X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
reklama:
 
 
 
 
 

Tulipan Turkestanica

(łac. Tulipa "Turkestanica" )

Tulipan 'Rococo' Urodlin trójłatkowy
Tulipan Turkestanica
Cechy:
Zapotrzebowanie na światło: Średnie
Okres kwitnienia: wczesna wiosna
Wysokość: do 15 cm
Rozstawa: 10 cm
Mrozoodporność: strefa 5B

TULIPAN BOTANICZNY Tulipany botaniczne to pochodzące z Azji ładne rośliny karłowe przeznaczone do skalniaków, kwietników, pojemników skrzynek. Najlepiej sadzić w niewielkich grupach. Cebulki mogą bez przeszkód przez całe lata pozostawać w glebie kwitną corocznie. Tulipany botaniczne maja skromne wymagania, konieczna jest jedynie dobrze przepuszczalna gleba.
 
Zobacz również
krokusy

Krokusy

Krokusy kwitną na wiosnę lub jesienią, dlatego warto sadzić oba gatunki razem, by móc długo cieszyć się kwitnącymi kwiatami. Wśród znanych 80 gatunków krokusów najczęściej uprawiane są praktycznie trzy gatunki krokusa wiosennego - Crocus neapolitanus, Crocus vernus oraz Crocus chrysantus.
dad

Prace w kwietniu

Rozkwitające około 7 kwietnia pierwiosnki, zwiastuny obecności wiosny zdążyły już z pewnością przekwitnąć, teraz kolej na tulipany i masę pracy.
Obecność wiosny w sadzie to znak, że nadszedł termin przygotowywania drzew do przeszczepienia. Gałęzie przeznaczone do przeszczepiania skracamy do około 30-60 centymetrów, w zależności od ich grubości, licząc od miejsca rozgałęzienia.
krzew

Rok w ogrodzie - październik

Październik to miesiąc wielkich przygotowań. Rośliny i zwierzęta szykują się do zimy, a ogród staje się magicznym miejscem. Pod warunkiem, że słonko zagości w naszym domu i ozłoci okolicę. Ostatnie kwiaty astrów, krokusów jesiennych, rozchodników, zawilców i zimowitów ozdabiają jeszcze fragmenty ogrodu, ale jesienne liściaste dywany przypominają o tym, że kończy się rok.
kwiaty

Tulipany

Wyobraźmy sobie wiosenne ogrody i bukiety bez przepięknych tulipanów. Czegoś brak, prawda? Nie zapomnijmy, więc o nich projektując nasz ogród. Wśród wyhodowanych w ciągu dziesiątek lat, kilkunastu tysięcy odmian, z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Do wyboru mamy wiele grup, m.in. tulipany pojedyncze wczesne, tulipany pełne wczesne, hybrydy Darwina, papuzie, tulipany liliokształtne, tulipany Triumph.
 
    Najlepsze projekty domów