X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
nawierzchnie

Dom w słonecznym otoczeniu

Udana aranżacja nawierzchni wokół domu nigdy nie jest dziełem przypadku, ale efektem przemyślanych działań i świadomego wyboru charakteru posesji. Już na etapie projektowania, warto dobrać zarówno materiał, kolor jak i kształt ścieżek, podjazdu i tarasu.
palisada

Estetyczne obramowania, czyli jak wykonać obrzeża rabat czy trawników

Podczas projektowania ogrodu, największą uwagę skupia się przeważnie na wyborze nawierzchni oraz rozmieszczeniu trawników, krzewów czy rabat. Częstym błędem jest natomiast pomijanie kwestii wykończenia tego typu miejsc. Jest to jednak ważne nie tylko ze względu dekoracyjnych, ale także późniejszej pielęgnacji zieleni czy chodników.
kostka brukowa

Układanie bruku klinkierowego krok po kroku

Klinkierowa cegła brukowa to doskonały materiał na nawierzchnie wokół domu, takie jak ścieżki w ogrodzie czy podjazdy. Prostokątny, klasyczny kształt klinkierowego bruku umożliwia układanie różnorodnych wzorów. Wykonanie nie jest bardzo trudne, choć wymaga dużej precyzji.
kostka brukowa

Ogród w wersji vintage

Moda na otaczanie się postarzanym pięknem ma swoje źródło w tęsknocie za szlachetnością minionych czasów. Wyraża się na różne sposoby – od zamiłowania do bibelotów pokrytych stylową patyną, po potrzebę zorganizowania całej przestrzeni wokół siebie na modłę retro. Na fali tego trendu dużą popularnością cieszą się ogrody w stylu vintage.
podjazd

Wybieramy kostkę brukową na podjazd

Wygodny podjazd na posesję powinien przede wszystkim zapewniać swobodne manewrowania samochodem w drodze od bramy wjazdowej pod wiatę lub do garażu. Aby nawierzchnia była trwała i praktyczna należy wybrać materiał, który podoła obciążeniom ruchu kołowego, będzie odporny na zabrudzenia i pod względem estetycznym dopasowany do aranżacji obejścia.
nawierzchnia

Ładnie i praktycznie wokół domu

Wiosna to dobry czas na wprowadzenie zmian wokół domu i urozmaicenie otaczającej nas przestrzeni. Warto przyglądnąć się uważniej nawierzchniom, stanowiącym ważny element przydomowego krajobrazu.
projekt ogrodu

Załóż ogród na wiosnę

Z upływem lat, ogrodowe preferencje Polaków uległy znaczącej zmianie. Odchodzimy od rozległych brukowanych powierzchni na rzecz ciekawie zaaranżowanych ścieżek, placyków i kwietnych rabat. Coraz częściej stawiamy na delikatne melanże kolorystyczne i naturalne kruszywa. Aby ogród mógł być miejscem w którym chętnie odpoczywamy i bawimy się, powinniśmy zagospodarować go zgodnie z kilkoma zasadami.
deski

Deski kompozytowe w szerokiej palecie kolorów

Deski kompozytowe powstają w wyniku połączenia naturalnego drewna z unikalnymi właściwościami, w których ważna jest odporność na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Firma DLH Poland w swojej ofercie posiada wysokiej jakości deski kompozytowe aż w czterech kolorach – szarym, grafitowym, ciepłym brązie oraz ciemnym brązie.
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Inne wiadomości

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okpol oknaOkna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.

Drewniane kompozyty

deski
Współczesne trendy w architekturze krajobrazu to przede wszystkim roślinność o nieukształtowanej przez człowieka formie, przestrzeń i naturalne materiały. Głównym elementem ogrodowej architektury jest taras – miejsce przyjacielskich spotkań i odpoczynku. Wykorzystywany jest od wiosny do jesieni, dzięki czemu pełni funkcję otwartego salonu. Warto zadbać o trwały materiał na taras, który będzie służyć przez wiele sezonów.

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

gryf 3   kosztorysWiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.