X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
młoda para

„Mieszkanie dla młodych”: realna pomoc czy okazja dla wybranych?

Od stycznia 2014 r. rusza rządowy program „Mieszkanie dla młodych”. Ma on oferować młodym ludziom dofinansowanie na zakup własnego lokum. Jeden z najbardziej palących problemów polskiej rzeczywistości – brak szans ogromnej liczby osób po 25 roku życia na zdobycie mieszkania – od dawna domaga się uwagi władz. MdM to nie pierwsza tego typu inicjatywa Państwa. Zastępuje ona „Rodzinę na swoim”, czyli obowiązujący jeszcze w zeszłym roku program, dzięki któremu można było zdobyć tańszy kredyt mieszkaniowy.
pieniądze

Zaciągamy kredyty na okres krótszy niż 25 lat

Według nowego raportu AMRON-SARFiN dotyczącego rynku nieruchomości w II kw. br. sytuacja powoli ulega poprawie. Tendencja spadkowa akcji kredytowych trwała niemal pięć kwartałów. Jak poprawiły się badane wskaźniki?
rodzina

Wyższe limity cenowe w MdM

Pod koniec lipca podkomisja zajmująca się ustaleniami dla programu Mieszkanie dla Młodych wprowadziła zmiany. Najważniejsza dla beneficjentów dotyczy zwiększenia limitu cenowego.
pieniądze

Co zrobić, by otrzymać wyższy kredyt kredyt hipoteczny?

Wiele osób ma problem alby uzyskać wystarczająco wysoki kredyt, aby móc kupić wymarzone mieszkanie. Warto wiedzieć, że przed złożeniem wniosku dobrze byłoby zrezygnować ze zbędnych produktów bankowych. Regulacja należności finansowych może znacznie zwiększyć zdolność kredytową.
pieniądze

Czy to już ostatnia obniżka stóp procentowych?

Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe w naszym kraju. Spadnie więc oprocentowanie i raty kredytów hipotecznych w złotych. Spadek będzie istotny, gdyż część banków dopiero teraz uwzględni obniżki z maja i czerwca. Z wyliczeń Expander wynika, że rata będzie o 118 zł niższa niż przed miesiącem i aż o 450 zł niższa niż przed rokiem.
pieniądze

Planujesz kupno mieszkania? Zacznij zbierać na wkład własny

Rekomendacja S o dobrych praktykach w zakresie zarządzania ekspozycjami kredytowymi zabezpieczonymi hipotecznie została już przyjęta przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jak wyglądają zapowiadane zmiany?
termoizolacje

Jak uzyskać dofinansowanie do termomodernizacji?

Nieodpowiednia izolacja cieplna przegród zewnętrznych, nieszczelna stolarka i nieefektywny system ogrzewania, to główne przyczyny wysokich rachunków za energię w sezonie grzewczym. Jeśli opłaty za ogrzewanie rosną w tym czasie nawet kilkukrotnie, to znak, że należy przeprowadzić termomodernizację.
energooszczędność

Dopłaty do kredytów na domy energooszczędne

Już w 2013 roku będzie można ubiegać się o dopłaty na realizację inwestycji mieszkaniowych, które zagwarantują znaczne obniżenie zapotrzebowania na energię. Tym samym zielone budownictwo wchodzi w nowy etap rozwoju. Specjaliści zwracają uwagę na konieczność stosowania sprawdzonych urządzeń i materiałów umożliwiających osiągnięcie zakładanego celu.
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Inne wiadomości

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

VeluxDbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.

Limity cenowe Rodzina na Swoim – III kwartał 2012 r.

rodzina
Niespełna pół roku pozostało do zakończenia programu rządowego „Rodzina na swoim”. Dopłaty realizowane są na podstawie ustawy z dnia 8 września 2006 roku o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Wnioski o przyznanie kredytu preferencyjnego przyjmowane będą do końca 2012 roku. Jakie limity cenowe obowiązują w III kwartale 2012 r.?

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.

25 lat VEKA Polska na muralu

Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!