X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Proste sposoby łączenia elementów drewnianych

narzędzia
Montaż regałów, szafy wnękowej czy budowa mebli w ogrodowej altance zmuszają majsterkowiczów do szukania skutecznych rozwiązań. Najprostszym i niezwykle efektywnym sposobem łączenia elementów drewnianych jest użycie systemu narzędzi marki Wolfcraft. Przyrządy oraz listwy do połączeń kołkowych lub lamelkowych pozwolą uniknąć nieestetycznych główek wkrętów wystających z drewna, a dodatkowo zagwarantują stabilną konstrukcję i pewne połączenia elementów składanych mebli.


Niewidoczne łączenie
Uniwersalny przyrząd do połączeń kołkowych marki Wolfcraft, nowość w ofercie Lange Łukaszuk s.j., przeznaczony jest do precyzyjnego łączenia elementów drewnianych za pomocą kołków. Główne zalety urządzenia to znakomita precyzja i łatwa obsługa niezależnie od rodzaju wykonywanego połączenia. Przyrząd ten umożliwia pracę z kołkami o rozmiarze 6, 8 oraz 10 mm. Dzięki niemu można wykonywać otwory przygotowujące do połączeń narożnikowych, połączeń typu „T”, jak również połączeń czołowych. Niewielki rozmiar urządzenia oraz uniwersalne zastosowanie pozwala pracować z przyrządem do połączeń kołkowych zarówno podczas budowy niewielkiej szafki domowej, jak i mebli w ogrodowej altanie. Warto dodać, że łączenie elementów drewnianych za pomocą przyrządu marki Wolfcraft nie pozostawia widocznych spoin, co zdecydowanie wpływa na estetykę wykonanych mebli i konstrukcji.W jednej linii
ListwyListwa do połączeń kołkowych marki Wolfcraft, dostępna w ofercie firmy Lange Łukaszuk s.j., stworzona została nie tylko z myślą o precyzji wykonania, ale również o komforcie użytkowania. Listwa do połączeń kołkowych składa się z szyny prowadzącej z otworami zatrzaskowymi. W otworach tych można blokować suwak wiertniczy, który został wyposażony w tuleje wiertnicze o rozmiarach 5, 6, 8, oraz 10 mm. Dzięki temu możliwe jest szeregowe nawiercanie otworów w odstępach 32 mm. Z kolei ustawienie odstępu pomiędzy otworami i krawędzią deski możliwe jest dzięki ogranicznikom kątowym, które wsuwa się pod profil. Przyrząd ten jest szczególnie przydatny podczas montażu szaf i regałów. Dodatkowo urządzenie to można wykorzystać do robienia otworów pod zawiasy i okucia meblowe. Profil aluminiowy listwy może posłużyć jako liniał lub prowadnica przy pracy wyrzynarką. Precyzyjne rozmieszczenie otworów wraz z kołkami pozwoli idealnie dopasować składane elementy. Alternatywą dla tego typu rozwiązania jest łączenie drewna przy użyciu lamelek lub połączeń wpustowych. Owalna forma płytek lamelkowych pozwala, w przeciwieństwie do kołków meblowych, na przesuwanie łączonych elementów względem siebie. Pomimo tego, że wykonanie połączeń wpustowych pozwala uzyskać niezwykle dekoracyjny efekt, metoda ta ma jedną wadę - jej zastosowanie, za sprawą użycia ręcznych narzędzi, wymaga ogromnej zręczności i manualnej sprawności. Firma Wolfcraft oferuje pełną gamę narzędzi zarówno do połączeń kołkowych, lamelkowych, jak i wpustowych, jednakże majsterkowicze najchętniej wybierają szablony i akcesoria umożliwiające połączenia kołkowe.

Precyzyjny szablon wiercenia kieszeniowego
Warto podkreślić, że największą zaletą przyrządu Undercover Jig marki Wolfcraft (w porównaniu do tradycyjnego łączenia wkrętami) jest to, że w tym połączeniu wkręty są niewidoczne z zewnątrz. Zasada działania Undercover Jig marki Wolfcraft opiera się na ukośnie nawiercanych otworach kieszeniowych. W celu precyzyjnego wywiercenia otworu i dokładnego prowadzenia wiertła zastosowano szablon wiercenia ze specjalnie skonstruowanym, stopniowym wiertłem. Oznacza to, że czubek wiertła wywierca mały otwór prowadzący pod gwint wkrętu, podczas gdy drugi stopień tworzy większy otwór służący do zagłębienia główki wkrętu w drewnie. Rozwiązanie to jest nie tylko niezwykle użyteczne przy wykonywaniu mebli, ale umożliwia także trwałe i estetyczne łączenie ram luster czy obrazów. Co więcej, szybkość i łatwość użycia Undercover Jig marki Wolfcraft, bez dodatkowych skomplikowanych narzędzi, gwarantuje dokładne i bardzo wytrzymałe połączenie.

