X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Malowane kwiaty Holandii na ścianie

Holandia
Kojarzona głównie z tulipanami, wiatrakami i rowerami, Holandia fascynuje na każdym kroku. To nie tylko ojczyzna wielkich twórców, takich jak Rubens, Van Gogh czy Rembrandt, ale również kraj o niezwykłej tolerancji dla odmienności i własnego zdania. Akceptacja dla różnych stylów życia połączona z niezwykle barwnym, nizinnym krajobrazem, pozwala Holandii być państwem uwielbianym przez turystów. Nawiązanie do lekkości i naturalności tego kraju znajdziemy w efektach dekoracyjnych Modern Line Sigma oraz Letnie Dmuchawce Dekoral.


Turystów w Holandii szczególnie zachwyca zróżnicowanie panujące między nowoczesnymi miastami takimi jak Rotterdam i Eindhoven, a zabytkowymi Haarlem i Delft, czy dzikimi wyspami Fryzji. Ten płaski, nizinny kraj z ogromną ilością pastwisk z wiatrakami, kanałami, kanalikami i kwiatami stał się inspiracją dla wielkich malarzy takich jak Jan van der Heyden, Ruisdael, Hobbem i Rembrandt. Niezwykły klimat zadowolenia i akceptacji, którym zachwycali się artyści i który stwarzają swoją postawą Holendrzy, wprowadzimy do naszego domu wykorzystując efekty dekoracyjne marek Dekoral i Sigma.Lekkość bytu
farbyRower, łąka i ser. Tak niewiele, a jednak niewiele więcej do szczęścia potrzeba. Holendrzy o tym wiedzą. Mieszkańcy tego osobliwego kraju, w którym jest dwa razy więcej rowerów niż samochodów, doceniają uroki natury. Liczne plantacje i targi kwiatowe pozwalają zapomnieć choć na chwilę o szybkim życiu w głośnym mieście. A pyszne sery takie jak Gouda czy Edam, których nazwy zapożyczone zostały od nazw miejscowości, poruszają podniebienie dodając życiu niesamowitego smaku.

Letnie Dmuchawce Dekoral to efekt, który dzięki swojej delikatnej, rozmytej strukturze wprowadza do pomieszczeń subtelną, relaksującą atmosferę. Wzór przypominając w pełni rozwinięte, białe i puszyste mlecze polne zdaje się leniwie płynąć w górę po ścianie. Na pewno obudzi to przyjemne wspomnienia o beztroskim czasie spędzonym na łonie natury, szczególnie podczas dziecięcych zabaw z „dmuchawcami” w ręce.

Jak to zrobić?
Aby uzyskać efekt dekoracyjny Letnie Dmuchawce na wyschnięty podkład kolorystyczny stemplujemy miejscowo, za pomocą okrągłego pędzla, białą farbę akrylową Akrylit W lub Akrylit PW 3000 – tłumaczy specjalista z Akademii Technik Malarskich Ryszard Plantos. - Kolejnym krokiem jest nałożenie na białe miejsca farby o ciemnym odcieniu. Następnie, za pomocą cienkiego pędzelka, malujemy pojedyncze linie – gałązki. Na zakończenie podkreślamy poszczególne elementy za pomocą farby konturowej w kolorze srebrnym.

Nowoczesność w zgodzie z naturą
farbyMiędzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze, Uniwersytet Erazma w Rotterdamie, czy dzielnica czerwonych latarni i kolorowe kamienice w Amsterdamie - to tylko niektóre z miejsc, dla których warto odwiedzić Holandię, a które świadczą o jej ponadprzeciętności i ponadczasowości. W tym pięknym kraju zachwycają nie tylko uroki wsi. Małe domki i kolorowe kamieniczki w miastach również stwarzają niezwykły klimat, a niskie okna z ukwieconymi parapetami i barwnymi okiennicami stanowią wyjątkowe wypełnienie tła, jakim są dynamicznie rozwijające się metropolie Holandii.

Równa, lecz niegładka struktura efektu dekoracyjnego Modern Line Sigma także wpasowuje się w nowoczesną architekturę. Prostota wzoru opartego o pionowe linie nie zakłóca wystroju współczesnego wnętrza swoją nachalnością czy nadmiarem deseni. Efekt świetnie sprawdza się, jako tło dla oryginalnych kwiatów, rzeźb czy obrazów. Dzięki niemu możemy w pełni dać wyraz naszej osobowości.

