X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
 
 
 
 

Hippeastrum

kwiaty
Hippeastrum jest typową rośliną cebulową i nadaje się do uprawy wieloletniej. Jednak warunkiem corocznego kwitnienia jest zachowanie właściwego rytmu życia rośliny.
Po kwitnieniu hipeastrum musi nadal być właściwie pielęgnowany. Powinno stać w jasnym miejscu jak najbliżej okna, w temperaturze pokojowej. Zwiędnięte kwiatostany należy ściąć, a roślinę dalej podlewać. Co 2-3 tygodnie należ ją też zasilić płynnym nawozem do kwiatów. W tym czasie cebula gromadzi substancje zapasowe i tworzy zawiązki pąków kwiatowych. Dokarmianie należy zakończyć w lipcu, aby przygotować roślinę do okresu spoczynku, który rozpoczyna się mniej więcej na początku sierpnia. Potem nie podlewa się i nie nawozi hipeastrum przez 2-3 miesiące. Liście zamierają i obumierają. Jeśli nie przejdzie się tego etapu, hippeastrum nie zakwitnie powtórnie. Po spoczynku uprawę wznawia się od listopada do grudnia. Dzięki niewielkiej dawce wody uaktywniają się składniki pokarmowe zgromadzone w cebuli i roślina zaczyna wypuszczać pędy. Im silniejszy jest wzrost, tym więcej wody potrzebuje. W tym czasie roślinę ustawia się w jasnym miejscu przy oknie. W zależności od temperatury i innych czynników hipeastrum może zakwitnąć po 6-8 tygodniach.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Rośliny cebulowe
Wprowadzone przez: Anna Dębiec
2016-05-29 20:05:34
Tagi do artykułu: Hippeastrum
 
Powiązane galerie:
Galeria Kwiaty Kwiaty      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
meble ogrodowe

Garden party, czyli jak zrobić przyjęcie w ogrodzie

Przed nami ciepłe wiosenne weekendy. Jest to doskonały czas na spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi na łonie natury. Jeżeli jednak nie mamy możliwości wyruszenia poza miasto, możemy urządzić popołudniowe lub wieczorne przyjęcie w ogrodzie. Takie garden party jest doskonałym sposobem na weekendowy relaks. Nie ma jednego przepisu na udane przyjęcie. Warto zadbać o parę ważnych drobiazgów, które mogą umilić pobyt w ogrodzie.
hiacynty

Hiacynt w doniczce

Hiacynty to piękne rośliny, idealnie nadające się do uprawy w warunkach domowych. Szczególnie dobrze sprawdzają się jako dekoracja wnętrz w sezonie zimowym i wczesną wiosną. Ich bogata kolorystyka i przyjemny, delikatny zapach umilą każdą chwilę spędzoną w domowym zaciszu. Podpowiadamy, jak dbać o te piękne kwiaty i co zrobić, by zakwitły nam w środku zimy.
 
    Najlepsze projekty domów