X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Duży prysznic z płaszczyzną do stania w poziomie podłogi

łazienka
Dzięki swojej eleganckiej i ponadczasowej formie, brodziki Superplan XXL są w pełni dopasowane do współczesnych sposobów aranżacji pryszniców w salonach kąpielowych. Firma Kaldewei poszerza w 2009 roku swoją ofertę o 13 nowych modeli brodzików w rozmiarze XXL w zakresie wymiarów od 130 x 90 do 180 x 100 centymetrów.


Brodziki do montażu w płaszczyźnie podłogi są, np. w porównaniu z płytkowymi aranżacjami pryszniców z tzw. odpływem liniowym, znacznie wygodniejsze w użytkowaniu i łatwiejsze w montażu. Duży wybór kolorystyczny takich brodzików nie zmusza przy tym do żadnych kompromisów estetycznych.

Brodziki Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm posiadają pewne specjalne cechy, których nie znajdziemy w przypadku wyposażenia prysznica w elementy wykonane z innych materiałów. Można je zamawiać ze specjalną, łatwą do utrzymania w czystości powierzchnią uszlachetnioną z tzw. efektem perlistym oraz w wersji antypoślizgowej Antislip.Natrysk bez barier dla osób w różnym wieku
łazienkaNowy brodzik Superplan XXL to odpowiedź firmy Kaldewei na współczesną tendencję do aranżacji łazienek z natryskiem o dużych rozmiarach wyposażonym w brodzik montowany w płaszczyźnie podłogi. Jego uniwersalne wzornictwo zapewnia przyjemność kąpieli pod prysznicem dla osób w każdym wieku: rodzinie z dziećmi, osobom samotnym czy ludziom w sile wieku. Superplan XXL spełnia najwyższe wymagania wzornicze i łączy estetykę z wymiarami zapewniającymi użytkownikowi nieograniczoną swobodą ruchów.

Jednocześnie brodziki w rozmiarach XXL nadają się nie tylko do aranżacji komfortowych, obszernych pokoi łazienkowych. Dzięki połączeniu w jednej płaszczyźnie z otaczającym pomieszczeniem, pozwalają na optyczne powiększenie także małych łazienek i są, za sprawą płynnego przejścia podłogi wyłożonej glazurą w płaszczyznę brodzika, bardzo eleganckie. Bezprogowa zabudowa gwarantuje nie tylko łatwe wejście i wyjście, lecz zapewnia to, że, w razie potrzeby, na powierzchnię brodzika można wjechać nawet wózkiem inwalidzkim.
Stal emaliowana bardziej praktyczna niż płytkowe aranżacje pryszniców

Obok estetyki i komfortu ważnym aspektem branym dzisiaj pod uwagę przy wyposażaniu łazienki powinna być łatwość utrzymania w czystości zamontowanych w niej urządzeń. Czysta i lśniąca powierzchnia urządzeń łazienkowych sprawia, że kąpiel lub prysznic przynosi nam zadowolenie i stan psychologicznego odprężenia. Taki komfort zapewniają płaskie brodziki prysznicowe Kaldewei Superplan XXL wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm – orzekli specjaliści z instytutu TÜV Produkt und Umwelt GmbH. Płaskie brodziki Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm są zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości niż urządzenia wykonane z innych materiałów oraz kafelkowe aranżacje pryszniców z tzw. odpływem liniowym – napisali w swoim raporcie z testów.

armatura sanitarnaSuperpłaska powierzchnia brodzików pozwala na bezproblemowe czyszczenie nawet przy pomocy zwykłej szmatki. Dzięki specjalnej, uszlachetnionej warstwie emalii, przy ich myciu nie trzeba korzystać z agresywnych środków chemicznych. Pozostałości mydła, szamponu lub płynów do kąpieli usuwa się z płaskiego brodzika prysznicowego wykonanego ze stali emaliowanej po prostu przy pomocy zwykłej szmatki. Nie ma też ryzyka odkładania się kamienia oraz wybarwiania fug, jak w przypadku wykonanych z płytek ceramicznych odpływów liniowych. Oszczędza to nie tylko czas, ale i pieniądze. Dodatkową opcją płaskich brodzików Kaldewei wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm jest możliwość zamówienia specjalnej powierzchni antypoślizgowej. Jest to rozwiązanie ważne przede wszystkim dla osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi.

