X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Schody prefabrykowane

schody
Prefabrykowane biegi schodów żelbetowych to popularne rozwiązanie w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i użyteczności publicznej. Technologia wykonania jest niedroga, a produkt wytrzymały i odporny na ogień.

Schody mogą być złożone z mniejszych lub większych prefabrykatów.


schodySchody prefabrykowane wspornikowe są popularne w budownictwie jednorodzinnym. Wykonuje się z gotowych i wykończonych stopni. Poszczególne stopnie osadza się w bruzdach , czyli w ścianie nośnej z cegieł, w której pozostawiano wolne miejsca. Dla biegu o szerokości 1,00 m o głębokość bruzdy to min. 20 cm, a dla biegu o szerokości 1,5 m głębokość bruzdy to min, 25 cm. Podczas montażu schody podpiera się w 1/3 odległości, mierząc od strony niepodpartej.
W ścianie, po osadzeniu stopni pozostają wolne przestrzenie. Stopnie poziomuje się klinami stalowymi lub drewnianymi, a pozostałe przestrzenie wypełnia betonem drobnoziarnistym.schodySchody prefabrykowane płytowe stosuje się przede wszystkim w obiektach przemysłowych, gdzie wysokość kondygnacji przekracza 2,5m. Ich konstrukcja składa się z dwóch podstawowych elementów: płyt biegowych i płyt spocznikowych. Płyta biegowa to zespół stopni odlany w monolityczny element. Stopnie opiera się o płyty spocznikowe, które osadza się w ścianach podłużnych lub poprzecznych.

Schody prefabrykowane żelbetowe należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi do czasu końca budowy. Stopnie narażone są na otłuczenia i ścieranie dlatego warto je wykończyć glazurą lub okładziną drewnianą.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Schody
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-06-20 08:50:13
Tagi do artykułu: schody | prefabrykaty | żelbet
 
Powiązane galerie:
Galeria Schody Schody      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
schody drewniane

Jakie schody do domu są najlepsze?

Budowa domu, w którym pomieszczenia podzielone są na dwa poziomy wymaga wcześniejszego wyboru schodów oraz technologii w jakiej mają być wykonane. Przede wszystkim muszą być praktyczne, wygodne i dopasowane do aranżacji wnętrz. Jak pogodzić te wszystkie cechy i wybrać najlepsze schody wewnętrzne?
schody

Schody zewnętrzne

Schody zewnętrzne są ważnym elementem wejścia do budynku. Pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. Schody wejściowe powinny być komfortowe i bezpieczne dla użytkowników. Są elementem bryły domu, dlatego też muszą być odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne.
schody

Wybieramy schody – drewniane czy metalowe?

We współczesnych domach schody to już nie tylko konstrukcja łącząca kondygnację, ale także element wystroju, który stanowi o charakterze pomieszczenia. Schody często są dominującym elementem, który tworzy styl i klimat wnętrza.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Zbrojenie schodów żelbetowych

Schody
Schody to niezwykle ważny element komunikacyjny w domu piętrowym czy parterowym z poddaszem. Jest to dość kosztowna, wykonywana na długie lata inwestycja, dlatego należy dobrze przemyśleć wybór odpowiednich schodów. Jeśli padnie on na schody żelbetowe, pamiętajmy o dokładnym ich zaprojektowaniu i wykonaniu.

Schody - stylowy element dekoracyjny

salon
Minęły czasy, w których schody miały pełnić jedynie funkcję użytkową. Dzisiaj stanowią niezwykle stylowy element dekoracyjny podnoszący walory estetyczne wnętrza, w którym się znajdują. Tymczasem wykorzystanie technologii oświetleniowej daje dodatkową szansę podkreślenia ich piękna i kształtów...

Ekspozycja schodów we wnętrzu

schody
Ekskluzywne schody Prima stanowią uosobienie szyku i elegancji, będąc zarazem manifestem nowoczesnego stylu życia. Zaprojektowane z myślą o tych, którzy w poszukiwaniu ponadczasowych rozwiązań, mają odwagę zerwać z rutyną i otworzyć się na nową jakość w dekoracji i wykończeniu wnętrz.

Schody ogrodowe

Schody ogrodowe
Schody ułatwią nie tylko komunikację pomiędzy poziomami. Przyczynią się również do znacznego poprawienia estetyki lub staną się głównym elementem kompozycji ogrodu. Stopnie powinny być wygodne i bezpieczne. To podstawowy warunek.
Stopnie niskie i szerokie, z pewnością staną się bezpieczne dla biegających dzieci, a i nam nie utrudnią przemieszczania się po ogrodzie.