X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Park Biznesowy Business Garden Warszawa już w budowie

2 czerwca 2011 roku miała miejsce ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Business Garden Warszawa. Jest to pierwszy z trzech analogicznych „zielonych” parków biznesowych w usytuowanych w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie o łącznej powierzchni najmu ok. 300,000 mkw.


Wszystkie projekty Business Garden koncentrują się na utrzymywaniu ekologicznego i zdrowego środowiska pracy, które zapewniają udogodnienia oferowane jego najemcom.
biura
Ceremonia odbyła się w Warszawie na terenie budowy. Po oficjalnej stronie zaproszonych gości stanęli m. in. Roger Andersson – Country Manager SwedeCenter, Katarzyna Kacpura – zastępca dyrektora Biura Infrastruktury m. st. Warszawy, Henryk Liszka - prezes Hochtief Polska – generalnego wykonawcy. Symbolicznego poświęcenia kamienia dokonał ksiądz wikariusz parafii Św. Franciszka z Asyżu – Marcin Klotz. Roger Andersson – prezes SwedeCenter powiedział: Jesteśmy niezwykle dumni z projektu i założeń Business Garden Warszawa. Mamy nadzieję, że wszystkie fazy, warszawska – jako pierwsza z projektu ‘Business Garden’ oraz pozostałe etapy – te realizowane w Poznaniu i Wrocławiu, ustanowią nowy kierunek w budownictwie oraz wykorzystywaniu kompleksów biurowych w zgodzie z ideą harmonii i koegzystencji ze środowiskiem naturalnym.


biura
Business Garden Warszawa to inwestycja składająca się z 7 budynków. W pierwszym etapie, w trzecim kwartale 2012 roku zostaną oddane do użytku dwa budynki o przybliżonej powierzchni najmu wynoszącej 32,000 mkw. Pierwszy budynek oferować będzie ok. 14,600 mkw. powierzchni biurowej i handlowej wraz z dwustupokojowym hotelem biznesowym i centrum konferencyjnym. Drugi budynek udostępniać będzie powierzchnię biurową wielkości 17,500 mkw. Łączna powierzchnia inwestycji przy Żwirki i Wigury wyniesie około 90,000 mkw. biur wraz z przestrzeniami handlowo-usługowymi, hotelem, salami konferencyjnymi i pozostałymi udogodnieniami dla użytkowników. Wyjątkowy charakter projektu i jego unikalna natura wynikają przede wszystkim z małej gęstości i wysokości zabudowy, wewnętrznych ogrodów i systemów gospodarowania energią.
Projekt realizowany jest w myśl zasad certyfikacji LEED - Leadership in Energy and Environmental Design, i będzie się ubiegał o jej otrzymanie. Ten prestiżowy dokument poświadcza między innymi zastosowanie technologii oszczędzania energii, jej ponownego odzyskiwania oraz zastosowania materiałów przyjaznych środowisku.
biura
Business Garden Warszawa udostępniać będzie ok. 1,500 podziemnych miejsc parkingowych, a także dodatkowe miejsca usytuowane na powierzchni. Również osoby dojeżdżające do pracy na rowerach będą miały możliwość ich parkowania.
Inwestycja jest idealnie zlokalizowana, przy ulicy Żwirki i Wigury, w pobliżu szybkiej kolei miejskiej (SKM) jeżdżącej na linii łączącej lotnisko ze śródmieściem Warszawy. SwedeCenter zaznacza, że przyległa infrastruktura będzie rozwijana tak, aby zapewniać wygodny dostęp do kompleksu zarówno od centrum, jak i lotniska Okęcie, do którego dojazd samochodem zajmuje ok. 15 minut. Sąsiedztwo obwodnicy, kolejki SKM oraz liczne przystanki autobusowe z pewnością ułatwią dojazd na teren parku zarówno pracownikom, jak i gościom Business Garden Warszawa. Roger Andersson, Country Manager SwedeCenter podsumowuje: Projekty Business Garden usytuowane są w strategicznych lokalizacjach z dobrym dostępem komunikacyjnym – zarówno dla transportu publicznego jak i samochodów. Udostępniają one również swoim najemcom wiele usług dodatkowych jak restauracje, hotel i pozostałe usługi wychodzące naprzeciw ich oczekiwaniom, zapewniając komfort pracy w zielonych parkach.

Budowa kompleksu realizowana jest przez generalnego wykonawcę - Hochtief Polska.
biura
Business Garden to część większego projektu inwestycyjnego w Polsce, który zakłada stworzenie parków biznesowych również w Poznaniu i Wrocławiu – wszystkich noszących tę samą nazwę i reprezentujących wspólne idee. Projekt podąża za potrzebami rynku i koniecznością udostępniania najemcom bardziej przyjaznych i efektywnych środowisk pracy z dobrym dostępem do komunikacji miejskiej i zdrowym otoczeniem. Poznański projekt (80,000 mkw.) będzie zakończony w 2013 r., a wrocławski (120,000 mkw.) w 2014 r.
2011-06-03 10:44:58
Tagi do artykułu: Warszawa | park biznesowy | Poznań | Wrocław | biura | inwestycje
Inne wiadomości
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
salony

Jak urządzić salon

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem, które stanowi wizytówkę każdego domu. Jest to miejsce odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Urządzając go warto zachować równowagę pomiędzy funkcjonalnością, a wystrojem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Polskie stadiony piłkarskie na EURO 2012

stadion
Obwieszczenie Komitetu Wykonawczego UEFA, 13 maja 2009r. wytypowało cztery, spośród sześciu polskich miast do turnieju UEFA EURO 2012. Są to miasta, które podpisały umowę z UEFA w 2007r. : Warszawa, Wrocław, Gdańsk i Poznań. To nie tylko lokalizacje mistrzostw ale i oficjalni gospodarze imprezy...

Działki budowlane w Polsce

działka budowlana
Generalną tendencją w II kwartale 2009 r. Jest spadek cen działek wokół dużych miast. Największy dotyczy miejscowości podwarszawskich, takich jak Legionów, Łomianki, Stare Babice i Józefów. W niektórych przypadkach cena spadła nawet o 35%.

Moda na lofty

salony
Moda na lofty w Europie trwa od kilkudziesięciu lat. Do Polski dotarła niedawno. Słowo Loft, z języka angielskiego, oznacza poddasze lub strych. Częściej jednak kojarzy się z zabytkowymi obiektami poprzemysłowymi, lub innymi obiektami kubaturowymi (np. użyteczności publicznej jak dworce, koszary i hale)...

Budowa obwodnicy Wrocławia

Autostradowa Obwodnica Wrocławia
Jedno z największych polskich miast, stolica Dolnego Śląska będzie mieć nareszcie obwodnicę. Dla Wrocławia jest to bardzo ważna i niezmiernie potrzebna inwestycja. Do tej pory ruch tranzytowy odbywał się przez miasto, co powodowało powstawanie gigantycznych korków i zatorów. Po wielu latach udało się w końcu zaradzić wszystkim problemom, jakie stały na drodze do budowy obwodnicy – brak pieniędzy, przejęcie gruntów, procedury przetargowe.