X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
dach

System rynnowy idealny dla każdego dachu

Systemowi odwodnienia dachu powinno się poświęcać tyle samo uwagi, co wyborowi pokrycia dachowego. Jest on w dużym stopniu narażony na uszkodzenia. Ważne jest więc, aby był wykonany z materiałów trwałych i najwyższej jakości.
blachodachówka

Jak wybrać najlepszą blachodachówkę?

Blachodachówki nie powinno kupować się na podstawie samego wyglądu. W ten sposób trudno ocenić jej jakość. Zamawiając blachę dachową trzeba zwrócić uwagę na znacznie ważniejsze parametry. To one decydują o trwałości wykonanego pokrycia.
dach

Co pod dachówkami? Jak wykonać krycie wstępne dachu

Pokrycia dachowe wykonane z dachówek ceramicznych nie stanowią jednolitej warstwy, która byłaby całkowicie odporna na działanie wody i wiatru. Dlatego oprócz wyboru zewnętrznego pokrycia dachu równie ważny jest sposób jego zabezpieczenia od wewnątrz.
podbitka dachowa

Podbitka dachowa ze świerku skandynawskiego

Drewniana podsufitka to bardzo ważny element dachu. Oprócz estetycznego wykończenia konstrukcji zapewnia ona między innymi ochronę przed negatywnym wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.
obróbka komnina

Twarda obróbka, czyli obróbka komina z blachy

Twarda obróbka z blachy to najczęściej wybierana metoda zabezpieczenia miejsca przejścia komina przez połać dachową.
dachówki

Dachówka ceramiczna - idealna w każdym stylu

Wyjątkowy wygląd, możliwość zastosowania na każdym rodzaju połaci i niezmiennie najwyższa jakość - to najważniejsze cechy dachówek ceramicznych. Wyróżniamy przynajmniej kilkanaście rodzajów dachówek - każdy z nich przeznaczony jest do innego rodzaju domu. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.
dach

Miękka obróbka komina

Miejsce, w którym komin przechodzi przez połać dachową należy dokładnie uszczelnić. Można to zrobić na dwa sposoby obróbką twardą lub obróbką miękką. Druga metoda jest wygodna ale wymaga od wykonawcy dużej precyzji i pracy w określonych warunkach, by efekt był trwały.
Montaż dachówek

Montaż dachówek bez tajemnic

Mimo że każda budowa jest inna i montaż pokrycia trzeba dobrać m.in. do kształtu dachu oraz lokalizacji domu, istnieją ogólnie zasady, których trzeba przestrzegać. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Inne wiadomości

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

VeluxDbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.

Docieplamy dom

ocieplanie
Dom kojarzy się przede wszystkim z ciepłem. A ciepło domowe kojarzy się każdemu inaczej. Dla jednego to będą przytulne wnętrza, dla innego ładne kolory ścian, a jeszcze dla innego firanki zawieszone w oknach i mama czekająca z domowym obiadem. Jednak bez tego ciepła rozumianego w dosłownym znaczeniu cała reszta jest tylko mało znaczącym dodatkiem. Bo co to za przyjemność siedzieć w najpiękniejszym wnętrzu, z najładniej pomalowanymi ścianami kiedy jest nam zimno.
Jeżeli podczas budowy domu nie pomyśleliśmy o tym, warto jak najszybciej docieplić swój dom.

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.

25 lat VEKA Polska na muralu

Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!