X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
Artykuły zawierające frazę Budowa domuZnaleziono: 65
budowa domu

Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty

Budowa skończona. Już za chwilę będzie można wprowadzić się do wymarzonego domu. Ale zanim to nastąpi należy spełnić kilka formalnych wymagań towarzyszących zakończeniu budowy. Procedury z tym związane obejmują konieczność zgromadzenia, a następnie złożenia do odpowiednich instytucji określonych dokumentów. Dopełnienie formalności przebiegnie sprawnie, jeśli inwestor odpowiednio wcześnie zadba o potrzebne dokumenty.
budowa domu

Fińskie drewniane domy prefabrykowane

Fińskie drewniane domy modułowe często niesłusznie oceniane są przez Polaków jako mniej wartościowe, niż te wnoszone metoda tradycyjną. Stereotypowo „wrzucamy do jednego worka” domy szkieletowe, kanadyjskie i skandynawskie.
murowanie

Aby uzyskać zwrot VAT-u, kup materiały budowlane do końca roku

1 stycznia 2014 roku wejdą w życie nowe, bardziej restrykcyjne zasady dotyczące zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. Jeśli planujemy remont lub budowę domu, warto nabyć materiały do końca 2013 roku. Będziemy mogli wówczas odzyskać część zapłaconego VAT-u jeszcze według starych, korzystniejszych przepisów.
fundamenty

Czy warto rozpoczynać budowę domu jesienią?

Każdy inwestor z niecierpliwością wyczekuje terminu rozpoczęcia prac budowlanych. Ogrom formalności, które należy dopełnić często nieubłaganie odwleka ten czas. Bywa, że kwestie administracyjne rozpoczęte na wiosnę mają swój finał dopiero na jesień.
poradnik

Darmowy poradnik o budowie domu online

Darmowy Poradnik online pozwoli zrozumieć cały proces adaptacyjny od wyboru projektu do uzyskania pozwolenia na budowę oraz ułatwi przejście przez wszystkie formalno-prawne etapy inwestycji.
pustaki ceramiczne

10 powodów, aby zbudować dom z ceramiki

Prawie połowa indywidualnych inwestorów w Polsce decyduje się na budowę domu z pustaków ceramicznych – wynika z danych serwisu Oferteo.pl. Dlaczego Polacy tak wysoko cenią właśnie tą technologię?
dom jednorodzinny

Inwestycja w przyszłość

Kiedyś budowa własnego domu jednorodzinnego postrzegana była jako przedsięwzięcie możliwe tylko dla ludzi bogatych, posiadających wysoki status. Jednak w ciągu kilkunastu ostatnich lat, sytuacja uległa znacznej zmianie.
aplikacja

Dołącz do budującej społeczności i odbierz atrakcyjne rabaty!

Budowa domu to nie tylko wyzwanie organizacyjne, ale często również niezapomniana przygoda. Aplikacja Budogram.pl powstała po to, aby uchwycić te chwile i dzielić się nimi z innymi. Na zachętę użytkownicy aplikacji otrzymają atrakcyjne rabaty na produkty marki Wienerberger.
budowa domu

Porotherm Dryfix - obniż koszty prądu i wody na budowie

Do kosztów budowy domu wlicza się nie tylko zakup materiałów i robocizna pracowników. Znaczącą część wydatków stanowi również zużycie wody i prądu na placu budowy. Odpowiedni dobór materiałów budowlanych pozwala na spore oszczędności w zużyciu tych mediów.
kask

Czy pozwolenie na budowę zostanie zniesione?

Obecnie procedura ubiegania się o pozwolenie na budowę trwa średnio 57 dni, a w dużych miastach nawet 86 dni. Projekt nowej ustawy zakłada skrócenie tego czasu do 30 dni.
 

Zobacz bardziej szczegółowe frazy:
 
    Najlepsze projekty domów
 
Najnowsze artykuły

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

gryf 3   kosztorysWiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.

25 lat VEKA Polska na muralu

Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!

Obrazy z górami – malownicza dekoracja wnętrza w trzech odsłonach

Mylove3Przyroda to niekończące się źródło zachwytów. Możemy podziwiać malownicze pejzaże, rosnące na łące kwiaty czy zmieniające się pory roku i takie widoki nigdy nie stracą na sile. Dzisiaj przyjrzymy się sięgającym chmur wierzchołkom i ośnieżonym górskim zboczom i zobaczymy, czy takie krajobrazy będą się dobrze prezentować w naszym wnętrzu.