Zestaw dla każdego
narzędziaW ofercie marki Wolfcraft dostępne są także kompletne zestawy przeznaczone do połączeń kołkowych umożliwiające dokładne i precyzyjne połączenie elementów drewnianych. Różnorodne elementy, misternie poukładane w eleganckiej walizce, pozwolą majsterkowiczowi samodzielnie złożyć szafę czy regał. W każdym zestawie bowiem znajdują się znaczniki o średnicy 6,8,10 mm, odpowiednie wiertło do połączeń kołkowych, ogranicznik głębokości, jak również kołki drewniane o dobranej średnicy. Zestaw do połączeń kołkowych marki Wolfcraft umożliwia pracę z elementami drewnianymi, a także tymi wykonanymi ze sklejki, płyty wiórowej czy pilśniowej. Warto dodać, że wiertło z precyzyjnie szlifowanymi krawędziami nawiercającymi oraz kłem centrującym pozwala uzyskać idealnie gładką powierzchnię wewnątrz otworu.

Samodzielnie wykonane regały czy szafy są chlubą wielu majsterkowiczów. Stabilna konstrukcja oraz precyzja wykonania decydują o trwałości i funkcjonalności mebli, dlatego też do prac związanych z ich montażem warto wykorzystać przyrządy do połączeń kołkowych i lamelkowych marki Wolfcraft. Oferta Wolfcraft zawiera także szeroką gamę kołków, lamelek, wierteł, znaczników, ścisków i innych akcesoriów pomocniczych wykorzystywanych do prac stolarskich. Proste w obsłudze, dokładne oraz uniwersalne narzędzia nie tylko pomogą składać poszczególne półki i szuflady, ale także sprostają wymaganiom domowych majsterkowiczów podczas drobnych prac naprawczych.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Pomocnicze
2011-02-09 09:59:32
Tagi do artykułu: Lange Łukaszuk | Wolfcraft | narzędzia | regały
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Narzędzia budowlane

Narzędzia budowlane

Podstawą każdego większego lub mniejszego remontu, są odpowiednio dobrane narzędzia budowlane. Dla niektórych remont to tapetowanie lub malowanie ścian, a dla innych są to gruntowne zmiany w mieszkaniu. Jednak niezależnie od zakresu przeprowadzanych prac remontowych, warto do nich odpowiednio się przygotować.
Pistolet natryskowy

Pistolet do malowania ścian

Odświeżanie i drobne remonty pomieszczeń stanowią doskonały pretekst do większych lub mniejszych zmian w aranżacji. Przy okazji można zastanowić się nad wprowadzeniem modnych akcentów kolorystycznych. Czasami sama zmiana koloru ścian jest prawdziwą rewolucją, dlatego warto eksperymentować.
narzędzia

Wyposażenie warsztatu

Warsztat i garaż to pomieszczenia, które szczególnie upodobali sobie mężczyźni. Majsterkowanie lub „grzebanie w samochodzie” przy piwku i transmisji meczu w radiu to bardzo męskie zajęcia. Aby czas spędzony pożytecznie, był także miły, wszystkie niezbędne gadżety i narzędzia powinny mieć swoje stałe miejsca...
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Buławy wibracyjne do betonu

narzędzia
Nadmiar wody, bąble powietrza czy nierównomierna gęstość mieszanki to do niedawna najczęstsze problemy podczas wylewania betonu. Remedium na powyższe bolączki stanowią buławy wibracyjne.

Proces wibrowania betonu zaczyna zdobywać w Polsce coraz większe grono entuzjastów...

Samodzielny montaż płyt gipsowo-kartonowych

sufit
Samodzielny montaż płyt gipsowo-kartonowych to nie lada wyzwanie. Wymaga on bowiem bardzo dużo wysiłku, a także jest uciążliwy i pracochłonny. Jak zatem ułatwić sobie to zadanie i wykonać je szybko i sprawnie? Wystarczy dobrać odpowiednie narzędzia! Pomocny będzie tutaj system do płyt gipsowo-kartonowych marki Wolfcraft z oferty firmy Lange Łukaszuk s.j...

Poziomice marki SOLA z nowymi libelkami FOCUS

poziomice
Budowlańcy, glazurnicy, dekarze, a także domowi majsterkowicze wiedzą, jak ważne jest precyzyjne wyznaczanie pionu i poziomu podczas wszelkiego rodzaju prac remontowo – budowlanych.

Wielofunkcyjna platforma robocza

elektronarzędzia
Prawdopodobnie każdy majsterkowicz wielokrotnie zetknął się z problemem organizacji bezpiecznego i wygodnego w użytkowaniu stanowiska pracy. Precyzyjne cięcie przy pomocy pilarki ręcznej lub wyrzynarki, frezowanie czy też prace stolarskie związane są z wykorzystaniem licznych narzędzi wymagają odpowiedniego przygotowania.