Akcesoria do szafy

wyposażenie szafy

fot. wyposażenie szafy

Nie w każdym mieszkaniu jest na tyle miejsca, żeby móc wygospodarować wystarczającą ilość przestrzeni na garderobę. Zawsze jednak można zaplanować aranżację mieszkania tak, aby znalazło się miejsce dla szafy wnękowej.

Szafa to mebel, bez którego ciężko się obejść niezależnie od tego, czy planujemy urządzić kawalerkę, czy przestronny apartament. Warto postarać się i wykorzystać do maksimum przestrzeń w szafach. Specjalne akcesoria do szaf wnękowych z pewnością pomogą nie tylko pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy, ale także utrzymać porządek w jej wnętrzu.

Wielkość szafy
Szafa na ubrania powinna mieć głębokość co najmniej 60 cm, ponieważ wtedy mamy pewność, że rzeczy na wieszakach nie będą się gniotły. Po otwarciu mebla najmniej miejsca w pokoju zajmą drzwi przesuwne. Natomiast modele składane będą zajmować trochę więcej przestrzeni, jednak umożliwią lepszy i wygodniejszy dostęp do wnętrza szafy.

Przeczytaj również: Powiększamy optycznie okno
półki i wieszaki

fot. półki i wieszaki

Szafy z tradycyjnymi skrzydłami drzwiowymi są węższe od modeli z drzwiami przesuwnymi. Tradycyjne wersje dwudrzwiowe mają standardowo od 90 do 120 cm, trzydrzwiowe od 140 do 160 cm, a czterodrzwiowe około 200 cm.

Akcesoria do wyposażenia szaf
Szeroki wybór dostępnych elementów wyposażenia szaf umożliwia zaopatrzenie mebla na miarę naszych potrzeb. Przemyślane wyposażenie szafy ułatwi codzienne korzystanie z niej. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom, każdy element naszej garderoby ma swoje określone miejsce, co wpływa na wygodę użytkowania.

Kosz druciany
Doskonale sprawdza się zamiast tradycyjnych szuflad. Ażurowa konstrukcja pozwala zobaczyć jego zawartość bez niepotrzebnego wysuwania. Kosze zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu ułożone w nich rzeczy pozostają dłużej świeże. Podczas segregacji bielizny przydatny może okazać się specjalny kosz na bieliznę do zabudowy. Jest on bardzo często wyściełany głębokim workiem z płótna, który pozwala zachować higienę w szafie.

wieszaki

fot. wieszaki

Wieszak na spodnie
Tego rodzaju akcesoria zajmują niewiele miejsca a pełny wysuw wieszaka umożliwia bezproblemowe dotarcie do powieszonych na nim ubrań. Mieszczą one przeważnie 8 par spodni, a dodatkowe antypoślizgowe gumki zapobiegają zsuwaniu się odzieży. Dzięki takim wieszakom ubrania się nie gniotą więc nie wymagają prasowania po każdorazowym wyjęciu z szafy. Przy wieszakach na spodnie warto wygospodarować miejsce na półkę lub wieszak na paski.

Wieszak na krawaty
Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla mężczyzn, jest specjalny wieszak na krawaty. Całkowity wysuw umożliwia łatwy dostęp do każdego powieszonego krawata. Wieszak zajmuje niewiele miejsca i z powodzeniem można z niego korzystać nawet w bardzo wąskich meblach.

garderoba

fot. garderoba

Półki i stojak na buty
Dolna część szafy jest idealnym miejscem do przechowywania m. in obuwia. Akcesoria dedykowane tej części garderoby pozwolą nie tylko utrzymać porządek, ale także przechowywać większą ilość rzeczy.

Ażurowe półki na buty umożliwiają przechowywanie nawet kilku par, a dzięki całkowitemu wysuwie mamy do nich łatwy dostęp. Innym rozwiązaniem są półki lub stojaki z prawidłami, które zapobiegają odkształcaniu się obuwia podczas przechowywania. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)