X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
Artykuły dla źródła Yasna Communications Sp. z o.o.Znaleziono: 35
elewacje

Gotowe elementy budowlane z klinkieru

Prefabrykowane elementy dostarcza się na budowę jako całość i integruje z resztą konstrukcji tak, że są nie do odróżnienia od płaszczyzn murowanych w tradycyjny sposób. Ich rola dla estetyki i trwałości obiektu jest nie do przecenienia.
elewacje

Wybieramy klinkier na elewację i do wnętrz

Szeroka oferta barw i struktur klinkieru umożliwia wykonanie zarówno elewacji, jak i wnętrz budynków w dowolnym stylu. Kolor cegieł i płytek klinkierowych, a także ich faktura i sposób ułożenia decydują o charakterze bryły: nowoczesnym czy wręcz industrialnym lub bardziej tradycyjnym.
kostka brukowa

Układanie bruku klinkierowego krok po kroku

Klinkierowa cegła brukowa to doskonały materiał na nawierzchnie wokół domu, takie jak ścieżki w ogrodzie czy podjazdy. Prostokątny, klasyczny kształt klinkierowego bruku umożliwia układanie różnorodnych wzorów. Wykonanie nie jest bardzo trudne, choć wymaga dużej precyzji.
obróbka komnina

Twarda obróbka, czyli obróbka komina z blachy

Twarda obróbka z blachy to najczęściej wybierana metoda zabezpieczenia miejsca przejścia komina przez połać dachową.
dach

Miękka obróbka komina

Miejsce, w którym komin przechodzi przez połać dachową należy dokładnie uszczelnić. Można to zrobić na dwa sposoby obróbką twardą lub obróbką miękką. Druga metoda jest wygodna ale wymaga od wykonawcy dużej precyzji i pracy w określonych warunkach, by efekt był trwały.
Montaż dachówek

Montaż dachówek bez tajemnic

Mimo że każda budowa jest inna i montaż pokrycia trzeba dobrać m.in. do kształtu dachu oraz lokalizacji domu, istnieją ogólnie zasady, których trzeba przestrzegać. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
cegły klinkierowe

Fakty i mity na temat cegły

Choć cegła to jeden z najstarszych i najpowszechniejszych materiałów budowlanych, na jej temat wciąż krąży wiele rozbieżnych opinii. Które z nich są faktami, a które mitami?
nawierzchnia

Ładnie i praktycznie wokół domu

Wiosna to dobry czas na wprowadzenie zmian wokół domu i urozmaicenie otaczającej nas przestrzeni. Warto przyglądnąć się uważniej nawierzchniom, stanowiącym ważny element przydomowego krajobrazu.
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Najnowsze artykuły

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

gryf 3   kosztorysWiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.

25 lat VEKA Polska na muralu

Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!

Obrazy z górami – malownicza dekoracja wnętrza w trzech odsłonach

Mylove3Przyroda to niekończące się źródło zachwytów. Możemy podziwiać malownicze pejzaże, rosnące na łące kwiaty czy zmieniające się pory roku i takie widoki nigdy nie stracą na sile. Dzisiaj przyjrzymy się sięgającym chmur wierzchołkom i ośnieżonym górskim zboczom i zobaczymy, czy takie krajobrazy będą się dobrze prezentować w naszym wnętrzu.