X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
Test twardości wody
test

Autor:  UST-M
Źródło:  UST-M

Zdjęcia podobne
Artykuły powiązane
woda użytkowa

Jak samodzielnie zbadać jakość wody?

Symptomy zlej jakości wody użytkowej mogą być różne, np. przesuszona skóra, biały nalot na naczyniach czy metaliczny posmak herbaty. Aby dowiedzieć się jaki, należy ją przebadać. Można to zrobić samodzielnie w domu. Wystarczy kupić odpowiednie testy.
studnia

Jaka studnia? Czyli własne ujęcie wody na działce budowlanej

Jednym z obowiązków inwestorów zgłaszających dom do odbioru, jest podłączenie do sieci wodociągowej. W przypadku, gdy takiej możliwości nie ma, warto sprawdzić stosunki wodne na działce budowlanej w celu wyznaczenia lokalizacji pod studnię. Jaki rodzaj studni wybrać? Jakie warunki należy spełnić i ile kosztuje wiercenie studni na działce?
bateria zlewozmywakowa

Masz domek za miastem? Uważaj na wodę ze studni!

Korzystając z uroków letniej pogody wiele czasu spędzamy na działce lub na wypoczynku w domku letniskowym. Przeważnie korzystamy wówczas z wody z tzw. ujęć własnych, które często wymagają kompleksowego uzdatnienia, głównie ze względu na zbyt dużą zawartość związków żelaza i manganu.
rynny i odwodnienia

Gromadzenie wody deszczowej

Woda opadowa, w świetle prawa, jest ściekiem i powinna być odpowiednio zagospodarowana. Jej magazynowanie pozwala znacznie ograniczyć zużycie wody wodociągowej. Takie rozwiązanie nie tylko zmniejsza wydatki w domowym budżecie,ale także przynosi znaczne korzyści dla środowiska naturalnego.
 
    Najlepsze projekty domów