X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dekoracyjne drzwi zewnętrzne

drzwi zewnętrzne
Drzwi zewnętrzne stanowią najlepszą wizytówkę domu. Odpowiednio dobrane tworzą spójną kompozycję z elewacją budynku, a także decydują o atrakcyjnym wyglądzie przedpokoju lub holu. Popularnym elementem zdobniczym, który można wykorzystać w wybranych skrzydłach drzwiowych, są przeszklenia.


Zestawy szybowe w drzwiach wewnętrznych to standardowe rozwiązanie w większości polskich mieszkań. Do ich podstawowych zadań należy doświetlenie pomieszczeń i uzyskanie efektu optycznego powiększenia wnętrza. W przypadku drzwi zewnętrznych pełnią one dodatkowo funkcję zabezpieczenia przed warunkami zewnętrznymi oraz stwarzają tak istotną w tym przypadku możliwość obserwacji otoczenia domu.

Więcej światła!
Wpadające przez szklane otwory w drzwiach zewnętrznych promienie światła dziennego skutecznie rozjaśniają przedpokoje i hole. Efekt dodatkowego doświetlenia pomieszczenia możemy uzyskać szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na przeszklenia o większej niż tylko wąska linia powierzchni. Pamiętać należy jednak o tym, że oprócz naturalnej funkcji ozdobnej i doświetlającej wnętrze przeszklenie w drzwiach zewnętrznych powinno też chronić przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi w rodzaju niekorzystnych warunków pogodowych lub ingerencji intruzów. Związane jest to z bezpieczeństwem domowników, dlatego też często rozmiar pakietu szklanego jest kompromisem pomiędzy chęcią jak najlepszego doświetlenia wnętrza z jednej strony i obawy przed włamaniem z drugiej.drzwi zewnętrzneOferta drewnianych drzwi zewnętrznych firmy CAL obejmuje skrzydła z przeszkleniami o różnej formie. W modelach takich jak Bolko II lub Sędziwój z kolekcji Drzwi Rycerskich są one niewielkie i pełnią raczej funkcję dekoracyjną. Modele takie jak Zawisza czy Spytko wyposażone zostały w dużo większe powierzchnie przeszkleń, które pozwalają na dodatkowe rozwidnienie pomieszczeń.

Jakie szkło?
W zależności od konstrukcji skrzydła drzwiowego i specjalnych wymagań klientów firma CAL stosuje różne rozwiązania zestawów szybowych. Grzegorz Kosiński, kierownik Centrum zamówień firmy CAL, wyjaśnia: – Wykorzystujemy pakiety szklane jedno- i dwukomorowe ze szkłem niskoemisyjnym, wypełnione argonem dla uzyskania jak najlepszych parametrów cieplnych. W większości przypadków mają one powłokę refleksyjną, która w znacznym stopniu utrudnia obserwację tego, co dzieje się wewnątrz domu. Zewnętrzna szyba jest najczęściej wykonana ze szkła antywłamaniowego w klasie P2 lub na życzenie klienta P4. Niektóre drzwi są wyposażone w bardziej ozdobne szkło wypukłe.
Dzięki takim rozwiązaniom drzwi zewnętrzne CAL mogą być stosowane zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

Odpowiednio dobrane
Zestawy szybowe w drzwiach zewnętrznych stanowią widoczny już na pierwszy rzut oka element dekoracyjny zarówno elewacji budynku, jak i wnętrza domu. Dobrane odpowiednio do wielkości i kształtu bryły, kolorystyki fasady oraz aranżacji domu tworzą elegancką i gustowną kompozycję. Aby sprostać estetycznym oczekiwaniom klientów, firma CAL oferuje dodatkowo przeszklenia witrażowe: angielskie, z użyciem wysokiej jakości folii witrażowych, tiffany, z wykorzystaniem kolorowych szkieł łączonych za pomocą lutów oraz piaskowane, a więc lekko matowione. Skrzydła z ozdobnymi witrażami mogą również występować w wersji antywłamaniowej. W ofercie dostępne są także drzwi zewnętrzne z przeszkleniami wykonanymi ze szkła fenickiego, potocznie zwanego lustrem weneckim.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Drzwi
2011-01-26 14:18:43
Tagi do artykułu: przeszklenia | drzwi | Drzwi zewnętrzne | CAL | witraże
 
Powiązane galerie:
Galeria Drzwi Drzwi      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Dobry wybór drzwi zewnętrznych w sześciu krokach

dom piętrowyWybierając drzwi zewnętrzne powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie czynniki, które składają się zarówno na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygląd, jak i wieloletnią trwałość. Porad z zakresu odpowiedniego doboru drzwi wejściowych do domu udziela Czesław Suski, ekspert z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

Drzwi wejściowe do domu

drzwi zewnętrzne
Fasada domu wraz ze stolarką drzwiową i okienną dużo mówi o jego mieszkańcach, stanowiąc niepowtarzalną manifestację personalnych gustów i upodobań. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych zdając sobie z tego sprawę dostosowuje wygląd własnych domów do obecnie obowiązującej mody, która obfituje w kolory, ciekawe faktury i zdobienia...

Drzwi zewnętrzne z witrażem

drzwi zewnętrzne
Znana już od czasów starożytnych technika witrażownictwa, kojarzona niegdyś wyłącznie ze sztuką sakralną, dziś coraz częściej jest obecna w przedmiotach codziennego użytku. Nadal jednak nosi znamiona sztuki, nadając ozdobionym nią wnętrzom niepowtarzalną atmosferę.

Dekoracyjne i ciepłe drzwi wejściowe

drzwi wejściowe
Seria drzwi zewnętrznych Deco Basic firmy WIŚNIOWSKI łączy w sobie awangardowy design z klasyczną, ponadczasową kolorystyką. Poszczególne modele aluminiowych drzwi Deco Basic charakteryzują się ciekawymi geometrycznymi motywami, które będą stanowić oryginalną ozdobę każdego domu. Dodatkowo seria drzwi Deco Basic cechuje się także wysokimi parametrami izolacyjności cieplnej.