X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
Najpopularniejsze
 
 
 
 
wielka płyta

Kto chce zamieszkać w Mrówkowcu?

Mrówkowce, to wielkie bloki mieszkalne, mieszczące kilkaset mieszkań. Owe relikty minionej epoki powstawały w latach 70tych i 80tych. Mieszkania w Mrówkowcach były odpowiedzią na deficyt mieszkalny. Dzięki nim, wielu Polaków z wyżu demograficznego, mogło stać się posiadaczami własnego M.
rodzina

Rodzina na swoim – koniec marzeń o dopłatach

Nowe limity cenowe dla programu Rodzina na swoim w praktyce uniemożliwią uzyskanie dopłaty do kredytów zaciąganych na zakup mieszkań z rynku wtórnego. W wielu analizowanych miastach w ogóle nie znajdziemy mieszkań spełniających kryteria cenowe programu.
logo

Oferty funduszy hipotecznych – czym mogą nas zaskoczyć?

W Polsce działa już kilka Funduszy Hipotecznych, oferujących emerytom odwróconą hipotekę. Na rynku liczą się przede wszystkim trzy – Fundusz Hipoteczny Familia S.A., Centralny Fundusz Hipoteczny, Fundusz Hipoteczny Dom. Przyjrzyjmy się ich ofertom i sprawdźmy, która z nich niesie ze sobą największe zyski dla seniora.
Kredyt hipoteczny

Proces uzyskiwania kredytu hipotecznego „od kuchni”

Zdecydowałeś się już na kredyt hipoteczny w konkretnym banku. Kompletujesz stos papierów, wypełniasz odpowiednie druki bankowe, składasz setki podpisów i przekazujesz dokumenty przedstawicielowi banku. Co dalej dzieje się z Twoim wnioskiem o kredyt? Ile czasu trwa procedura uzyskiwania finansowania zakupu nieruchomości czy budowy domu?
budowa domu

Wszystko o budowie domu

Mówi się, że prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, wybudować dom i zasadzić drzewo. Jeśli to piękne stwierdzenie rozumieć dosłownie, to pierwsze i ostatnie zadanie nie wymaga dłuższego komentarza. Z budowaniem domu może jednak być większy problem. Wielu mężczyzn, ale też kobiet nie wie jak się zabrać do tego przedsięwzięcia. Jest to sprawa aktualna i poważna, gdyż wiąże się z dużym nakładem finansów oraz czasu i sił.
budowa

Ranking najbezpieczniejszych deweloperów

Kupno mieszkania od dewelopera jest łatwiejsze i tańsze, jeśli firma budująca nasze M jest pozytywnie postrzegana przez bank. Rzadko osoby noszące się z zamiarem zakupu mieszkania zdają sobie z tego sprawę. Home Broker opublikował listę deweloperów najchętniej obsługiwanych przez banki...
klucze

Czym jest program Rodzina na Swoim?

Coraz wyższe odsetki oraz wahania kursów walut powodują, że ludzie planujący zakup własnego mieszkania czy domu poszukują sposobów na obniżenie opłat. Szansę taką dają dopłaty programu rządowego Rodzina na Swoim, którego popularność wciąż rośnie...
logo

Buduj świadomie – dom z dopłatą

Budowa domu to dość kosztowna inwestycja, dlatego coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, które umożliwią obniżenie kosztów. Warto sprawdzić, jakie narzędzia są dostępne na rynku, dzięki którym koszty poniesione na budowę domu będą niższe. Podczas budowy „liczy się każdy grosz” – dobrze wiedzą o tym ci, którzy mają ten etap za sobą.

Zdaniem ekspertów, pomimo trudnej sytuacji gospodarczej paradoksalnie właśnie teraz jest najlepszy czas na budowę domu. Tanieją materiały budowlane, działki, a firmy wykonawcze chętnie negocjują ceny. Do tego na rynku pojawiły się rozwiązania, które umożliwiają inwestorowi zrekompensowanie części kosztów poniesionych na budowę wymarzonego domu.
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Inne wiadomości

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

VeluxDbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.

Limity cenowe Rodzina na Swoim – III kwartał 2012 r.

rodzina
Niespełna pół roku pozostało do zakończenia programu rządowego „Rodzina na swoim”. Dopłaty realizowane są na podstawie ustawy z dnia 8 września 2006 roku o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Wnioski o przyznanie kredytu preferencyjnego przyjmowane będą do końca 2012 roku. Jakie limity cenowe obowiązują w III kwartale 2012 r.?

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.

25 lat VEKA Polska na muralu

Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!