X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
pieniądze

Zaciągamy kredyty na okres krótszy niż 25 lat

Według nowego raportu AMRON-SARFiN dotyczącego rynku nieruchomości w II kw. br. sytuacja powoli ulega poprawie. Tendencja spadkowa akcji kredytowych trwała niemal pięć kwartałów. Jak poprawiły się badane wskaźniki?
rodzina

Wyższe limity cenowe w MdM

Pod koniec lipca podkomisja zajmująca się ustaleniami dla programu Mieszkanie dla Młodych wprowadziła zmiany. Najważniejsza dla beneficjentów dotyczy zwiększenia limitu cenowego.
pieniądze

Co zrobić, by otrzymać wyższy kredyt kredyt hipoteczny?

Wiele osób ma problem alby uzyskać wystarczająco wysoki kredyt, aby móc kupić wymarzone mieszkanie. Warto wiedzieć, że przed złożeniem wniosku dobrze byłoby zrezygnować ze zbędnych produktów bankowych. Regulacja należności finansowych może znacznie zwiększyć zdolność kredytową.
osiedle

Czy warto teraz kupić mieszkanie?

Aktualna sytuacja na rynku mieszkaniowym jest bardzo korzystna dla kupujących. Ofert jest dużo, kredyty są łatwo dostępne, a ich raty niższe w porównaniu do ubiegłego roku o ponad 20 procent. Oznacza to także, że za takie same pieniądze możemy kupić większe mieszkanie. Jak długo tak dobre warunki mogą się utrzymać?
pieniądze

Rata kredytu hipotecznego może być niższa

Większość kredytów hipotecznych zaciąganych w Polsce oznacza podjęcie długotrwałego zobowiązania. W umowie godzimy się na warunki, które tylko teoretycznie muszą jednak obowiązywać kilkadziesiąt lat. W jaki sposób można obniżyć ratę kredytu hipotecznego?
pieniądze

Czy to już ostatnia obniżka stóp procentowych?

Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe w naszym kraju. Spadnie więc oprocentowanie i raty kredytów hipotecznych w złotych. Spadek będzie istotny, gdyż część banków dopiero teraz uwzględni obniżki z maja i czerwca. Z wyliczeń Expander wynika, że rata będzie o 118 zł niższa niż przed miesiącem i aż o 450 zł niższa niż przed rokiem.
osiedle

Jakie mieszkanie można kupić za 300 tysięcy?

300 tysięcy złotych na kupno mieszkania dla większości Polaków to kwota, którą mogą uzyskać jedynie dzięki pożyczkom hipotecznym zaciąganym na kilkadziesiąt lat.
paragraf

Mieszkanie dla młodych – sukces, czy porażka?

W połowie maja br. Rząd – Rada Ministrów przyjęła projekt Ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych (dalej Ustawa), wprowadzającą tzw. program Mieszkanie dla młodych.
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Inne wiadomości

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

gaz
Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.

Limity cenowe Rodzina na Swoim – III kwartał 2012 r.

rodzina
Niespełna pół roku pozostało do zakończenia programu rządowego „Rodzina na swoim”. Dopłaty realizowane są na podstawie ustawy z dnia 8 września 2006 roku o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Wnioski o przyznanie kredytu preferencyjnego przyjmowane będą do końca 2012 roku. Jakie limity cenowe obowiązują w III kwartale 2012 r.?

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

gryf 3   kosztorysWiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.