X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
Artykuły dla źródła FlyPRZnaleziono: 69
kostka brukowa

Włoskie klimaty w ogrodzie

Kto choć raz odwiedził śródziemnomorskie kraje, z pewnością zapamiętał obraz wąskich, brukowanych uliczek ciągnących się pomiędzy starymi kamienicami. Kamienny bruk w dzień rozgrzany gorącymi promieniami słońca i nocą oświetlonych poświatą księżyca, tworzy niepowtarzalny klimat włoskich miasteczek. Tę kameralną atmosferę za sprawą postarzanych kostek brukowych Polbruk NOSTALITe PRIMA możemy przenieść na własną posesję i stworzyć ogród a la Bella Italia.
dom jednorodzinny

Kiedy stosować lekkie pokrycia dachowe?

Rodzaj pokrycia dachu zależy od rodzaju zaprojektowanej konstrukcji i wielu czynników technicznych, które warunkują trwałość i estetyczny wygląd dachu przez długie lata. O tym kiedy najlepiej sprawdzi się lekkie a kiedy ciężkie pokrycie dachowe opowie Michał Chimko, kierownik regionu z firmy Blach Stal.
salon

Kominek na miarę każdego wnętrza

Tradycyjny kominek opalany drewnem wymaga odpowiednich warunków, spełnianych już na etapie prac budowlanych. Dziś urokiem paleniska może cieszyć się każdy posiadacz domu lub mieszkania, wyposażając je w kominek elektryczny. Dowolną aranżację tego elementu wystroju wnętrza umożliwi kominek do zabudowy z efektem Opti - Myst® marki Optiflame.
Kalkulator

Jak obliczyć świadectwo charakterystyki energetycznej?

Obowiązek sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej dla budynków i lokali z rynku pierwotnego i wtórnego – wystawionych na sprzedaż i wynajem, wszedł w życie w 2009 roku. Certyfikat sporządza się w oparciu o obliczenia, związane ze zużyciem energii. Czym jest świadectwo charakterystyki energetycznej i jak wykonywane są obliczenia? - wyjaśnia Paweł Rządkowski, właściciel studia architektonicznego RP.81.
sauna

Kompaktowa sauna do małej łazienki

Aranżacja małej łazienki jest trudna. Na niewielkiej przestrzeni trzeba umiejscowić wszystkie niezbędne funkcje, dbając zarówno o wygodę użytkowania, jak i estetykę. Zadanie komplikuje się dużo bardziej, gdy na niewielkim metrażu pragniemy zmieścić dodatkowo domową saunę.
Panele z kolekcji Grande

Wielki format paneli

Styl etno, styl kolonialny, styl rustykalny oraz niektóre odmiany stylu nowoczesnego, to bardzo zróżnicowane aranżacje, mające jednak ze sobą coś wspólnego. Wszystkie wymienione style stawiają na naturalne i niewyszukane materiały - skórę, bawełnę, lniane tkaniny, kamień, a przede wszystkim drewno. W odpowiedzi na panującą modę firma Witex poszerzyła kolekcję Grande o nowe dekory, w wersji jedwabisto-matowej oraz surowo-piłowanej.
ścieżki

Ogrodowa galanteria

Podziwiając kompozycje ogrodowe, często zastanawiamy się nad tym, jak wiele elementów składa się na końcowy efekt. W ogrodowych aranżacjach istotny jest każdy szczegół, ponieważ nawet najmniejsze detale mają bardzo duży wpływ na charakter całej posesji. Dekoracyjne elementy wykończeniowe w postaci palisad i obrzeży pozwalają uporządkować przestrzeń, urozmaicają teren oraz stanowią niekwestionowaną ozdobę.
salon

Kominki inne niż wszystkie

Ciekawy wygląd i niespotykane funkcje kominków Glen Dimplex, świadczą o ich innowacyjnym charakterze. 8 różnych scen tematycznych z efektami dźwiękowymi, pełna kontrola głośności, włączania i wyłączania ogrzewania za pomocą pilota zdalnego sterowania to niezwykłe możliwości, które niesie za sobą użytkowanie modeli LCD Living Art LVA 191 oraz Living Art LVA 192 firmy Glen Dimplex.
salon

Drzwi harmonijkowe

Okna wielkoformatowe pełnią funkcję łączenia domu z ogrodem. W letnich porach roku powinny się szeroko otwierać, by umożliwiać jak najpełniejszą łączność ze światem.
taras

Kostka brukowa w niezwykłym ogrodzie

Bujna roślinność, oryginalne dodatki, a przede wszystkim atrakcyjne ścieżki i podjazdy to domena wspaniałych ogrodów. O tym czy nasza posesja będzie należeć do tego wyjątkowego grona decyduje kilka istotnych elementów. Bardzo duża rolę odgrywa tutaj kolorystyka, jakość oraz sposób wykonania powierzchni. Kostka brukowa daje duże pole do popisu, jednak przy jej wyborze oraz układaniu, warto kierować się kilkoma istotnymi zasadami.
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Najnowsze artykuły

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.

25 lat VEKA Polska na muralu

Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!

Obrazy z górami – malownicza dekoracja wnętrza w trzech odsłonach

Mylove3Przyroda to niekończące się źródło zachwytów. Możemy podziwiać malownicze pejzaże, rosnące na łące kwiaty czy zmieniające się pory roku i takie widoki nigdy nie stracą na sile. Dzisiaj przyjrzymy się sięgającym chmur wierzchołkom i ośnieżonym górskim zboczom i zobaczymy, czy takie krajobrazy będą się dobrze prezentować w naszym wnętrzu.

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

mylo skyscraper style 2Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.