X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
Wygłuszanie ścian
wełna mineralna

Autor:  kindohm
Źródło:  http://www.flickr.com/photos/kindohm/178552884/

Zdjęcia podobne
Artykuły powiązane
wełna mineralna

Jak wyciszyć mieszkanie?

Cisza to standard na który niestety nie każdy może sobie pozwolić. Chodź brzmi to strasznie to tak właśnie jest. Bo przecież mało kto ma możliwość (przede wszystkim finansową) uciec przed hałaśliwym sąsiadem czy przed zgiełkiem miasta. W wolny dzień o poranku nawet dźwięk koszonej trawy wydaje nam się hałasem nie do zniesienia. A przecież wystarczy kilka prostych zabiegów, a nasze mieszkanie zmieni się w oazę spokoju.
ocieplanie

Zimą zadbaj o ciepły dom

Ponad połowa (53 proc.) ciepła w przeciętnym domu ucieka przez ściany zewnętrzne. Ocieplenie tych ścian to jedynie 2 proc. kosztów budowy całego domu. Warto więc zainwestować w odpowiednią termoizolację, by później zaoszczędzić na ogrzewaniu. Inwestycja w wełnę mineralną lub styropian zwróci się z nawiązką.
ocieplanie

Docieplamy dom

Dom kojarzy się przede wszystkim z ciepłem. A ciepło domowe kojarzy się każdemu inaczej. Dla jednego to będą przytulne wnętrza, dla innego ładne kolory ścian, a jeszcze dla innego firanki zawieszone w oknach i mama czekająca z domowym obiadem. Jednak bez tego ciepła rozumianego w dosłownym znaczeniu cała reszta jest tylko mało znaczącym dodatkiem. Bo co to za przyjemność siedzieć w najpiękniejszym wnętrzu, z najładniej pomalowanymi ścianami kiedy jest nam zimno.
Jeżeli podczas budowy domu nie pomyśleliśmy o tym, warto jak najszybciej docieplić swój dom.
drzwi zewnętrzne

Nowoczesne elewacje domów

Elewacja jest wizytówką domu. Jej wygląd jest tak samo ważny co wnętrze. Dlatego nic dziwnego, że mieszkańcom, zależy na tym aby była ona trwała i zachowała piękny wygląd przez długie lata.
Oprócz funkcji estetycznych, elewacja zewnętrzna powinna ochraniać budynek przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi – przed deszczem, palącym słońcem, śniegiem, mrozem oraz przed działaniem zanieczyszczeń chemicznych.
 
    Najlepsze projekty domów