Antypody prezentowych upodobań

wazon

fot. wazon

Dzięki włoskiej marce Bugatti każdy może trafić do Edenu kształtów często podpowiedzianych przez naturę. Mówimy o „Edenie kształtów”, bo współczesne trendy wyposażenia wnętrz, aranżacji zjawiskowych dodatków, subtelnych form stają się chlebem codziennym prawie każdego z nas.

Zobacz również: Podłoga jasna czy ciemna?

Staranie, by otaczająca człowieka domowa przestrzeń była coraz bardziej przytulna i piękna to spore wyzwanie. Trzeba uważać, by nie stworzyć z domu muzeum sztuki współczesnej, ale wypełnić tę specyficzną sferę przedmiotami i wyjątkowymi i praktycznymi, które będą cieszyć zmysły przez całe lata.
Jednym z dodatków uprzytulniających wnętrza są wazony i flakony. Po antyestetyce i trywialności form znanych niektórym z komunistycznych czasów PRL-u, przyszło nam zachłysnąć się światowym designem, który wywołuje u każdego szybsze bicie serca i pełne ekscytacji mrowienie w żołądku. Włoska marka Bugatti proponuje – dla upiększenia stołu, jadalni, salonu, czy nawet sypialni – dwa ekskluzywne, stalowe wazoniki (link). Choć łączy je nazwa linii, do której należą – Laguna – faktycznie tkwią na przeciwnych krańcach gustów i estetycznego smaku. Różni jest zupełnie odmienna forma.

Pierwszy z nich, wedle naszych wyobrażeń, może zastąpić kwiatową łodygę. Pozwala eksponować kielich egzotycznego kwiatu, który zdaje się wyrastać ze stalowej tulejki wspartej na delikatnych nóżkach. Subtelnie profilowany, smukły wazonik Laguna fascynuje z racji horyzontalnego ułożenia. To chyba jeden z ciekawszych pomysłów na kreowanie domowej przestrzeni – prawie leżący wazonik.

wazon

fot. wazon

Projekt Bugatti Studio Design, stworzony z polerowanej, luksusowej stali szlachetnej, ma długość 30 centymetrów. W najwyższym punkcie osiąga wysokość aż 18 cm. Jest stosunkowo pokaźny, więc tym mocniej będzie ciągnął wzrok swoim niepospolitym designem.

Drugi z wazoników z serii Laguna jest zupełnym przeciwieństwem swojego stalowego „brata”. Przypomina – ni mniej ni więcej – jak elegancką, polerowaną… wydmuszkę, jako że jest kulisty – ma 15 cm średnicy. Wysoki na 20 centymetrów, pozwoli zmieścić w sobie bukiet ciętych kwiatów, których kielichy będą pięknie odbijać się w stali.

Zobacz również: Luksfery, pustaki szklane

W przypadku dwóch uroczych wazoników z serii Laguna Bugatti prezentuje swoją drugą twarz – skłonność do minimalizmu i prostoty, skłonność skrajną wobec znanych powszechnie znanych upodobań włoskiej marki do zabawy formą.
Oba wazoniki Laguna Bugatti mogą być prezentem dla kochających wnętrza urządzone w nowoczesnym, niebanalnym stylu.

Wywracający do góry nogami klasyczne pojęcie wazonika, przyprawiający kwiatom stalową łodygę sklep www.smakprostoty.pl syci oczy prostymi formami Bugatti.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)