X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
Grypa w biurze

Grypa w biurze – jak walczyć z zagrożeniem?

Według badań ponad połowa pracowników przychodzi do pracy nawet wtedy, kiedy ma objawy infekcji wirusowych lub bakteryjnych. Takie bohaterstwo negatywnie odbija się na wydajności, wizerunku, a nawet wyniku finansowym firmy. Rozwiązaniem może być instalacja w biurze oczyszczacza powietrza z filtrem likwidującym zarazki.
oczyszczacz powietrza

Jak skutecznie pozbyć się zapachu papierosów?

Zakaz palenia tytoniu w barach i restauracjach to pierwszy krok do oczyszczenia atmosfery w miejscach publicznych. Równie ważne jest jednak rozprawienie się z zapachami, które mogą być odczuwalne w lokalu nawet kilka tygodni po ostatnim „dymku”. Świeże powietrze w pomieszczeniach zagwarantuje profesjonalny oczyszczacz.
oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze powietrza

Z każdym oddechem pochłaniamy od 40 tys. do 75 tys. cząsteczek pyłu. Poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach bywa nawet 100 razy większy niż na zewnątrz. Choroby układu oddechowego i alergie (głównie u dzieci) są coraz częstszymi przypadłościami. Pomimo postępu medycyny i nauki zachorowań jest coraz więcej, dlatego warto zadbać o jakość powietrza w domu i w miejscu pracy...
jonizator

Jonizatory

O zdrowym mikroklimacie w domu decydują przede wszystkim: czyste powietrze, odpowiednia temperatura oraz wilgotność. Pomimo regularnego wietrzenia i nawilżania pomieszczeń, w powietrzu unoszą się bakterie i zanieczyszczenia. Dodatkowo urządzenia elektroniczne emitują jony dodatnie, które niekorzystnie „ładują” powietrze i wpływają negatywnie na samopoczucie...
nawilżacz powietrza

Jak zwiększyć wilgotność powietrza w domu?

Zbyt suche powietrze szkodzi nie tylko na gardło, a przebywanie w pomieszczeniu o niskiej wilgotności powoduje problemy dermatologiczne, alergiczne, laryngologiczne i zaburzenia koncentracji. Jaka powinna być wilgotność powietrza w domu, mieszkaniu lub w biurze? Jak sprawdzić wilgotność powietrza?
termowentylator

Termowentylator ceramiczny

Chłodniejsze wieczory stają się normą, dlatego też do momentu rozpoczęcia
sezonu grzewczego często zdarza się sięgnąć po dodatkowy sweter czy koc.
Gdy to okazuje się niewystarczające, trzeba wspomóc się techniką. First
Austria myśli ciepło o wszystkich, którzy narzekają na chłody.

Przenośny termowentylator ceramiczny to remedium na jesienne spadki temperatur. Urządzenie spodoba się sympatykom nowoczesnego designu i będzie pasowało do każdego wnętrza...
kaloryfer

Nowoczesny grzejnik do kuchni

Wprowadzenie nowoczesnych trendów w aranżacji kuchni często nie idzie w parze z efektywnym ogrzewaniem. Aluminiowe grzejniki Fondital są dobrym sposobem na połączenie wysokiej jakości grzejnika z funkcjonalnością i estetyką.
dmuchawiec

Klimatyzacja a alergie

Alergia jest dziś uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Tylko w Polsce około 14 mln osób ma objawy alergii, a jej intensywna postać dotyka około 4 mln obywateli. W walce z codziennymi dolegliwościami pomóc mogą wysokiej jakości klimatyzatory...
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Inne wiadomości

Osuszacze powietrza

Wilgoć na ścianie
Problemem często pojawiającym się w domu jest zbyt duża wilgoć. Skutkami nadmiernej wilgoci są grzyby, drobnoustroje, złe samopoczucie, a nawet poważne choroby. Jeżeli wilgoć pojawia się okresowo, wystarczy intensywnie wietrzyć i ogrzewać mieszkanie. Jeśli jednak wilgoć jest dość duża, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, warto zaopatrzyć się w odwilżacz powietrza, zwany inaczej osuszaczem.

Elementy instalacji odgromowej

burza
Instalacja odgromowa, czyli nic innego jak piorunochron, przejmując prąd piorunowy i odprowadzając go do ziemi, ma za zadanie chronić nas oraz nasze mienie. Budując dom, bardzo często zastanawiamy się czy warto tego rodzaju zabezpieczenie zakładać. Mimo że montowanie piorunochronu nie jest obowiązkowe, powinniśmy jak najlepiej zabezpieczyć swój majątek przed czynnikami, które mogą go uszkodzić a nawet zniszczyć.

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

gryf 3   kosztorysWiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.