X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
Szkodniki w ogrodzie
Szkodniki w ogrodzie

Autor:  Shandchem
Źródło:  http://www.flickr.com/photos/14508691@N08/3773571248/

Zdjęcia podobne
Artykuły powiązane
Szkodniki w ogrodzie

Ślimaki atakują – jak poradzić sobie z inwazją?

Klimat umiarkowany przejściowy, pod wpływem którego znajduje się niemal cały obszar Polski, jest niestety doskonały dla życia i rozwoju wszelkiego rodzaju fauny pełzającej. Najgorsze, co może nam się przytrafić, to trwająca od marca do grudnia jesień – wtedy cień pada na każdy obszar rolnictwa, sadownictwa i ogrodnictwa. Nie muszę już wspominać o fatalnym samopoczuciu, wynikającym z kiepskiej pogody.
Sasanki

Sasanka - symbol wiosny

Te niezwykle charakterystyczne, pojawiające się na wysokogórskich łąkach byliny, to oznaka wiosny. Choć górskie gatunki rozkwitają dopiero w lipcu, już dziś pomyślmy o przeniesieniu wiosennych odmian do naszych ogrodów.
rok w ogrodzie,krzew

Rok w ogrodzie - grudzień

W grudniu w naszym ogrodzie jest spokojnie i cicho, a my mamy chwilę aby już zaplanować wiosenne prace w ogrodzie. Jednak nie zapomnijmy o kontrolowaniu jak rośliny, zarówno te ogrodowe jak i domowe, radzą sobie tą mroźną, zimową porą.
szkodniki

Krety i nornice w ogrodzie

Kret jest niewielkim ssakiem porośniętym futerkiem. Nie widzi, ale doskonale słyszy i rejestruje drgania, dlatego doskonale radzi sobie w ciemnościach. Żyje i żeruje pod ziemią, drążąc w niej korytarze i pułapki na pokarm - dżdżownice, owady, ślimaki, żaby i niewielkie gryzonie. Przy okazji podkopuje korzenie ogrodowych roślin, a na powierzchni tworzy nieładne, charakterystyczne kopce. Przystępując do walki z kretami, warto mieć na uwadze fakt, że są to zwierzęta objęte ochroną i nie wolno ich zabijać.
 
    Najlepsze projekty domów