X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
reklama:
 
 
 
 
 

Wierzba babilońska odm. pogięta

(łac. Salix babylonica 'Tortuosa')

Wierzba Wierzba biała
Wierzba babilońska odm. pogięta
Cechy:
Zapotrzebowanie na światło: Duże
Okres kwitnienia: nieokreślony
Wysokość: pow. 200 cm
Mrozoodporność: strefa 6B
Dodatkowe cechy: podatna na cięcie, pożytek dla pszczół, gleba świeża, gleba wilgotna, gleba żyzna, gleba przeciętna, gleba obojętna, gleba ciężka, gleba rozluźniona, pokrój owalny, pokrój kulisty


Synonim: S. matsudana Tortuosa
Za młodu gałęzie rosną pionowo w górę i wtedy korona jest wąska. Z wiekiem zaokrągla się, często nawet "rozpada". Charakterystyczną cechą są dekoracyjnie powyginane pędy (często sprzedawane na targach czy w kwiaciarniach). Ponieważ korona starszych okazów staje się brzydka, zaleca się radykalne ogławianie tej wierzby co kilka(naście) lat.
W mroźne zimy może silnie przemarzać, ale dobrze odbija. Utrzymuje wyjątkowo długo liście zimą.

Źródło: www.ibro.pl
 
Zobacz również
krzewy

Wierzba japońska

Jednym z bardziej znanych i charakterystycznych gatunków drzew i krzewów jest wierzba. Na całym świecie znanych jest ok. 300 gatunków wierzb. Natomiast w naszym kraju występuje ok. 28, w tym najbardziej popularne: wierzba biała, wierzba płacząca, wierzba iwa czy wierzba szara.
drzewo liściaste

Wierzba płacząca

Wierzba, symbol naszych rodzimych krajobrazów, bardzo często wykorzystywana jest jako ozdoba przydomowych ogrodów. Znanych jest około 350 gatunków wierzb, z czego w Polsce występuje 28. Wierzby w naturze rosną na półkuli północnej, nieliczne występują w Ameryce Południowej. Gatunki wierzb łatwo krzyżują się ze sobą i w ten sposób tworzą liczne mieszańce, które często są trudne do rozpoznania.
 
    Najlepsze projekty domów