Akustyczne pustaki ceramiczne – spokój i komfort mieszkańców

pustaki

fot. pustaki

Drażnią Cię dźwięki ulicy i odgłosy dobiegające z innych mieszkań? Rozwiązaniem są pustaki akustyczne, które znacznie poprawią komfort mieszkania w nowym domu.

Dobre wyciszenie pomieszczeń to dla wielu inwestorów kluczowe kryterium wyboru materiałów konstrukcyjnych. Nic dziwnego – chcemy mieszkać w domach, w których dźwięki z zewnątrz nie są uciążliwe, nie słychać sąsiadów zza ściany ani dzieci bawiących się w pokoju obok.

Optymalnym – i bardzo popularnym rozwiązaniem wśród inwestorów – są pustaki ceramiczne Porotherm AKU.

Gdzie stosuje się pustaki akustyczne?
Zastosowanie pustaków akustycznych jest w określonych sytuacjach wymagane przepisami prawa – na przykład w budownictwie wielorodzinnym w przypadku ścian wewnętrznych pomiędzy mieszkaniami lub bezpośrednio sąsiadujących z klatką schodową, łazienką lub garażem.

Pustaki AKU znajdują również uznanie osób realizujących prywatne inwestycje. Podwyższone parametry akustyczne sprawdzają się w przypadku sypialnii lub pokoju dziecięcego. Warto oddzielić pomieszczenie, w którym planowany jest wyższy poziom hałasu (np. zamiłowania muzyczne jednego z przyszłych mieszkańców lub garaż przeznaczony do intensywnego majsterkowania).

Rozwiązania akustyczne mogą również znaleźć zastosowanie w ścianach zewnętrznych budynków zlokalizowanych w miejscach silnie zurbanizowanych. Jeśli działka usytuowana jest w pobliżu ruchliwej drogi, lotniska, torów kolejowych etc. przegrody zewnętrzne powinny izolować naszą przestrzeń prywatną od środowiska zewnętrznego.

Jeśli budujemy w systemie Porotherm, wykonanie ściany z pustaków AKU nie stanowi żadnego problemu – pustaki akustyczne mają bowiem identyczne wymiary zewnętrzne, jak te „standardowe”. Jedyna różnica wykonawcza to konieczność zalania pustaków akustycznych zaprawą cementowo-wapienną. Dzięki temu pustak uzyska docelową wartość izolacyjności akustycznej.

Warianty produktów
Zasadniczo dostępne są dwa rodzaje ceramicznych pustaków akustycznych Porotherm. Różnice wynikają ze sposobu wypełnienia pustaków zaprawą i docelowej izolacyjności akustycznej.

Pustak Porotherm 25 AKU zalewany jest zaprawą w całości. Większa ilość zaprawy gwarantuje świetne właściwości akustyczne. Ściana osiąga współczynnik izolacyjności akustycznej (Rw) na poziomie 60 db – najlepszą w całym systemie AKU i jedną z najlepszych na rynku. W przypadku Porotherm 25 AKU zapotrzebowanie zaprawy wynosi ok. 170 l /m2 .

Pustaki 25/37.5 zachowują izolacyjność akustyczną na poziomie 55 db, co również jest bardzo korzystną wartością.

Nie tylko akustyka
Ściany wykonane z pustaków akustycznych Porotherm charakteryzują się również wyjątkową uniwersalnością: bardzo dobrą nośnością oraz parametrami termicznymi. Np. ściana z pustaka Porotherm 25/37,5 AKU ma współczynnik przenikania ciepła (U) na poziomie 0,95.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)