X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
 
 
 
 

Czerwona plamistość hipeastrum

kwiaty
Chorobę wywołują różne grzyby, które rozprzestrzeniają się głównie wtedy, gdy cebula i dolna część rośliny mają zbyt mokro. W sprzyjających dla siebie warunkach grzyby mogą się mnożyć i doprowadzić do karłowacenia rośliny.

Zwalczanie jest dość trudne. Jak pokazuje praktyka, oszczędne podlewanie wystarcza do tego, aby powstrzymać rozpowszechnianie się grzybów. W miarę możliwości należy dbać o to, aby cebula i nadziemne części roślin nie były już moczone. Chorą roślinę najlepiej podlewać od spodu. W przypadku porażenia jednej rośliny nie ma sensu stosowanie środków chemicznych. Jeżeli zachoruje nam hipeastrum, to należy przede wszystkim podlewać go oszczędniej i dbać o to, aby górna część cebuli była sucha. Poza tym warto odsunąć od niejinne rośliny, gdyż możliwe jest przenoszenie choroby poprzez zarodniki. Powinno być uprawiane w przewiewnym i jasnym miejscu. Nie należy zraszać go wodą.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Choroby roślin
Wprowadzone przez: Anna Dębiec
2016-07-27 08:53:03
 
Powiązane galerie:
Galeria Kwiaty Kwiaty      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
meble ogrodowe

Garden party, czyli jak zrobić przyjęcie w ogrodzie

Przed nami ciepłe wiosenne weekendy. Jest to doskonały czas na spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi na łonie natury. Jeżeli jednak nie mamy możliwości wyruszenia poza miasto, możemy urządzić popołudniowe lub wieczorne przyjęcie w ogrodzie. Takie garden party jest doskonałym sposobem na weekendowy relaks. Nie ma jednego przepisu na udane przyjęcie. Warto zadbać o parę ważnych drobiazgów, które mogą umilić pobyt w ogrodzie.
brzoskwinia

Brunatna zgnilizna drzew owocowych

Brunatna zgnilizna drzew owocowych, zwana również moniliozą, to choroba objawiająca się brunatnieniem i zamieraniem kwiatów oraz krótkopędów. Owoce pokrywają się gnilnymi, brunatnymi plamami oraz skupieniami zarodników. Przyczyną tej choroby są zimujące na pędach i na zmumifikowanych, pozostających na drzewie owocach, zarodniki, które wiosną stają się źródłem zakażenia.
 
    Najlepsze projekty domów