie duży nacisk kładzie się na pozytywne efekty pracy zespołowej, tworząc jednocześnie odrębną przestrzeń dla poszczególnych jednostek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firmy z branży wyposażenia meblowego, oferują rozwiązania, które pozwolą sprostać zmieniającym się potrzebom a jednocześnie zapewnić komfort i ergonomię pracy.


biuroFirma Surfland z Wrocławia, specjalizująca się w aranżacji i wyposażaniu wnętrz biurowych, proponuje jak stworzyć idealne mobilne biuro.


Pierwszym elementem bez którego nie można stworzyć mobilnego biura są ścianki działowe, które pozwalają na reorganizację układu i wielkości poszczególnych pomieszczeń. Pozwalają na to trzy systemy ścian: ściany mobilne przesuwne, ściany przestawne oraz ściany parawanowe.

Wykorzystanie ścian mobilnych do podziału powierzchni pozwala na ich powtórne łączenie, poprzez zaparkowanie wszystkich elementów ściany w jednym miejscu. Pozwala na to specjalny system szyn mocowanych do sufitu. Czas montażu i demontażu ściany zamyka się w przedziale kilku minut!

biuroŚciany przestawne to estetyczne ściany działowe, pełne bądź przeszklone, które można zastosować w każdym wnętrzu dodając im prze to uroku. Zastosowanie profili z aluminium anodowanego zapewnia wysoką niezawodność konstrukcji. Układ ścian można modyfikować bądź wykorzystać w nowym biurze. Zwykle aż 90% zastosowanych elementów można użyć ponownie.

biuroŚciany parawanowe to najprostszy sposób podziału przestrzeni. Mogą być wykorzystane wszędzie tam, gdzie montaż ścian do elementów istniejącej powierzchni nie jest możliwy. Parawany mogą mieć różną wysokość i szerokość, często długie ścianki tworzone są z modułów o odpowiedniej szerokości. Ich wysokość jest ograniczona ze względu na brak mocowania do elementów stałych i wynosi maksymalnie 200 cm. Moduły ścianek można łączyć bądź wykorzystywać jako elementy wolnostojące.
Ścianki parawanowe to połączenie stelaża (ramy aluminiowej) i wypełnienia, którym może być: szkło, plexi, płyta meblowa tapicerowana lub czysta, panel akustyczny bądź połączenie tych elementów.

Meble mobilne stanowią ten szczególny element wyposażenia biura, który pozwala na całkowitą zmianę przeznaczenia pomieszczenia przy niewielkim nakładzie sił i środków. Doskonały przykład stanowią mobilne stoły konferencyjne stosowane zarówno jako biurka, jak i elementy wyposażenia sal konferencyjnych, szkoleniowych i bankietowych.
Mobilne stoły Domino ze składanymi blatami pozwalają na ich ustawienie w pozycji pionowej dla łatwego magazynowania na niewielkich przestrzeniach. 10 złożonych i zestawionych stołów zajmuje powierzchnię zaledwie 2-3 metrów kwadratowych. Stelaże wyposażone są w kółka z hamulcami dzięki czemu stoły można w wygodny i bezpieczny sposób transportować. Stoły mogą być łączone ze sobą przy pomocy specjalnych łączników.
Duża gama rozmiarów i kolorów blatów i stelaży pozwala na dopasowanie stołów do każdego wnętrza.

Idea „mobilnego biura” nadal się rozwija i ewoluuje, a na rynku pojawiają się coraz nowsze i odważniejsze koncepcje mebli biurowych. Biuro to już nie tylko miejsce pracy, to również miejsce spotkań, wymiany informacji, celebrowania ważnych wydarzeń a przede wszystkim miejsce, gdzie rodzą się przełomowe pomysły.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Biura
2011-07-26 14:59:40
Tagi do artykułu: biura | ścianki działowe | Wnętrza
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Etapy budowy domu

dom jednorodzinny
Skomplikowany, na pozór, proces budowy domu można podzielić na etapy. Działając zgodnie z ogólnym planem dotyczącym każdego z nich i dysponując odpowiednią wiedzą, budowa domu może stać się całkiem przyjemnym przedsięwzięciem.

Kryzys szansą i zagrożeniem

Andrzej Brochocki
Nie ma wątpliwości, że szalejący od zeszłego roku kryzys na rynku finansowym, dotarł również do nas. Potwierdzeniem jego są najwyższe od lat kursy dolara, euro i franka szwajcarskiego. Fakt ten szczególnie dotkliwie odczuwają przede wszystkim ci, którzy rozliczają się w obcej walucie.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości 2009

biurowce
W dniach 10-13 marca w Cannes na Riwierze Francuskiej odbędą się coroczne Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM. UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International zaprezentują projekt największego parku biznesowego w Polsce - Poleczki Business Park.

Podsumowanie 20. edycji targów MIPIM

Pałac Młodziejowskiego
Skończyła się 20. edycja największych targów nieruchomości MIPIM w Cannes. Cztery marcowe dni upłynęły na licznych spotkaniach biznesowych i dyskusjach o sytuacji na światowych rynkach. Na Lazurowym Wybrzeżu zaprezentowała się również Warszawa, z projektami rewitalizacji, w tym restauracji Pałacu Młodziejowskiego na warszawskim Starym Mieście.