X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
paragraf

Czy deweloper może zmusić nabywcę mieszkania do kupna garażu?

W miejskim krajobrazie, w dużych aglomeracjach można dostrzec problem z brakiem miejsc postojowych, szczególnie przy dużych osiedlach mieszkalnych. Deweloperzy, którzy realizują nowe inwestycje, są zobowiązani przepisami prawa do uwzględnienia w projekcie również odpowiedniej ilości miejsc postojowych.
pieniądze

Planujesz kupno mieszkania? Zacznij zbierać na wkład własny

Rekomendacja S o dobrych praktykach w zakresie zarządzania ekspozycjami kredytowymi zabezpieczonymi hipotecznie została już przyjęta przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jak wyglądają zapowiadane zmiany?
osiedle

Dobry czas na zakup mieszkania

Decyzje o zakupie mieszkania wciąż odkładane są na lesze czasy. Przyczyną są wysokie ceny nieruchomości, niskie zarobki oraz brak stabilności na rynku pracy.
termoizolacje

Jak uzyskać dofinansowanie do termomodernizacji?

Nieodpowiednia izolacja cieplna przegród zewnętrznych, nieszczelna stolarka i nieefektywny system ogrzewania, to główne przyczyny wysokich rachunków za energię w sezonie grzewczym. Jeśli opłaty za ogrzewanie rosną w tym czasie nawet kilkukrotnie, to znak, że należy przeprowadzić termomodernizację.
wełna mineralna

Premia termomodernizacyjna – jak uzyskać dofinansowanie​?

Planując docieplenie domu lub wymianę systemu ogrzewania warto postarać się o premię termomodernizacyjną. Jest to rodzaj wsparcia finansowego, które polega na umorzeniu części zaciągniętego na termomodernizację przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
projektowanie

Jak kupić mieszkanie i nie żałować?

O czym należy pamiętać kupując nieruchomość od dewelopera? Na co zwrócić uwagę, by nie żałować swojej decyzji, nie stracić pieniędzy i cieszyć się wymarzonym mieszkaniem bez usterek?
tabela

Jak ominąć obniżenie limitów w Rodzinie na swoim?

Najważniejszą spośród zmian, jakie już niedługo mają objąć program Rodzina na swoim, jest obniżenie wskaźnika służącego do obliczania limitów cenowych z obecnych 1,4 do 1,0 i 0,8 odpowiednio dla rynku pierwotnego i wtórnego.
logo

Oferty funduszy hipotecznych – czym mogą nas zaskoczyć?

W Polsce działa już kilka Funduszy Hipotecznych, oferujących emerytom odwróconą hipotekę. Na rynku liczą się przede wszystkim trzy – Fundusz Hipoteczny Familia S.A., Centralny Fundusz Hipoteczny, Fundusz Hipoteczny Dom. Przyjrzyjmy się ich ofertom i sprawdźmy, która z nich niesie ze sobą największe zyski dla seniora.
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Inne wiadomości

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gaz
Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.

Limity cenowe Rodzina na Swoim – III kwartał 2012 r.

rodzina
Niespełna pół roku pozostało do zakończenia programu rządowego „Rodzina na swoim”. Dopłaty realizowane są na podstawie ustawy z dnia 8 września 2006 roku o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Wnioski o przyznanie kredytu preferencyjnego przyjmowane będą do końca 2012 roku. Jakie limity cenowe obowiązują w III kwartale 2012 r.?

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

gryf 3   kosztorysWiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.