X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Wybór dobrego łóżka - wcale nie taka prosta sprawa

Przeciętny człowiek 1/3 swojego życia przesypia. To jak się wysypiamy ma bardzo duży wpływ na nasze życie. Gdy jesteśmy wyspani mamy większą chęć i energie do życia, jesteśmy bardziej efektywni w życiu zawodowym i prywatnym. Tu właśnie kluczową rolę odgrywa łóżko. To przede wszystkim od niego zależy nasz komfort snu. Dlatego przy jego wyborze nie należy się spieszyć, tylko powoli i dokładnie przeanalizować co nam tak naprawdę potrzeba.. Czy materac ma być miękki czy twardy, duży czy mały. Nasz wybór zależy od tego, gdzie nasze łóżko będzie stać i komu służyć.


łóżkaKażdy marzy o tym aby mieć w swoim domu sypialnie – miejsce do którego nikt poza nami nie ma dostępu, miejsce gdzie może odpocząć w ciszy i spokoju, zarówno w dzień jak i w nocy. W sypialni, najważniejszym meblem jest właśnie łóżko. Wybierając je, musimy wziąć pod uwagę czy będziemy tam spać sami czy nie. Od tego zależy dobór jego szerokości – wiadomo każdy musi mieć miejsce do wygodnego ułożenia się. Jeśli już wybierzemy szerokość ważny jest odpowiedni dobór długości. Komfort zapewni nam takie łoże, które będzie min 15cm dłuższe od nas samych.


łóżkoPrzy wyborze łóżka do sypialni wiadomo, że kierujemy się, oprócz wygody i komfortu, jego wyglądem. Mamy do wyboru łóżka drewniane ( w tym łóżka sosnowe) – przy nich musimy zwrócić uwagę na wytrzymałość stelaża i łączeń, łóżka metalowe – tu ważne jest, aby nic nie skrzypiało i zgrzytało.

Ciekawym pomysłem jest łóżko wodne. Lekko falujący materac działa na nas uspokajająco i relaksująco. Jest polecany szczególnie dla alergików uczulonych na kurz, ludzi mających problemy z reumatyzmem i kręgosłupem, a także dla osób starszych z odleżynami czy oparzeniami.

Gdy już wybraliśmy idealne łóżko sypialniane – takie z którego nie chce nam się wychodzić, po pewnym czasie zachodzi konieczność wybrania łóżeczka dla dziecka. Tu oczywiście również trzeba zwrócić uwagę na rodzaj materaca, ale warto zastanowić się nad łóżkiem które będzie rosło razem z naszym dzieckiem. To znaczy jego rama będzie się rozsuwać wraz ze wzrostem naszej pociechy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdy nie chcemy co 2-3 lata kupować nowego posłania.
Łóżko piętroweCo jednak w przypadku, gdy trafiło nam się więcej szczęście w postaci dwójki dzieci. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na osobne pokoje, a w jednym ciężko pomieścić dwa łóżka i resztę mebli. Tu idealnym rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe. Dla dzieci takie łóżko będzie dużą frajdą, a dla nas ogromną wygodą. Musimy jednak pamiętać przy zakupie o sprawdzeniu paru rzeczy: m.in. czy drabinka jest dobrze przymocowana, czy górny materac jest odpowiednio zabezpieczony. Warto kupić takie łóżko piętrowe, które będzie miało na dole wysuwaną szufladę na pościel. Istnieje wtedy możliwość włożenia tam materaca, i tym sposobem uzyskamy kolejne miejsce do spania, gdy np. nasze pociechy będą chciały zaprosić kolegę na nocne oglądanie bajek.

Warto wypróbować materac czy łóżko przed zakupem - w sklepie. Te lepsze udostępniają sporą ilość materacy do przetestowania, dlatego nikogo nie będzie dziwić przewracanie się z boku na bok na sklepowej ekspozycji. Wiadomo, że nie mamy możliwości się na nim zdrzemnąć, ale poleżenie 2-3 minut da nam możliwość stwierdzenia , czy materac jest wygodny, czy nas nie uwiera, nie jest za twardy bądź na miękki. To ostatnie można bardzo łatwo sprawdzić:
- materac jest za miękki, jeśli nasze ciało zapada się w nim, a każdy obrót sprawiam nam dużą trudność
- materac jest za twardy, jeśli leżąc na boku mamy wolną przestrzeń pomiędzy naszym brzuchem a nim


Po dokonaniu zakupów pozostaje tylko ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu. Zarówno w tej kwestii, jak i kwestii wyglądu miejsca do spania z pomocą przychodzą nam zasady Feng Shui, gdzie można wyczytać, że:
- pokój do spania powinien mieć drzwi
- łóżka nie stawiamy przy ścianie obok drzwi, gdyż nie widzimy kto wchodzi do pokoju; nie stawiamy go również na środku ani naprzeciw wejścia
- należy pamiętać o zasłonięciu okien storami czy roletami
- nie powinno zagracać się otoczenia wokół niego


Stosując się do wszystkich powyższych rad i zaleceń, nigdy więcej nie powinniśmy mieć już problemów ze spaniem. Bo jak mówi stare przysłowie „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”, a to idealnie odnosi się wyboru właściwego łóżka.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Sypialnie
2016-04-10 18:22:37
Tagi do artykułu: łóżka | łóżko piętrowe
 
Powiązane galerie:
Galeria Łóżka Łóżka      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Sypialnia z duszą

sypialnia
Jednym z najsilniej lansowanych tendencji w wystroju wnętrz był jeszcze do niedawna trend nowoczesny. Jasne, duże pomieszczenia, industrialne meble, szklane i aluminiowe dodatki tworzyły styl wysmakowany, lecz chłodny, który nie każdemu może odpowiadać w sypialni, będącej miejscem odpoczynku po wypełnionym zajęciami dniu...

Meble modułowe w stylu lat 20

systemy modułowe
Meble, nawiązujące do stylistyki lat 20. XX wieku, charakteryzują się zaokrągleniami masywnych frontów i cokołów. Poszczególne elementy dostępne są w dwóch kolorach: olcha miodowa oraz dąb wenge. Meble z kolekcji Tauri dostępne są w dobrych salonach meblowych z ofertą Black Red White.

Minimalistyczny zestaw modułowy do salonu

salon
Współczesna architektura stawia na prosty, oszczędny design. W nowym zestawie meblowym IBERO Fabryki Mebli Gawin można dostrzec połyskliwą estetykę dostojnych, szklanych biurowców, pięknych w swej minimalistycznej formie...

Walentynkowa aranżacja sypialni

sypialnia
Romantyczny wyjazd, elegancka kolacja w restauracji, wyjście do kina – to jedne z najczęstszych pomysłów na uczczenie Walentynek. Jednak wyjątkowy wieczór można spędzić również w domu. Wystarczy kilka prostych rozwiązań, aby nadać Dniu Zakochanych niezapomnianą atmosferę...