X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
reklama:
 
 
 
 
 

Borówka amerykańska Patriot

(łac. Vaccinium corymbosum "Patriot" )

Bodziszek łąkowy Borówka czarna odm. białojagodowa
Borówka amerykańska Patriot
Cechy:
Zapotrzebowanie na światło: Duże
Cechy szczególne: na przetwory
Okres kwitnienia: pełne lato
Wysokość: 60 - 120 cm
Rozstawa: 1 m
Mrozoodporność: strefa 5B

Jedna z najwcześniej owocujących odmian - dojrzewa już w drugiej połowie lipca, odporna na mróz oraz na fytoftorozę. Owoce bardzo duże, nieco spłaszczone, jędrne i bardzo aromatyczne. Krzew o średniej sile wzrostu, wymaga odpowiedniego cięcia. Wytrzymuje temperatury do -30C.
 
Zobacz również
Owoce borówki

Uprawa borówki amerykańskiej Bluecrop - sadzonki i nawożenie

Borówka amerykańska Bluecrop to jedna z odmian borówki wysokiej, sadowniczej rośliny pochodzącej z Ameryki Północnej. Hodowlę oraz uprawę borówki rozpoczęto na początku XX wieku w USA, pierwsze plantacje towarowe borówki założono w Polsce w latach siedemdziesiątych.
Borówka amerykańska

Borówka amerykańska - sadzenie, nawożenie, uprawa, zbiory

Borówka amerykańska (Vaccinium corymbosum L.) to pochodzący z Ameryki Północnej krzew, który osiąga nawet do 2 m wysokości i do 2,5 m rozpiętości. Jej czarne, aromatyczne i słodkie owoce, winny być zachętą samą w sobie. Ta owocująca już od drugiego roku roślina daje nawet do 8 kg borówek z krzewu.
Owoce żurawiny

Przepyszna i zdrowa żurawina

Żurawina jest niewielką krzewinką, która należy do rodziny wrzosowatych (Ericacaea). Owoce tej rośliny są kwaśne, mało smaczne owoce, nie nadające się do spożycia w stanie świeżym. Dopiero po przetworzeniu stają się smakowite. Żurawina należy do czołówki roślin o udowodnionych właściwościach prozdrowotnych.
Borówka brusznica

Borówka brusznica

Borówka brusznica (Vaccinium vitis-idaea L.) to gatunek niewielkiej krzewinki z rodziny brusznicowatych, dawniej wrzosowatych, występujący w umiarkowanej i chłodnej strefie całej półkuli północnej. Spotykany bardzo często na podmokłych torfowiskach, wrzosowiskach, borach świerkowych i sosnowych. Bardzo często urządzając ogród mamy problem z odpowiednią rośliną stanowiącą podszycie dla iglaków. Borówka brusznica znakomicie spełni tu swoja rolę.
 
    Najlepsze projekty domów