Aranżacja pokoju dziecięcego dopięta na ostatni guzik

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Urządzając pokój dziecka uwaga rodziców często kierowana jest przede wszystkim na meble i ewentualnie oświetlenie. Często detale dopełniające charakter pomieszczenia po prostu do niego pasują albo psują efekt końcowy. Zasłony, firanki, dywan czy klamka to rzeczy, o których rodzic najczęściej zapomina. Warto więc podczas aranżacji pokoju malucha uwzględnić i te detale. Szczególnie, że wybór tego typu dodatków jest bardzo duży, a ceny potrafią mile zaskoczyć.

Elementem, o którym najczęściej zapominamy są drzwi. O tyle, o ile same drzwi powinny być identyczne jak reszta skrzydeł w domu, klamka od strony pokoju dziecka to dzieło czystej wyobraźni. Większość klamek do dziecięcego pokoju jest sprzedawana właśnie w taki sposób, aby jej montaż był jednostronny.

klamki

Przeczytaj również: Drzwi wejściowe wewnątrzklatkowe

fot. klamki

Jeśli zdecydujemy się na ten niewielki dodatkowy detal w aranżacji, warto wiedzieć jaki mamy wybór. Klamki do pokoju dziecka sprzedawane są zazwyczaj pojedynczo, jako klamka wewnętrzna, która będzie widoczna tylko z perspektywy pomieszczenia malucha. Jeśli chodzi o materiał wykonania, do wyboru jest cała paleta różnych opcji – na szkielecie, stali czy aluminium. Natomiast element ozdobny wykonany jest z drewna, plastiku lub ceramiki. Wzory można wybierać pomiędzy postaciami bajkowymi, zwierzętami lub innymi dziecięcymi wzorami.

Jako dziecięce można także traktować klamki „dla dorosłych”, spotykane w działach klamek w marketach budowlanych. Taką klamką jest na przykład Bartek, przeznaczoną do aranżacji w stylu rustykalnym. Ze względu na charakterystyczne wzory kwiatowe, doskonale wpasuje się także w charakter dziecięcego pomieszczenia.

Pokój dziecka ze względu na specyficzny charakter powinien być przemyślany od początku do końca. Detale i elementy podkreślające aranżację nie powinny umykać uwadze rodzica, bo nawet dobrą i ciekawą aranżację można popsuć nie dbając o szczegóły.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)