X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Rusza budowa kompleksu mieszkaniowego Aleksandria

osiedle
Z początkiem sierpnia br. ruszyła budowa kompleksu mieszkaniowego Aleksandria, którego deweloperem jest Mermaid Properties. Inwestycja będzie realizowana zaledwie 15 km od centrum Łodzi - w Aleksandrowie Łódzkim. Prace budowlane zaplanowane są na okres czternastu miesięcy. Generalnym wykonawcą projektu została spółka Opexim.


Aleksandria to cztery pięciokondygnacyjne, nowoczesne budynki wielorodzinne, powstające na powierzchni 13 tys. mkw. Docelowo w ofercie ma znaleźć się 256 mieszkań. Realizacja projektu będzie przebiegać etapowo: w pierwszej fazie powstanie budynek mieszczący 64 mieszkania, a w następnych etapach trzy kolejne budynki, w których znajdzie się 192 mieszkań.

Oferta dewelopera to lokale od jedno- do czteropokojowych o powierzchni od 27 do 86 mkw., posiadające tarasy ziemne, balkony oraz na parterze prywatne ogrody w cenie mieszkania, których wielkość sięga nawet 85 mkw.salonJak podkreśla dyrektor łódzkiego biura sprzedaży i marketingu Anna Rajchert: „Oferta kompleksu mieszkaniowego Aleksandria skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi. Lokalizacja oraz niska cena względem wysokiej jakości to główne atuty naszego projektu. Jesteśmy pewni, że przyszli mieszkańcy docenią ciszę i spokój, kontakt z naturą oraz bliskość miasta, bo to zaledwie 15 km do centrum Łodzi”. W osiedlu wybudowany zostanie atrakcyjny plac zabaw, otoczony zielonymi skwerami i alejkami. System monitoringu zapewni mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Oprócz estetycznej, kolorowej i harmonizującej z otoczeniem elewacji, atutem obiektu będzie jego funkcjonalność, i co warto podkreślić - pełne dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wokół osiedla powstanie także parking naziemny zapewniający miejsca postojowe dla 256 samochodów.

„Nie bez przyczyny wybraliśmy Aleksandrów. Na jego terenie znajdują się przedszkola, szkoły, zakłady opieki medycznej, posterunek policji i wiele innych placówek, istotnych dla mieszkańców. Osobom ceniącym aktywny tryb życia, gmina oferuje pływalnię, boiska, halę sportową, a także położony w pobliżu zalew Zgniłe Błoto. Ponadto w sąsiedztwie znajduje się jeden z najciekawszych obszarów przyrodniczych Polski Środkowej – rezerwat przyrody Torfowisko Rąbień, a także wiele atrakcyjnych zabytków”. - dodaje Anna Rajchert.
2011-08-03 10:12:37
Tagi do artykułu: Mermaid Properties | inwestycje | mieszkania | deweloperzy | osiedla
Inne wiadomości
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
salony

Jak urządzić salon

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem, które stanowi wizytówkę każdego domu. Jest to miejsce odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Urządzając go warto zachować równowagę pomiędzy funkcjonalnością, a wystrojem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Olimpia Port – sukces sprzedażowy pierwszego etapu inwestycji

osiedle
Na pół roku przez zakończeniem inwestycji sprzedaż mieszkań pierwszego etapu Olimpia Port zbliża się do końca. To spektakularny sukces w dobie kryzysu, gdzie duża część deweloperów ma problem ze sprzedażą mieszkań nawet rok czy dwa po zakończeniu inwestycji. Przyczyn sukcesu sprzedaży aż 150 mieszkań w tak krótkim czasie jest kilka. Opowiada o nich Tomasz Sujak, dyrektor handlowy Archicomu.

Mieszkaniec Małego Miasteczka

Klucze do wymarzonego M
Miłośnicy zdrowego trybu życia w małym mieście bez większych problemów dotrą do lokalnych przedsiębiorców – rolników, sadowników, gospodarzy, pszczelarzy – dzięki którym zaopatrzą się w żywność bezpośrednio od producenta. Jeśli dodatkowo weźmie się pod uwagę fakt zagospodarowania terenu - obecności szkół, żłobków, przedszkoli i pełnej infrastruktury handlowo-usługowej to można dojść do wniosku, że to nie bliskość Wrocławia jest największą zaletą osiedlenia się w pobliskich miasteczkach.

Mieszkanie pokazowe w River House

osiedle
W jednym z budynków osiedla River House otwarto apartament pokazowy. Kompleks mieszkaniowy spółki Mermaid Properties znajduje się na warszawskim Mokotowie przy ulicy Bluszczańskiej.

Ogrody na dachach

mieszkania
Do niedawna posiadanie własnego skrawka zieleni było przywilejem wyłącznie tych, którzy mieszkają w domkach jednorodzinnych, segmentach czy na parterach bloków. Jednak dysponowanie „parterowym” ogródkiem nie jest jednoznaczne z możliwością swobodnego wypoczynku - wścibscy przechodnie, czy śmieci przerzucane przez ogrodzenie, często odbierają radość z przebywania na świeżym powietrzu.