Jak to zrobic?
Zagruntowaną ścianę pokrywamy za pomocą wałka sznurkowego podkładem z farby SigmaKwarts rozcieńczonej dodatkiem 20% wody – instruuje Ryszard Plantos z ATM. – Następnie na wyschnięty podkład, za pomocą pacy metalowej marki Dekoral Gold, nakładamy ten sam odcień farby SigmaKwarts w grubszej warstwie ok. 1 – 2 mm. Ostatni etap to rozprowadzenie farby za pomocą zębatej pacy metalowej do kleju.

Malarstwo Rubensa, Rembrandta czy prace Erazma z Rotterdamu są podziwiane na całym świecie. Dzielnica czerwonych latarni to miejsce, w którym każdy z ciekawości, choć raz chciałby się znaleźć. A ser Gouda jedzony na ukwieconej łące z wiatrakami to marzenie, które wielu chciałoby zrealizować. Holandia ze swoim niepowtarzalnym klimatem sprawia, że świetnie się w niej czują ludzie o różnym usposobieniu i z różnymi priorytetami. Podobnie oddziałują efekty dekoracyjne Modern Line Sigma i Letnie Dmuchawce Dekoral, które trafią w gusta osób o rozmaitych upodobaniach aranżacyjnych. Ponadto wprowadzą do naszych mieszkań koloryt i klimat holenderskiej natury. Otoczeni nimi poczujemy lekkość i naturalność charakterystyczne dla tego osobliwego kraju.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2009-05-19 14:48:45
Tagi do artykułu: Dekoral | kwiaty | Sigma | farby
 
Powiązane galerie:
Galeria Wazony Wazony Galeria Kwiaty Kwiaty    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Mylove3

Obrazy z górami – malownicza dekoracja wnętrza w trzech odsłonach

Przyroda to niekończące się źródło zachwytów. Możemy podziwiać malownicze pejzaże, rosnące na łące kwiaty czy zmieniające się pory roku i takie widoki nigdy nie stracą na sile. Dzisiaj przyjrzymy się sięgającym chmur wierzchołkom i ośnieżonym górskim zboczom i zobaczymy, czy takie krajobrazy będą się dobrze prezentować w naszym wnętrzu.
Dekoracje świąteczne

Świąteczne dekoracje

Boże Narodzenie to magiczny i szczególny czas, który kojarzy się z blaskiem świec, zapachem choinki i piernika. To właśnie w święta mamy okazję, aby nasz dom wypełnił się wyjątkowym i szczególnym nastrojem, przy pomocy różnego rodzaju ozdób. Dlatego poza prezentami warto zastanowić się nad świąteczną dekoracją naszych wnętrz.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Włoskie Impresje

farby
Bajeczne zestawienia kolorystyczne, przymusowo traktowane słońcem i wiatrem, nadają włoskiej sztuce użytkowej jedyny i niepowtarzalny charakter. Nikt na całym świecie nie potrafi tak subtelnie wydobywać z koloru światłocienia, słonecznych refleksów czy satynowych odcieni, jak Południe Europy. Właśnie z Włoch Marka Dekoral zaczerpnęła inspiracje, tworząc najnowszą kolekcję farb dekoracyjnych Dekoral Fashion Włoskie Impresje.

Meksykańskie motywy Dekoral

grafika
Meksyk, jedno z najbardziej niezwykłych, różnorodnych, fascynujących i nadal nie do końca odkrytych państw na świecie. Kraj, na który składają się między innymi Wyżyna Meksykańska, góry Sierra Madre, kotlina Anahuac, Zatoka Meksykańska czy Półwysep Kalifornijski. Kraj, który przyciąga niezliczone rzesze turystów, chcących poczuć gwar Acapulco, zobaczyć freski Diego Rivery czy malarstwo Fridy Kahlo. Wielobarwność krajobrazu, bujna roślinność i niebanalność architektury - to te elementy Meksyku, których zarys odnajdziemy w efektach dekoracyjnych Geometria marki Sigma oraz Księżycowe Kraty marki Dekoral.

Najmodniejsze trendy kolorystyczne w naszym domu

farby
Wysublimowany gust i elegancja to elementy świata mody, ale też stylu życia. Osoby, które się nimi kierują oczekują najlepszej jakości i niebanalnych rozwiązań. Perfekcyjny dobór garderoby i dodatków oraz piękne wnętrza to wyznaczniki dobrego smaku, którym kierują się ludzie wrażliwi na piękno.

Ściany w kolorze muzycznych trendów

fotele
Muzyka jest integralną częścią życia każdego człowieka. Inspiruje, wzbudza emocje, odpręża i wycisza lub odwrotnie – dodaje energii i pobudza do działania...