Aranżacja łazienki dla pary

łazienka

fot. łazienka

Decyzja o wspólnym zamieszkaniu to sprawdzań dla wielu par. Prawdziwa próba pogodzenia przyzwyczajeń i gustów. Warto postarać się o kompromis, aby stało się nie tylko oazą domowego spokoju ale również funkcjonalnym i gustownym miejscem.

Aranżacja mieszkania dla dwojga wymaga ustępstw i poświęceń z obu stron. W kwestii wystroju czterech kątów mężczyźni zwykle pozostawiają prawo do decyzji kobietom. Panie realizujące swoje kobiece fantazje o idealnych wnętrzach powinny jednak mieć na względzie potrzeby ukochanego mężczyzny i zaprosić go do współpracy. Któż inny lepiej zadecyduje o kwestiach technicznych i budżetowych przedsięwzięcia?

Najwięcej problemów przysparza parom urządzanie łazienki. To pomieszczenie w którym spędzamy wiele czasu. Pomaga się wyciszyć i zrelaksować po ciężkim dniu. Mieszkając wspólnie warto ją zamienić na przytulne miejsce dla dwojga. Jak sprawić, by każdy czuł się w niej dobrze?

Wanna czy prysznic?

łazienka

fot. łazienka

Urządzając wspólna łazienkę należy zadbać o to by była ładna i funkcjonalna. W przypadku małego pomieszczenia trzeba podjąć trudną decyzję: wanna czy prysznic? Zwykle za relaksującymi kąpielami stoją kobiety, a w obronie szybkiego i orzeźwiającego prysznica mężczyźni. Zanim zapadnie decyzja należy najpierw porozmawiać o swoich oczekiwaniach i upodobaniach, a przed zakupami rozplanować budżet.

Prysznic zajmuje mniej miejsca niż wanna i jest ekonomiczny w kwestii zużycia wody. To dobre rozwiązanie dla par prowadzących aktywny i szybki tryb życia. Niekiedy jednak kompromisem może okazać się jedynie montaż natrysku w wannie. Należy wówczas odpowiednio dobrać baterię wannową. – Bateria z przełącznikiem strumienia wody, pozwala zarówno na wygodne korzystanie z prysznica, jak i napełnienie wanny. Obecnie wybór na rynku jest bardzo duży i każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie – doradza Aneta Dziedzina, ekspert z Grupy Armatura – Bardzo ważny przy wyborze baterii wannowej jest sposób jej montażu. Do dyspozycji mamy baterie ścienne oraz stojące. Te pierwsze montuje się za pomocą mimośrodów do przyłączy wody umiejscowionych w ścianie. Z kolei te drugie umieszczamy bezpośrednio na wannie – dodaje Dziedzina. Dobrym rozwiązaniem dla miłośników prysznica jest zamontowanie natrysku przesuwnego z nowoczesną rączką natryskową. – Słuchawka prysznicowa powinna być przede wszystkim poręczna oraz umożliwiać zmianę rodzaju strumienia wody. Dzięki temu możemy go regulować w zależności od naszych indywidualnych upodobań. Dla przykładu wybierać można ze strumienia musującego, tradycyjnego lub tzw. mgiełki – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert z Grupy Armatura. Co ważne, wysokość natrysku można dowolnie regulować. Kształty i design zestawów są różnorodne, dzięki czemu idealnie bronią się nie tylko w nowocześnie zaaranżowanych łazienkach, ale także w tych o klasycznym charakterze.

Urządzenia sanitarne
Przy planowaniu układu funkcjonalnego urządzeń sanitarnych należy pamiętać o zachowaniu między nimi odpowiednich odległości. Jeśli miejsca jest wystarczająco dużo można pomyśleć o montażu pisuaru lub bidetu. Stary grzejnik warto zastąpić funkcjonalnym modelem drabinkowym. Oprócz podstawowej funkcji grzejnej pełni on rolę suszarki na wilgotne ręczniki. W łazience dla pary, o ile metraż pomieszczenia na to pozwoli, z pewnością sprawdzi się umywalka dwukomorowa lub jedna większa przy której zmieszczą się na raz dwie osoby.

Do estetycznego i funkcjonalnego zaaranżowania łazienki warto się przyłożyć. Zwłaszcza, że jest to kosztowna inwestycja. Przy wyborze akcesoriów należy zwrócić uwagę na wskazania techniczne. A co z dodatkami? Panowie to minimaliści. Kobiety natomiast nie wyobrażają sobie łazienki bez ozdobnych wieszaków na ręczniki, dywaników, pojemniczków na kosmetyki czy dużego, oświetlonego lustra. Co z tym zrobić? W ramach kompromisu część akcesoriów można parzcież przechowywać w szafkach i wyjmować je jedynie na czas zabiegów kosmetycznych i higienicznych.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)