X
Logo Projektoskop.pl
 
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 
 

Piece kaflowe, piece kominkowe

Piec kaflowy to rodzaj pieca akumulacyjnego. Współczesne modele posiadają płaszcz wodny albo wymiennik ciepła, który ogrzewa wodę na użytek gospodarstwa domowego. Wyposaża się je również we wkłady kominkowe zamykane na drzwiczki z szybką.

Tradycyjne piece kaflowe składały się z trzech elementów: paleniska i masy kumulacyjnej - które budowano z cegieł, oraz obudowy. Całość okładano ozdobnymi kaflami ceramicznymi o wypukłych i wklęsłych wzorach. Kuchenne piece kaflowe miały specjalne płyty, na których gotowano posiłki.

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest efektywność spalania opału i zdolność magazynowania wytworzonej energii. Obecnie piec kaflowy, dzięki wyjątkowej dekoracyjności, pełni funkcję kominka i stanowi element aranżacji wnętrz.
piece
Kafle ceramiczne, służące do obudowy pieca, to istne dzieła sztuki. Ponieważ owa technika grzewcza na powrót zyskuje rzesze zwolenników, producenci zasypują klientów bogatą ofertą wzorów i kolorów.Kafle ceramiczne gładkie doskonale nadają się na obudowę pieca kaflowego do wnętrza w stylu minimalistycznym.
Aranżacje stylizowane skłaniają do rozwiązań dekoracyjnych. Można do tego wykorzystać bogatą kolorystykę i wypukłe wzornictwo, zwłaszcza gdy piec kaflowy jest głównym elementem dekoracyjnym we wnętrzu.
piece
Projektowaniem i realizacją zamówień na piece kaflowe zajmuje się wiele firm w Polsce, m.in. Firma handlowo-usługowa "Art-A" z Rzeszowa i Firma KUR Kaflowy który jest także sprzedawcą ceramiki wykorzystywanej do budowy pieców. W ofercie dostępne są piece narożne, odtworzeniowe (kształtem przypominające kominek), okrągłe, kwadratowe i wolnostojące. Kafle z których wykonuje się obudowy dostępne są w trzech wariantach: szkliwionej jednokolorowej, malowane innym szkliwem lub malowane na zamówienie na złoto.

„Piece kaflowe stanowią natchnienie dla współczesnych projektantów wnętrz. To bardzo dostojny i kosztowny element aranżacji. Cena dochodzi nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Efekt dekoracyjny jest oszałamiający. Oryginalne kształty pieca i elementy wykończenia można dopasować do każdego typu pomieszczenia.” - podsumowuje architekt wnętrz z Wrocławia.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Centralne ogrzewanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2011-01-27 14:38:26
Tagi do artykułu: wkłady kominkowe | piece | paleniska
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Kominki Kominki      
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
aranżacja jadalni

Jak podkreślić świąteczną atmosferę w domu?

Święta to czas, kiedy chcemy oderwać się od codziennego pędu i wspólnie z rodziną spędzić spokojne chwile pełne radości. Nasz dom przepełnia się wtedy niepowtarzalnym klimatem i ciepłem. Kominek zaaranżowany dzięki produktom Stegu może być ważnym dopełnieniem aranżacji świątecznego wnętrza.
salon

Kominki w nowoczesnym mieszkaniu

Kominek oprócz funkcji grzewczej ma jeszcze inne zalety. Dzięki niemu, nawet w najbardziej deszczowy lub mroźny wieczór, wnętrze jest przytulne i ciepłe, a atmosfera sprzyja efektywnemu wypoczynkowi po dniu wypełnionym obowiązkami i pracą.
kominki

Efekt iluzji, czyli najnowsze kominki elektryczne

Historia iluzji sięga jeszcze czasów sprzed naszej ery. Jednak to postęp technologiczny pozwala jej w ostatnich dekadach osiągnąć niezwykle wysoki poziom, wywołując u widza intrygujący deszcz emocji, niedowierzanie własnym oczom i burzę myśli.
kominek

Daj się ogrzać jesienią!

Gdy za oknem panuje jesienna zawierucha, warto znaleźć miejsce, które swoją ciepłą atmosferą pozwolą zapomnieć o szarganych na wietrze liściach. Znakomitym pomysłem jest wyodrębnienie w domu przestrzeni tylko dla siebie. Najlepiej z filiżanką ciepłego napoju przy domowym kominku, który zachwyci delikatnym tańcem płomieni.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Przytulnie i ciepło przy palenisku

piece
W chłodne wieczory kominki i piece skupiają wokół siebie domowników. Ogrzewają dom, a zarazem tworzą miłą i kameralną atmosferę, która sprzyja relaksowi. Zamknięty czy otwarty, obudowany, wolno stojący czy biokominek? Jak wybrać najlepszy model kominka lub pieca?

Piec chlebowy

piec
Propaganda świadomego odżywiania sprawiła, że coraz więcej osób czyta etykiety znajdujące się na produktach spożywczych i wybiera te, które zostały wytworzone z naturalnych składników. Hodowanie warzyw w ogródku lub na działce, pieczenie chleba w glinianym piecu i wędzenie wędlin w ogrodowej wędzarni stało się stylem życia.

Przy kominku

kominek
Ciepły dom to dom nie tylko dobrze ogrzany, ale też przytulny. A najprzyjemniej jest przy kominku. Buzujący w nim ogień tworzy miły, niepowtarzalny nastrój. Praktycznie w każdym markecie budowlanym znajdziemy bogatą gamę wkładów kominkowych oraz kompletnych zestawów gotowych do ich montażu.

Płomień za szybą

salon
Kominek w naszym domu traktowany jest jako element dekoracyjny. Jest on również wydajnym i efektownym źródłem ciepła nawet dla całego mieszkania. Ze względu na rozmiary zajmuje miejsce w najbardziej eksponowanym i widocznym miejscu kształtując charakter wnętrza oraz nadając mu niepowtarzalnego ciepła i klimatu.