X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
reklama:
 
 
 
 
 

Morela Somo

(łac. Prunus armeniaca "Somo" )

Morela pospolita Morina
Morela Somo
Cechy:
Zapotrzebowanie na światło: Duże
Cechy szczególne: na przetwory
Okres kwitnienia: późne lato
Wysokość: 120 - 200 cm
Rozstawa: 1 m
Mrozoodporność: strefa 6A

Odmiana krajowa,charakteryzująca się dużą wytrzymałością na niskie temperatury. Owoce średniej wielkości, owalne, skórka ciemnopomarańczowa, z ciemnoczerwonym rumieńcem. Miąższ ciemnopomarańczowy, zwięzły, soczysty, smaczny. Odmiana deserowa, szczególnie przydatna do uprawy w mniej korzystnych warunkach.
 
Zobacz również
śliwki

Śliwy japońskie

Nazwa śliwa japońska była uprzednio przypisywana jedynie gatunkowi Prunus salicina. Teraz używa się jej w szerszym pojęciu. Nazwa ta dotyczy więc również mieszańców tego gatunku z innymi śliwami. Prunus salicina wywodzi się z Chin, znaczenie gospodarcze nadali jej jednak Japończycy, a twórcą odmian śliwy japońskiej był kalifornijski sadownik Luter Burbank.
owoce

Harco - kanadyjska nektaryna

Nektaryny, obok brzoskwini i moreli należą do najsmakowitszych i najbardziej atrakcyjnych owoców. Wciąż jednak dla wielu z nas są one nowością. Ten podgatunek brzoskwini, a nie jak sądzą niektórzy połączenie brzoskwini i śliwy, ma podobne wymagania zarówno klimatyczne, glebowe jak i siedliskowe do brzoskwini. Jej sposób uprawy również nie różni się niczym szczególnym od uprawy kuzynki. Z uwagi na dużą atrakcyjność owoców warto przyjrzeć się jej nieco bliżej.
 
    Najlepsze projekty domów