Dzięki nowymi modelom brodzików Superplan firma Kaldewei uzupełnia swą ofertę w zakresie płaskich brodzików XXL ze stali. Stal emaliowana jest materiałem, który potwierdza swoje zalety właśnie szczególnie w przypadku dużych powierzchni natryskowych. Gwarantuje niedoścignioną stabilność, najwyższą precyzję i łatwość montażu dzięki innowacyjnemu systemowi zabudowy oraz niespotykaną trwałość potwierdzoną 30 letnią gwarancją.
2011-07-21 11:49:44
Tagi do artykułu: brodziki | salon kąpielowy | kaldewei | prysznice | łazienki
 
Powiązane galerie:
Galeria Łazienki Łazienki Galeria Prysznice Prysznice    
Inne wiadomości
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
salony

Jak urządzić salon

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem, które stanowi wizytówkę każdego domu. Jest to miejsce odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Urządzając go warto zachować równowagę pomiędzy funkcjonalnością, a wystrojem.
Veka Sopot Open

VEKA sponsorem turnieju tenisowego Sopot Open

Na korty Trójmiasta wraca tenis w zawodowym wydaniu. Sopot Open to międzynarodowy turniej o randze Challenger ATP. Wśród głównych jego sponsorów jest firma VEKA.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Jak dobrać brodzik do łazienki

brodzik
Brodzik to element wyposażenia wnętrz, który z jednej strony decyduje o komforcie korzystania z prysznica, a z drugiej stanowi istotny walor architektoniczny, mający duży wpływ na wygląd łazienki. Jakie czynniki należy zatem wziąć pod uwagę przy jego zakupie, aby był wygodny i pasował do wnętrza?

Inteligentne rozwiązania przeznaczone do malej łazienki

ceramika łazienkowa
Wielkość statystycznej łazienki obecnie nie przekracza najczęściej kilku metrów kwadratowych. Często powierzchnię użytkową, dodatkowo ograniczają wąskie nisze, murki lub występy na ścianie. Wygodne i funkcjonalne zagospodarowanie takiej niewielkiej przestrzeni wymaga dobrego projektu oraz zastosowania przemyślanych rozwiązań produktowych. Pomocne mogą okazać się wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei stanowią połączenie designu z funkcjonalnością.

Jak urządzić małą łazienkę?

kabina prysznicowa
Każdy z nas ma inny gust i inne możliwości aranżacji łazienki. Wpływ na jej wygląd mają m.in.: ilość przestrzeni do zagospodarowania, tryb życia oraz przyzwyczajenia. Decydując się na wannę lub prysznic pamiętajmy, że to pierwsze rozwiązanie sprawdza się najlepiej w dużych pomieszczeniach. Dla osób dysponujących mniejszą powierzchnią lepsza będzie natomiast kabina prysznicowa...

Dla ciała i dla oka

wanna
Tego lata upały dały nam się nieźle we znaki. Przypomniały też przy okazji o przyjemności korzystania z łazienki. Chłodna, orzeźwiająca woda daje prawdziwą ulgę po powrocie z rozpalonego przez słońce miasta. Dzięki ofercie firmy KALDEWEI kąpiel może być nie tylko przyjemnością dla ciała, ale i dla oka.
Jak wykazują przeprowadzone przez firmę KALDEWEI badania preferencji konsumenckich, prysznic służy dzisiaj głównie do szybkiej, porannej, orzeźwiającej kąpieli, natomiast wannę wykorzystuje się raczej po południu, do relaksu i odpoczynku.