Park Biznesowy Business Garden Warszawa już w budowie

2 czerwca 2011 roku miała miejsce ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Business Garden Warszawa. Jest to pierwszy z trzech analogicznych „zielonych” parków biznesowych w usytuowanych w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie o łącznej powierzchni najmu ok. 300,000 mkw.

Wszystkie projekty Business Garden koncentrują się na utrzymywaniu ekologicznego i zdrowego środowiska pracy, które zapewniają udogodnienia oferowane jego najemcom.

biura

fot. biura

Ceremonia odbyła się w Warszawie na terenie budowy. Po oficjalnej stronie zaproszonych gości stanęli m. in. Roger Andersson – Country Manager SwedeCenter, Katarzyna Kacpura – zastępca dyrektora Biura Infrastruktury m. st. Warszawy, Henryk Liszka – prezes Hochtief Polska – generalnego wykonawcy. Symbolicznego poświęcenia kamienia dokonał ksiądz wikariusz parafii Św. Franciszka z Asyżu – Marcin Klotz. Roger Andersson – prezes SwedeCenter powiedział: Jesteśmy niezwykle dumni z projektu i założeń Business Garden Warszawa. Mamy nadzieję, że wszystkie fazy, warszawska – jako pierwsza z projektu ‘Business Garden’ oraz pozostałe etapy – te realizowane w Poznaniu i Wrocławiu, ustanowią nowy kierunek w budownictwie oraz wykorzystywaniu kompleksów biurowych w zgodzie z ideą harmonii i koegzystencji ze środowiskiem naturalnym.

biura

fot. biura

Business Garden Warszawa to inwestycja składająca się z 7 budynków. W pierwszym etapie, w trzecim kwartale 2012 roku zostaną oddane do użytku dwa budynki o przybliżonej powierzchni najmu wynoszącej 32,000 mkw. Pierwszy budynek oferować będzie ok. 14,600 mkw. powierzchni biurowej i handlowej wraz z dwustupokojowym hotelem biznesowym i centrum konferencyjnym. Drugi budynek udostępniać będzie powierzchnię biurową wielkości 17,500 mkw. Łączna powierzchnia inwestycji przy Żwirki i Wigury wyniesie około 90,000 mkw. biur wraz z przestrzeniami handlowo-usługowymi, hotelem, salami konferencyjnymi i pozostałymi udogodnieniami dla użytkowników. Wyjątkowy charakter projektu i jego unikalna natura wynikają przede wszystkim z małej gęstości i wysokości zabudowy, wewnętrznych ogrodów i systemów gospodarowania energią.
Projekt realizowany jest w myśl zasad certyfikacji LEED – Leadership in Energy and Environmental Design, i będzie się ubiegał o jej otrzymanie. Ten prestiżowy dokument poświadcza między innymi zastosowanie technologii oszczędzania energii, jej ponownego odzyskiwania oraz zastosowania materiałów przyjaznych środowisku.

Business Garden Warszawa udostępniać będzie ok. 1,500 podziemnych miejsc parkingowych, a także dodatkowe miejsca usytuowane na powierzchni. Również osoby dojeżdżające do pracy na rowerach będą miały możliwość ich parkowania.
Inwestycja jest idealnie zlokalizowana, przy ulicy Żwirki i Wigury, w pobliżu szybkiej kolei miejskiej (SKM) jeżdżącej na linii łączącej lotnisko ze śródmieściem Warszawy. SwedeCenter zaznacza, że przyległa infrastruktura będzie rozwijana tak, aby zapewniać wygodny dostęp do kompleksu zarówno od centrum, jak i lotniska Okęcie, do którego dojazd samochodem zajmuje ok. 15 minut. Sąsiedztwo obwodnicy, kolejki SKM oraz liczne przystanki autobusowe z pewnością ułatwią dojazd na teren parku zarówno pracownikom, jak i gościom Business Garden Warszawa. Roger Andersson, Country Manager SwedeCenter podsumowuje: Projekty Business Garden usytuowane są w strategicznych lokalizacjach z dobrym dostępem komunikacyjnym – zarówno dla transportu publicznego jak i samochodów. Udostępniają one również swoim najemcom wiele usług dodatkowych jak restauracje, hotel i pozostałe usługi wychodzące naprzeciw ich oczekiwaniom, zapewniając komfort pracy w zielonych parkach.

Budowa kompleksu realizowana jest przez generalnego wykonawcę – Hochtief Polska.

biura

fot. biura

Business Garden to część większego projektu inwestycyjnego w Polsce, który zakłada stworzenie parków biznesowych również w Poznaniu i Wrocławiu – wszystkich noszących tę samą nazwę i reprezentujących wspólne idee. Projekt podąża za potrzebami rynku i koniecznością udostępniania najemcom bardziej przyjaznych i efektywnych środowisk pracy z dobrym dostępem do komunikacji miejskiej i zdrowym otoczeniem. Poznański projekt (80,000 mkw.) będzie zakończony w 2013 r., a wrocławski (120,000 mkw.) w 2014 r.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)