X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
reklama:
 
 
 
 
 

Klon purpurowy

(łac. Acer pseudoplatanus "Purpureum" )

Klon pospolity odm. Summershade Klon srebrzysty
Klon purpurowy
Cechy:
Wysokość: 120 - 200 cm
Rozstawa: 40 - 50 cm

Nowa, bardzo cenna odmiana klonu pospolitego. Liście bardzo ciemne, prawie czarnopurpurowe sztywne i silnie błyszczące. Doskonałe drzewo do sadzenia przy ulicy lub w dużym ogrodzie. Jest gatunkiem cienioznośnym, choć ładniej wybarwia się w pełnym słońcu. Dobrze rośnie na glebach przeciętnych, nie powinny być tylko podmokłe i zasolone.
 
Zobacz również
Przycinanie pędów

Cięcie krzewów - korzyści z przycinania - część I

Powszechnym, błędnym przekonaniem jest, że każdy krzew wymaga corocznego podcięcia. To błędna teza. Wiele z krzewów potrafiłoby przepięknie rosnąć bez najmniejszej naszej ingerencji. Jednakże na grupę krzewów, do której należą m.in. klon japoński, klon palmowy, świdośliwa, buddleja, moszenki, dereń kwiecisty, dereń kousa, leszczynowiec, gatunki irgi i trzmieliny, kalina, oczar, ketmia syryjska, lilak, gatunki magnolii zrzucające liście oraz ich mieszańce, korzystnie wpływa przycinanie.
pnącze

Symbole jesieni

Jesień jest jedną z najbardziej kolorowych pór roku. Rozpoczyna się 23 września, kiedy następuje zrównanie dnia z nocą. Tak jesień ogłaszają kalendarze. Zrywając kolejną z kartek kalendarza oznajmiamy nastanie jesieni. Przyroda ma na to troszeczkę inne sposoby. Bardziej urokliwe.
Spróbujmy rozejrzeć się wokół siebie i skupić wzrok na otaczającym nas świecie nieco dłużej. Naprawdę warto. Uważny obserwator z pewnością zauważy oznaki jesieni.
ogród

Podstawy uprawy różaneczników

Decydując się na uprawę różaneczników wybierzmy gatunki i odmiany odporne na niską temperaturę i wytrzymujące jej spadki. Zawsze zielone krzewy różaneczników giną w Polsce również wskutek nadmiernego wysuszenia ich tkanek. Dla różaneczników uprawianych w Polsce problem mogą stanowić również zimowe odwilże, silne promieniowanie słoneczne powodujące oparzenia liści oraz skoki temperatur między dniem a nocą.
 
    Najlepsze projekty domów