2 w 1, czyli pustaki ceramiczne z wełną mineralną

ceramika budowlana

fot. ceramika budowlana

Jak połączyć zalety izolacji zewnętrznej i ściany jednowarstwowej? Wkładając izolację do wnętrza pustaka. Takie rozwiązanie zastosowali konstruktorzy Porotherm T – jednego z najcieplejszych pustaków ceramicznych w Polsce.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, pustaki Porotherm T osiągają współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie 0,17 W/m2K. Oznacza to, że produkt już teraz spełnia restrykcyjne normy izolacyjności, które zaczną obowiązywać w naszym kraju dopiero za siedem lat.

Ciepła i wytrzymała ściana
Pustaki Porotherm T wykonane są z ceramiki poryzowanej wypełnionej wełną mineralną. Jest to zatem połączenie atutów ściany dwuwarstwowej (wysoka izolacyjność termiczna) z zaletami ściany dwuwarstwowej (duża wytrzymałość i szybsze wykonanie).

Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać pustaki wyjątkowo ciepłe, a jednocześnie odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Pustaki posiadają relatywnie mało wilgoci technologicznej, a wypełnienie ich wełną mineralną, która jest materiałem hydrofobowym, dodatkowo zmniejsza ryzyko kondensacji wilgoci wewnątrz muru. Ceramika chroni jednocześnie wełnę mineralną przed uszkodzeniami mechanicznymi., które bywają prawdziwą zmorą w systemach dwuwarstwowych.

Izolacyjność cieplna lepsza aż o 30 proc.
Atutem pustaków Porotherm T są również szlifowane krawędzie i bardzo dokładne zwymiarowanie każdego produktu. Dzięki temu możliwe jest murowanie z wykorzystaniem technologii suchej zaprawy Dryfix lub zaprawy cienkospoinowej Profi. Obie metody murowania skutecznie eliminują występowanie mostków termicznych i korzystnie wpływają na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz domu.

Pustaki Porotherm T dostępne są w trzech grubościach: 30, 38 i 44 cm. Najwęższa cegła pozwala na wymurowanie ściany o współczynniku „U” na poziomie 0,24 W/m2K. Pustaki o największej szerokości umożliwiają murowanie ściany nawet o U = 0,17 W/m2K. W porównaniu do „klasycznych” pustaków Porotherm Dryfix, produkty wypełnione wełną mineralną gwarantują poprawę współczynnika przenikalności cieplnej o ponad 30 proc.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)