X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Wybór drzwi wejściowych

drzwi zewnętrzne
Wybór właściwych drzwi wejściowych to jedna z pierwszych decyzji jaką musimy podjąć przy wykańczaniu nowego mieszkania czy domu. Mają one znaczenie nie tylko dekoracyjne i funkcjonalne, ale przede wszystkim powinny zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego warto poświęcić chwile i zapoznać się z najważniejszymi cechami drzwi zewnętrznych oraz dostępną na rynku ofertą.


Walory funkcjonalne są zazwyczaj jasno określone. drzwi zewnętrzne mają być wygodne w użytkowaniu dla domowników oraz muszą spełniać swoje zadanie ochrony przed nieproszonymi gośćmi. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić jakie parametry muszą spełniać drzwi wejściowe według przepisów prawa. Najważniejsze z nich to minimalna szerokość (90cm), wysokość (2m) i grubość (54mm). Istotna, zwłaszcza w domach, jest też izolacja termiczna drzwi, której współczynnik (U) nie powinien przekraczać 2. Dodatkowo warto przemyśleć, szczególnie gdy mamy mały przedpokój, w którą stronę powinny się nasze drzwi otwierać – lewo czy prawo.Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na wybór drzwi wejściowych są ich walory estetyczne. Drzwi zewnętrzne to nasza wizytówka, to one tworzą pierwsze wrażenie, dlatego warto o nie zadbać. Możemy wybierać z szerokiej oferty kształtów wykończeń, kolorów oraz faktury powierzchni. Jeżeli lubimy się wyróżniać możemy zdecydować się na kolor czerwony czy niebieski oraz na nowoczesne linie. Jeżeli nie, klasycznie wykończone drzwi w kolorze białym lub kremowym powinny sprostać naszym oczekiwaniom.

Na koniec najważniejsze – bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne powinny mieć odpowiednie certyfikaty i atesty jak np. Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. By spać spokojnie dobrze jednak zwrócić większą uwagę na typ i jakość materiałów, z których są one wykonane. Warto przemyśleć kupno drzwi antywłamaniowych klasy C gwarantujących najwyższą jakość i wytrzymałość. Bezpieczniejsze też są drzwi otwierające się do środka ponieważ zmniejsza to możliwość manipulacji przy zawiasach drzwi.

Na początku duża ilość decyzji, które musimy podjąć przed zakupem drzwi wejściowych wydaje się nieco przytłaczająca. W praktyce jednak zadanie to nie jest takie trudne, a powyższy artykuł na pewno wszystko usprawni.

W przypadku problemów z zamkami polecamy Serwiszamkow.com - pogotowie zamkowe Warszawa
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Drzwi zewnętrzne
2016-04-23 14:51:08
Tagi do artykułu: drzwi | Drzwi zewnętrzne | drzwi wejściowe
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Drzwi wejściowe do domu

drzwi zewnętrzne
Fasada domu wraz ze stolarką drzwiową i okienną dużo mówi o jego mieszkańcach, stanowiąc niepowtarzalną manifestację personalnych gustów i upodobań. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych zdając sobie z tego sprawę dostosowuje wygląd własnych domów do obecnie obowiązującej mody, która obfituje w kolory, ciekawe faktury i zdobienia...

Dobry wybór drzwi zewnętrznych w sześciu krokach

dom piętrowyWybierając drzwi zewnętrzne powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie czynniki, które składają się zarówno na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygląd, jak i wieloletnią trwałość. Porad z zakresu odpowiedniego doboru drzwi wejściowych do domu udziela Czesław Suski, ekspert z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

Drzwi zewnętrzne

drzwi zewnętrzne
Drzwi zewnętrzne oprócz funkcji użytkowej, coraz częściej stanowią ważny element aranżacji budynku. Warto zatem zadbać o odpowiedni materiał i kolor, tak aby współgrały one z charakterem domu. Wybierając, powinniśmy kierować się nie tylko estetyką ale przede wszystkim naszym bezpieczeństwem.

Nowy design drzwi wejściowych

drzwi zewnętrzne
Nowe wypełnienia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zachować symetryczne proporcje wpadającego do pomieszczenia światła. Proponujemy naszym klientom całkowicie nowy design drzwi wejściowych, klasyczny wygląd z ciekawymi kompozycjami paneli i szklenia - powiedział Dariusz Saferna, Szef Jakości i Technologii z OKNOPLAST-Kraków...